Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
29. január 2019

Prosím, nehovorte o demografii pri zákaze potratov

Sociálni inžinieri, zameraní na kontrolu populácie, považujú umelý potrat za kľúčový pre dosiahnutie svojich cieľov. Apelovanie na demografiu tými, čo chcú potraty zrušiť, však nie je potrebné, je dokonca kontraproduktívne.
Prosím, nehovorte o demografii pri zákaze potratov

Potraty sú demografickou témou pre plánovačov populácie, akými sú narvané inštitúcie a politické posty v OSN. Už dávno si dávajú päť- a desaťročnice, miléniové ciele a pod., aby spomalili demografický rast a stabilizovali svetovú populáciu, hoci je tam dosť aj takých, čo majú ambície ju znížiť radikálne. Tá má byť hrozbou pre planétu, preto je treba, aby ľudia „zodpovedne“ pristupovali k plánovaniu rodičovstva. V niektorých krajinách sociálni inžinieri zakázali mať viac detí, vo väčšine „civilizovaných“ stačí propaganda, ako je drahé, nepohodlné a obmedzujúce mať deti. A kľúčom ku kontrole populácie je tak antikoncepcia ako i legálne potraty. Vlastne obe idú ruka v ruke. Antikoncepcia zlyháva a preto má byť potrat legálny.

 

Tým, čo chcú zakázať potraty, nejde o explóziu ani implóziu ľudstva. Veríme v posvätnosť každého ľudského života a k tomu aj v silu ľudského rozumu. Ten vďaka technológiam, inováciam, slodobnému obchodu a trhu /hoci tie ani zďaleka nie sú tak slobodné, ako by mali a mohli byť/ nachádza riešenia pre vyššiu životnú úroveň rastúcej populácie. Predsa len, za posledných 10 rokov sa znížil počet ľudí žijúcich v extrémnej chudobe z 21,3% v roku 2008 na 8,6% v roku 2018. Celková očakávaná dĺžka života sa zvýšila zo 69,8 rokov na 72,2 rokov, detská úmrtnosť klesla z 5,8% na 3,9%. Predsa len dnešná úroveň komfortu pre nás je oveľa vyššia ako mali králi.

 

A keď sa v našich zemepisných šírkach hovorí o demografickom poklese, nemala by to byť téma pre proliferov. Nám ide o záchranu životov nenarodených a nie o záchranu dôchodkového systému. Ten je príčinou toho, prečo ľudia nemajú deti! Spoliehajú sa na štát, ktorý sa o nich postará v starobe a chorobe. Čo však môžu čakať, ako vidíme na Západe, je, že štát ich ľahko obetuje, keď sa stanú záťažou. Legálna eutanázia je nevyhnutnosťou v „sociálnom“ štáte, tak ako je potrat postihnutých detí už dnes realitou.

 

Inzercia

Systém, do ktorého musia nasilu prispievať všetci a všetci si chcú z neho urvať čo najviac, vedie k chladnokrvnému kalkulu. Koľko stojí systém liečba a starostlivosť o postihnuté dieťa? Ekonomické porovnanie ukazuje, že je lacnejšie zaplatiť matke test a umelý potrat. Je to predsa zodpovednejšie voči spoločnosti, aby mala prostriedky na tých, ktorí do systému prispievajú. Legálne zabíjanie postihnutých detí,dokonca aj narodených, bez súhlasu rodičov, či s ich súhlasom je už realitou aj v Holandsku. Tzv. proti-extrémistické média sú ticho, hoci takéto praktiky a politiky idú priamo v línii Hitlerovej akcie T4 a jeho národnosocialistickej ideológie založenej na zdravotnej eugenike.

 

No keď kresťania bijú na poplach pre demografickú krízu, urobia z nich klérofašistov, hoci ich motívy nie sú rasové. Argumentovať demografiou pri zákaze potratov je však naozaj zbytočné, dokonca kontraproduktívne. V krajinách, kde sú potraty zakázané ako napr. Poľsko, demografia je rovnako v keli ako u nás. Jednoducho si ľudia dajú viac pozor, ak nechcú riskovať počatie dieťaťa. Lepšie pre kresťanov sa starať o to, koľko ľudí je pokrstených a skutočne praktizujúcich, než riešiť demografiu za štát, ktorého politici to ani nechcú riešiť. Teda riešia to po svojom napr. imigrantami. Aj to však nestačí podľa ekonómov pre udržanie štátneho dôchodkového systému. Jednoduchšie im je preto schváliť ďalšie zadĺženie a keď príde na jeho splácanie a plnenie dôchodkových sľubov, oni už budú preč.

 

To sa iba mne zdá, že tento štátny dôchodkový systém je neudržateľný? Zákaz potratov ho však nezachráni a myslím, že ho zachraňovať ani netreba. O jeho nemorálnosti a nespravodlivosti predsa však inokedy v samostatnom článku. Preto prosím, sústreďme sa teraz na podstatu – ide o to, aby sme ako spoločnosť hľadali nenásilné riešenie pre neočakávané tehotenstvá a to sa dá len tak, že násilie potratu zakážeme. Toto masové zabíjanie potratom, legitimizované a miestami aj preplácané štátom, sa totiž nedá nazvať ináč ako genocídou nechcených.

Odporúčame