Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
23. február 2019

Čo majú spoločné pani Keltošová, pani Záborská, pán Škripek a pán Vašečka?

Čo majú spoločné pani Keltošová, pani Záborská, pán Škripek a pán Vašečka?

Neviete?

Kandidovali, kandidujú za rovnakú stranu, respektíve sú v rovnakej strane. Ako poctivé je pár dní pred voľbami kúpiť politickú stranu? Áno, kúpiť. Kúpiť rovnako, ako ju kúpili aj „titáni“ slovenskej politiky – páni  Kotleba a Kollár. Vskutku vyberaný klub. Rovnako politickú stranu kúpili i pani Záborská, páni Škripek a Vašečka.

Lepšie povedané, niekto ju pre nich kúpil. Ľudia, ktorí si hovoria podnikatelia, len nevedia podnikať. Vedia prežiť len tak, že ich štát opatruje.  Lenže tá doba skončila. Títo ľudia už v KDH skončili a teraz sa mstia. Verím, že rovnako ako skončili v KDH, tak skončili aj na Slovensku s ich príbehom „podnikania“, ktorý je založený na známostiach v politike a nie na tom, že niečo vytvorili. Už im nik neverí, že majú vplyv na KDH, preto si museli niečo vytvoriť. Ak niekto podnikať vie, dokáže podnikať aj v Bangladéši. Kto nevie, nech sa zamestná alebo prihlási na Úrade práce. Slovensko si už nemôže dovoliť živiť takýchto upírov zo štátneho rozpočtu. Štát nemôže vymieňať plienky „akože podnikateľom“, na Slovensku sú ľudia v núdzi, ktorým treba pomáhať viac ako podnikateľom, ktorí nevedia podnikať. Dávajte veľký pozor, ktorý z týchto „podnikateľov“ sa bude motať pri týchto projektoch ako rozbiť hlasy a udržať agóniu Smeru.

Dávajte pozor a budete prekvapení.

Je na hanbu kúpiť politickú stranu pár dní pred voľbami a kandidovať v nich za ňu. Ako kresťanská je kúpená politická strana? Strana, cez ktorú sa krivil politický systém. Strana, ktorá umožnila kandidovať každému, komu sa nechcelo zbierať podpisy, respektíve každému, ktorému by sa podpisy zozbierať na kandidatúru do obecných, resp. regionálnych volieb ani nepodarilo. Tak si to miesto na kandidátke kúpil. Presne takáto politická strana bola strana Nezávislé fórum, teraz už premenovaná na Kresťanskú úniu.

Politická strana s takouto históriou má byť nová kresťanská strana?

To naozaj? Je dehonestujúce premenovať kúpenú stranu Nezávislé fórum na Kresťanskú úniu. Je to dehonestujúce pre demokraciu. Je nepoctivé dva dni pred termínom odovzdania kandidátnych listín do Európskeho parlamentu oznámiť vznik novej politickej strany. To takto má vznikať politická strana? Je nepoctivé postaviť kúpenú politickú stranu na tom, že niekto chce byť za každú cenu predseda. Je nepoctivé postaviť kúpenú politickú stranu na tom, že niekto chce za každú cenu kandidovať do europarlamentu. 

Presne takto pred rokom R.Vašečka oznámil vstup do KDH a chcel byť predseda. Chcel prísť a povedať: Veni, vidi, vici. A namiesto toho sa stalo: Veni, vidi a nič...

Ak chce niekto byť predsedom demokratickej politickej strany, musí presvedčiť jej členov. Musí vyhrať na sneme. Nie počúvať ubezpečenia ľudí, ktorí si z KDH urobili zdroj na živobytie, že to vybavia. Nie, nevybavili. A už ani nevybavia, v KDH skončili. KDH bude robiť skutočnú politiku. Títo ľudia v KDH skončili. Môžete sa spoľahnúť, že budeme robiť skutočnú udržateľnú politiku. Udržateľnú pre našu krajinu, pre našich občanov.

Pamätám sa, ako R.Vašečka chodil po okresných snemoch a všade prehlasoval, že ak neuspeje, z KDH určite neodíde. A odišiel. 

Je správne takto klamať?

Existuje dopyt po novej kúpenej politickej strane? Dopyt po politickej strane, kde ide len o to, že niekto rieši svoje ego a niekto iný si zvykol na niekoľkotisícový príjem europoslanca a dôchodok presahujúci desaťnásobok nášho priemerného dôchodku už nestačí?

Je potrebné chrániť kresťanské hodnoty vždy a všade, a to aj budeme. Na to sa môžete spoľahnúť. Ale nie je dopyt po strane, ktorej predseda má agendu sexuálne poradenstvo. Žiaľ, pred voľbami sa na politickom trhu neponúka len potenciál uspieť, u nás sa dá predať aj potenciál ublížiť. Táto kúpená politická strana má potenciál ublížiť tradičnej kresťanskej demokratickej strane s 30-ročnou históriou. A o to ide v tomto prípade.

Inzercia

Na akej cene  sa dohodli?

Áno, kým budem ja predseda, KDH so Smerom nepôjde, nato sa tiež môžete spoľahnúť. Smer a jeho ľudia to vedia, preto je potrebné KDH rozbiť, a toto je jeden zo spôsobov.

Kresťanskí demokrati od marca 2016 vytvorili dva programové dokumenty Nový November a Oslava rodiny. Pred parlamentnými voľbami zverejníme tretí: Vízia pre našu vlasť. Mali sme množstvo stretnutí, dajú sa počítať na stovky. Máme desiatky, stovky zanietených a dobrých ľudí, ktorí majú úprimný, nezištný záujem pomôcť kresťanskej demokracii. Robia to vo voľnom čase bez nároku na honorár. Rozbieha sa vlajkový projekt našej agendy v regiónoch: Memorandum prorodinnej samosprávy.

Toto je cesta pre kresťanskú demokraciu.

Sme druhá najúspešnejšia strana po posledných regionálnych a aj po komunálnych voľbách. Dosiahli sme tieto úspechy z ťažkej pozície mimoparlamentnej strany. Hlásia sa k nám noví kvalitní ľudia naprieč celým Slovenskom, najnovšie poslanec NR SR I. Janckulík. Za posledné dva týždne k nám vstúpili traja starostovia veľkých obcí. Ľudia, ktorí uspeli v komunálnej politike sú mimoriadne cenní.

Prečo tieto dve nové politické strany /KDŽP a KU/ nevznikli pred komunálnymi voľbami? Báli sa, že by neuspeli? Za kúpenú stranu Kresťanská únia do eurovolieb kandiduje aj naša bývalá krajská predsedníčka, ktorá z KDH odišla až vtedy, keď jej uplynul mandát predsedu kraja a vedela, že už nebude zvolená. V posledných voľbách ju nezvolili ani za obecnú poslankyňu v dedine, v ktorej žije a teraz kandiduje na poprednom mieste za europoslankyňu za Kresťanskú úniu. Nemáte pocit, že tu niečo nesedí? Mimochodom, pokiaľ viem, tak ani pani A.Záborskú ako europoslankyňu  nezvolili za VÚC poslankyňu. Tiež to o niečom vypovedá.

KDH má veľkú šancu napriek pozícii mimoparlamentnej strany obhájiť svoje postavenie v eurovoľbách a zdá sa, že niekomu to strašne vadí. Robíme a budeme toho robiť v KDH veľmi veľa, aj na to sa môžete spoľahnúť. Tento text píšem nerád. Tento „rodný list“ vystavujem veľmi nerád, ale keď sa to už „narodilo“, je to potrebné.

Nik ma nepresvedčí, že sa spája tak, že sa rozdeľuje.

Nik ma nepresvedčí, že hlasy sa netrieštia vtedy, keď sa trieštia.

Kresťanská politika nemôže byť rukojemníkom osobných záujmov a ambícií.

 

Odporúčame

Blog
Braňo Škripek, alias V mene Božom, v ruke s nožom

Braňo Škripek, alias V mene Božom, v ruke s nožom

Som hlboko presvedčený, že politika by mala byť vec verejná, preto som sa rozhodol zverejniť tento hlbší pohľad do zákulisia nášho hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO). Je to podrobný príbeh "kresťana v politike", ktorému som podal ruku, aby sa do politiky mohol dostať - do národnej ako aj európskej. Je to príbeh síce dlhý, ale nechcel som, aby v ňom zostalo niečo zabudnuté. Napísal som ho vlastne hneď na druhý deň, ako Braňo zverejnil vopred nachystaný rozhovor v Postoji, ktorý nás veľmi zranil. Píšem nás, lebo z rozhovoru a z okolností, ktoré mu tesne predchádzali, boli zhrození aj Braňoví najbližší ľudia z kresťanskej komunity na našom klube. Nakoniec som sa rozhodol s jeho zverejnením počkať a čakal som tri týždne. Na jednej strane som chcel dopriať Braňovi pocit víťazstva, na druhej som mu chcel dať čas na precitnutie z neho. Ak by mi za ten čas napísal aspoň jednu sms "prepáč", nikdy by som nasledovné slová nezverejnil. Tí, ktorí času naviac nemáte, krátke zhrnutie nasledovného (1 odstavec), nájdete na úplnom konci tohto blogu.