Neužitočné

Neužitočné

Rád by som reagoval na krátku správu Jaroslava Danišku na denníku Postoj s témou Vladimír Palko odchádza zo Slovenského dohovoru za rodinu. Konkrétne voči spomínaniu môjho mena pánom Jaroslavom Daniškom.

S pánom redaktorom Postoja som o žiadnych vnútorných diskusiách v Slovenskom dohovore za rodinu nikdy nehovoril a ani on sa ma nikdy na nič v tejto súvislosti nepýtal. Z verejného komentovania súkromných diskusií nikdy nevzišlo nič dobrého. Článok popisuje, že som sa kriticky vymedzil voči Mariánovi Kuffovi. Článok však spája množstvo rôznorodých vecí (zápas kandidátov na prezidenta Mikloško – Harabin, nová strana KDŽP) a kladie moje meno medzi tento typ politických sporov. Bol by som nerád, aby čitateľ nadobudol dojem, že do  tohto typu politických a straníckych sporov som sa zapojil. Nie je mojou úlohou komentovať súkromné politické názory ktoréhokoľvek člena či sympatizanta Slovenského dohovoru za rodinu a nikdy to robiť nebudem.

Aliancia za rodinu si vybojovala silný boj za to, aby ostala nadstranícka a bola otvorená pre každého. To, čo ma ako predsedu Aliancie za rodinu, ale aj ako človeka, zaujíma sú hodnoty rodiny a ochrany života a ich presadzovanie v spoločnosti. Pozývame všetkých politikov, všetky politické strany ako aj  všetkých kandidátov na verejné funkcie, aby sa k nim prihlásili a podľa nich konali.  Preto mi je veľmi sympatické vyjadrenie otca Antona Ziolkovského, ktoré zverejnil na facebooku 16.1.2019.

Vo svojom hodnotení roka 2018 Malí a veľkí duchom práve tu na Postoji som napísal: „...mali sme to šťastie zažiť tisíce naozaj odvážnych ľudí, ktorí už rok pochodujú s modlitbou ruženca každý piatok pred okresné úrady a robia tým viac, ako sa dá očami vidieť. Ak Istanbulský dohovor padne, tak to bude zásluha ich modlitieb.“

Chceme dobrých poslancov a dobrého prezidenta? Vráťme sa k činnosti, ktorá má zmysel. Pozývam Vás k modlitbe ruženca najmä keď nás bude svrbieť jazyk, aby sme povedali niečo veľmi zlé a ubližujúce nášmu politickému oponentovi, či bratovi alebo sestre. Odporúčam ho aj vtedy, ak potrebujete rozlíšiť, či Vaše slovo bude budovať  alebo rozdeľovať a naviac ruženec funguje aj na „schladzovanie krvi“ vo variacom politickom kotle, ktorému budeme asi čím ďalej tým viac vystavení v nasledujúcich mesiacoch.

Anton Chromík

Predseda Aliancie za rodinu

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo