Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
16. január 2019

Neužitočné

Rád by som reagoval na krátku správu Jaroslava Danišku na denníku Postoj s témou Vladimír Palko odchádza zo Slovenského dohovoru za rodinu. Konkrétne voči spomínaniu môjho mena pánom Jaroslavom Daniškom.
Neužitočné

S pánom redaktorom Postoja som o žiadnych vnútorných diskusiách v Slovenskom dohovore za rodinu nikdy nehovoril a ani on sa ma nikdy na nič v tejto súvislosti nepýtal. Z verejného komentovania súkromných diskusií nikdy nevzišlo nič dobrého. Článok popisuje, že som sa kriticky vymedzil voči Mariánovi Kuffovi. Článok však spája množstvo rôznorodých vecí (zápas kandidátov na prezidenta Mikloško – Harabin, nová strana KDŽP) a kladie moje meno medzi tento typ politických sporov. Bol by som nerád, aby čitateľ nadobudol dojem, že do  tohto typu politických a straníckych sporov som sa zapojil. Nie je mojou úlohou komentovať súkromné politické názory ktoréhokoľvek člena či sympatizanta Slovenského dohovoru za rodinu a nikdy to robiť nebudem.

Aliancia za rodinu si vybojovala silný boj za to, aby ostala nadstranícka a bola otvorená pre každého. To, čo ma ako predsedu Aliancie za rodinu, ale aj ako človeka, zaujíma sú hodnoty rodiny a ochrany života a ich presadzovanie v spoločnosti. Pozývame všetkých politikov, všetky politické strany ako aj  všetkých kandidátov na verejné funkcie, aby sa k nim prihlásili a podľa nich konali.  Preto mi je veľmi sympatické vyjadrenie otca Antona Ziolkovského, ktoré zverejnil na facebooku 16.1.2019.

Vo svojom hodnotení roka 2018 Malí a veľkí duchom práve tu na Postoji som napísal: „...mali sme to šťastie zažiť tisíce naozaj odvážnych ľudí, ktorí už rok pochodujú s modlitbou ruženca každý piatok pred okresné úrady a robia tým viac, ako sa dá očami vidieť. Ak Istanbulský dohovor padne, tak to bude zásluha ich modlitieb.“

Chceme dobrých poslancov a dobrého prezidenta? Vráťme sa k činnosti, ktorá má zmysel. Pozývam Vás k modlitbe ruženca najmä keď nás bude svrbieť jazyk, aby sme povedali niečo veľmi zlé a ubližujúce nášmu politickému oponentovi, či bratovi alebo sestre. Odporúčam ho aj vtedy, ak potrebujete rozlíšiť, či Vaše slovo bude budovať  alebo rozdeľovať a naviac ruženec funguje aj na „schladzovanie krvi“ vo variacom politickom kotle, ktorému budeme asi čím ďalej tým viac vystavení v nasledujúcich mesiacoch.

Anton Chromík

Predseda Aliancie za rodinu

Inzercia

manžel najúžasnejšej ženy na svete a otec piatich synov tu na zemi

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.