A ústredná téma tohtoročného Týždňa modlitieb  znie...

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
A ústredná téma tohtoročného Týždňa modlitieb  znie...

Načasovanie odchodu pani Záborskej z KDH je priam symbolické, rovnako aj správa o vzniku ďalšej novej strany.

Práve prebieha Týždeň modlitieb  za jednotu kresťanov. V predvečer tohto týždňa sa ohlási „k životu“ strana, ktorá zbierala podpisy pred a aj priamo v kostoloch, aby z nej nakoniec vykukol Š. Harabin.

Počas týždňa modlitieb odchádza p. Záborská z KDH preto, že chce za každú cenu kandidovať do Europarlamentu a zároveň sa už plánovane objavujú informácie o ďalšej novej strane. Z tej druhej strany vykúka všeličo, o tom však niekedy neskôr.  Ľuďom  v tej druhej novej strane sa ani len nechcelo zbierať podpisy a rovnako ako M. Kotleba a B. Kollár stranu kúpili. Teda, naozaj vyberaná partia.

Je to až tragikomické, tu nová strana, tam nová  strana. Kto by sa v tom vyznal.Tu kabel, tam kabel. .

Keď symbolika, tak poriadna:

Ústredná téma tohtoročného Týždňa modlitieb  znie: „Len o spravodlivosť sa budeš usilovať“ (Dt 16,18-20).

Ja som už pred desiatimi rokmi dal do jedného verejne prístupného priestoru osadiť na bronzovej tabuľke žalm, ktorý ma fascinuje . /Tá fotka sa lepšie nedala, ale je to tam/.

„Bol som mladík, teraz som starec, a nevidel som spravodlivého, že by bol opustený, ani jeho deti žobrať o chlieb.“ /žalm 37,25/

Takže, nebojí sa ten, kto je spravodlivý.

Mal som rozpísaný blog o týchto  pohyboch na politickej scéne, ktorý je  pravdivý, ale uvedomil som, že sa to teraz nehodí, tak s ním počkám.

Dostávam výzvy, aby som sa vyjadril k odchodu pani Záborskej z KDH. K tejto záležitosti mám svoj názor a sú k nemu aj viaceré fakty.

V tejto chvíli sa obmedzím iba na fakty.

Toto sú fakty:

Pani A. Záborská  bola šesť rokov poslankyňou Národnej rady SR. Odtiaľ rovno nastúpila do Europarlamentu, kde pôsobí nepretržite pätnásť rokov. Pani  Záborská je viac ako dvadsať rokov v pozícii poslanca, resp. europoslanca.

Rada KDH (120-členný orgán KDH) dňa 10.7.2017 prijala zásadu trikrát a prestávka. Táto zásada znamená to, že ak bol člen hnutia trikrát po sebe zvolený do funkcie, do ktorej kandidatúru schvaľuje Rada KDH, tak na ďalšie volebné obdobie si tento člen berie prestávku. Je potrebné tiež pripomenúť, že táto zásada je už v platnosti vyše 1,5 roka.

Toto pravidlo sa týka:

Poslanci NR SR: P.Abrhán, J. Brocka, M. Fronc, P. Hrušovský.

Europoslanci: A. Záborská, M. Mikolášik.

Verejne sa  k tomuto pravidlu vyjadril pán M. Mikolášik, ktorý deklaroval, že ho rešpektuje  a so svojím účinkovaním ako europoslanec  sa dôstojne rozlúčil. Rovnako aj ukázal na svojho nástupcu v jeho agende a to pani M. Lexmann, ktorá kandiduje na kandidátke KDH do Európskeho parlamentu. 

Pani A. Záborská na Rade KDH dňa  13.10.2018 členom oznámila, že sa rozhodla kandidovať do Europarlamentu.

Na tejto Rade KDH bol  aj prvý pokus zmeniť túto zásadu a to tak, aby sa zásada trikrát a prestávka netýkala p. Záborskej. Tento návrh nezískal podporu. Za návrh hlasovalo deväť členov Rady KDH.

Na ďalšej Rade KDH 15.12.2018 prebehol druhý pokus zmeniť túto zásadu. Bol predložený návrh, aby sa táto zásada zrušila, no ani tento návrh nezískal podporu. Za takýto návrh hlasovali zo stodvadsať členného orgánu len štyria. Opakujem, len štyria členovia zo všetkých členov Rady KDH.

Dňa  21.1.2019, približne mesiac pred termínom na odovzdanie kandidátky do Europarlamentu, pani A. Záborská vystupuje z KDH.

Toto všetko sú fakty, nič len fakty. Žiadne dojmy, pojmy, názory... Nič, len holé fakty.

Na záver si dovolím malú prognózu:

Pani A.Záborská bude kandidovať za inú, alebo za novú politickú stranu (podporovanú aj Smerom) do EP. Názor si urobte sami.

 Ak budete mať záujem aj o môj názor, rád ho neskôr poskytnem, teraz idem medzi ľudí rozdávať letáky-pozvánky na naše stretnutie s občanmi.

Pekný deň.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo