Rozdiel medzi "doktorom" Dankom a "doktorom" Figeľom? 2 odvolávania.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Rozdiel medzi "doktorom" Dankom a "doktorom" Figeľom? 2 odvolávania.

Na pokraji adventu je Slovensko v hanebnej situácii, pri akej v zahraničí padol prezident i minister. U nás máme ale obyčaj inú ... keď si čelný predstaviteľ občanmi zvoleného parlamentu neoprávnene privlastní prestížny titul, členovia jeho štandardnej politickej strany vymyslia aj korelu, aby spolupartajníka „obránili“ pred pohoršenými občanmi - riskujúc potopenie celej strany:

I. Začalo to  baladou o zlej ŠtB a Doktorovi:
"Jednou z foriem komunistickej represie bývala i cielená diskreditácia oponentov režimu. ...Štátna bezpečnosť. Zbierala informácie o takzvaných záujmových osobách, o ich slabostiach a ľudských chybách, a ak ich nenašla dosť, tak ich dokázala aj vyrobiť. .. Potrebovali ich očierniť v očiach občanov. Presne tento rukopis vykazuje i sústredené a už niekoľko rokov trvajúce úsilie diskreditovať predsedu ...." 

II. Politický analytik a šéf agentúry Polis Ján Baránek nezaprie profesionála v práci s verejnou mienkou a prvotriedne zavrtel psom: 
Predseda „ už s tým nemôže urobiť nič. Históriu nevráti. Ono to ale mohlo byť úplne naopak. ... rektor ... vysokej školy, ktorá titul udelila, chcel, aby mali takéhoto doktoranda pre dobré meno univerzity,“ odhadol Baránek. Šéf strany pritom nemusel byť v tejto veci vôbec iniciátorom. Pôvodne  mal byť pýchou Vysokej školy ..., v súčasnosti sa to však obrátilo proti nemu - cituje ho portál aktualne.sk Takže podľa Baránka vlastne rektor potreboval, aby titul predsedovi strany zvýšil kredit samotnej školy! Ten kredit teda musel byť padnutý proklete nízko ...

III. A kdeže by zaostal predseda Pi klubu a slovutný znalec skratiek  6x promovaný  senior.  Ako profesionálny politik tiež nesklamal. Prvé útoky novinárov na svojho predsedu bravúrne odrazil čarnogurskovčinou prvého typu: " predseda si titul zaslúži. „Verím jeho schopnostiam. Má na to, aby ho mal “ podotkol  pre SME 7.8..Škoda len, že pán poslanec nepovedal, z akého odboru ;) Tento výrok by sa iste páčil profesorke Radičovej. Je totiž veľmi liberálny a inšpirujúci:  ak si teda ja myslím, že viem šoférovať Mercedes, môžem si ho vziať od suseda? Ak si myslím, že mám schopnosti na to, aby som spravovala milióny € lepšie ako Mikloš, Babiš, Malchárek ... oprávňuje ma to, aby som si tie milióny jednoducho niekde ukradla?  To ste nás chceli naučiť? To, na čo si myslíme, že máme schopnosť, si jednoducho môžeme zobrať???

Prísľub napísať vysvetlenie ku kauze splnil otec oponenta práce nemenej šokujúcou obhajobou: 
ako inak: predseda je nevinnou obeťou - vinných je 29 funkcionárov, ktorí dizertačnú frašku nezastavili, lebo:
"Stanoví sa dátum obhajoby pred príslušnou komisiou. Tá má predpísaný priebeh, pričom v závere sa tajne hlasuje za alebo proti udeleniu titulu. V jeho prípade  bol stav hlasovania 8 za, 0 proti. Neskôr sa udelenie titulu prerokovalo a tajne hlasovalo aj na Vedeckej rade fakulty. V jeho prípade  bolo 21 hlasov za, 0 proti. Udelenie doktorského titulu . je teda zdĺhavá procedúra, ku ktorej sa môže kriticky vyjadriť mnoho ľudí."  Verím, že sa nájde nový statočný Investigatívec, ktorý zistí mená hlasujúceho valca mečiarovského typu ;)

Dovtedy sa môžeme zamyslieť nad ďalšou perlou až na hranicu súdnosti oddaného člena strany: "Úroveň výučby a vedeckej práce klesá, medzinárodne uznávaných vedcov máme málo. Prípad predsedu však medzi nich nepatrí. Nie je odkázaný na tituly, nemal ich ani na vizitke ani teraz, na navštívenke podpredsedu NR SR." To je fakt dôkaz jeho bielej nevinnosti! A ďalšie kresťanské poučenie pre masy: ak už niečo ukradnete alebo získate iným nečestným spôsobom, jednoducho to neukazujte, ale schovajte - asi ako ten Rakúšan Fritzl svoje incestné deti do pivnice? Potom je to už košer, pán exposlanec?

IV. ...

Od pondelka však máme smútok iný. Máme radosť:

Hrdinská podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SAS) vytasila svoje konečnenájdené maturitné vysvedčenie, nezvestné od čias jej pôsobenia ako štátnej tajomníčky a spolu s kolegami  Miroslavom Beblavým (exSDKÚ-DS, exSieť, t.č. Spolu) a Martinom Poliačikom (exSAS, t.č. PS) podala návrh na odvolanie predsedu vládnej SNS Andreja Danka z funkcie predsedu parlamentu  z dôvodu, že získal a užíval svoj akademický titul JUDr. podvodným spôsobom“ a „plagiátor, podvodník a klamár nemôže byť druhým najvyšším ústavným činiteľom, lebo ... umocňuje nedôveru verejnosti k štátu a politikom, ktorí ho majú viesť.“

Akú dôveru však môže mať verejnosť k jednookým politikom ako Ďuriš Nicholsonová, ktorí zrazu farizejsky kričia: chyťte Danka? Ako  kričali v lete 2012, keď denník SME zverejnil, že vtedajší podpredseda NRSR Ján Figeľ, predseda KDH v r. 2007 hrubým podvodom získal titul PhD. na súkromnej Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety prof. Krčméryho v Bratislave, hoci jeho dizertačka mala nedostatky?

"Škola podľa rektora Vladimíra Krčméryho a šéfky skúšobnej komisie Alžbety Mrázovej zohľadnila, že Figeľ vtedy zastával dôležitý post eurokomisára pre vzdelávanie!!!"

Sporné body dizertačky:

 • škola v jeho doktorandskom spise eviduje 2 verzie označené ako dizertačné,
 •  v oboch použil knižku "Slovensko na ceste do EÚ", ktorú napísal s Miroslavom Adamišom, sociálnej práci sa nevenuje,
 • Do jednej iba prepísal zhruba 85% knižky, v 2. verzii dizertačky len prefotil už 2. vydanie knihy, v rozpore s predpismi nepriznal  Adamišovo spoluautorstvo,
 • tají, ktoré časti knižky písal sám,
 • na textoch robili desiatky úradníkov z ministerstiev, keď SR vstupovalo do únie.

V oboch prácach chýba úvod, v ktorom by vysvetlil výber témy dizertačky a jej ciele.

Ak Akreditačná komisia odhalí pochybenia, podľa zákona by mohla univerzite odobrať právo udeľovať tituly a študovať v rámci doktorandského štúdia.

Figeľ tvrdí, že nijako nepochybil a titul dostal právom" - ako inak :D aj byt ;) (Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/6488595/caplovic-vidi-preslap-figelov-titul-preveri-komisia.html#ixzz5XQort6TQ)

Ako to vtedy dopadlo? Absurdné argumenty I. - III. , ktorými  KDH obhajovalo v r. 2012 Figeľa, zjavne zabrali: nekonalo sa žiadne odoberanie titulu, ani jeho odstraňovanie z dokumentov, nik nezvolal  mimoriadnu schôdzu na odvolanie Figeľa z postu podpredsedu NRSR. Ani Krčméryho univerzita neprišla o právo takto rozhadzovať tituly "našim ľuďom". Je pre mňa nepochopiteľné, že R. Fico, ktorého SMER vtedy s 83! poslancami suverénne ovládal celý parlament, nevyužil takú skvelú príležitosť vytrestať opozičného Figeľa a odvolať ho z  podpredsedníckeho kresla. A nepokúsila sa o to ani vtedajšia spravodlivá opozícia: Ďuriš Nicholsonová ani ďalší vtedajší poslanci NRSR, ktorí naopak v pondelok  prispeli svojím podpisom do mlynčeka na Andreja Danka:

 • Ľubomír Galko
 • Peter Osuský
 • Jana Kiššová
 • Zsolt Simon
 • Eugen Jurzyca
 • Jozef Mihál
 • ...

Už zajtra sa dozvieme ich oficiálne argumenty, prečo Figeľ, dokonca ako zahranične známy eurokomisár a teda objekt medzinárodnej hanby odvolávaniu nečelil, ale Danka idú kvôli titulu odvolávať už druhýkrát.

Nabudúce: o odvolávaní prezidentov ...

Venované voličom v nadchádzajúcich voľbách.

 

Dankov appendix:

Použitá literatúra:

 • 11.8.2012 SME: https://vandarybanska.blog.sme.sk/c/305289/Vsetci-Figelovi-muzi-Titul-ako-dar-Alebo-PR.html
 • tamže - v diskusii: 12.8.2012 16:50 "zla sprava :( podpredseda!

  dnes rano mi s uzasom scvaklo, ze Figel je predsa podpredsedom najvyssieho statneho organu NR SR! 
  Myslite, ze naozaj moze byt vystaveny v tejto funkcii?

  to, ze je takyto "charakter" predsedom KDH mi nevadi. To je ich interna zalezitost. Ked im nevadilo, ze aj Lipsic ho prekruzkoval a tiez uz vtedy fabuloval fantasmagorie ... IMHO navyse nikto nedokaze s takou noblesou vyviest KDH z parlamentu. 
  to, ze je poslancom je hanba, ale s tym nic neurobime/ musel by sam odstupit, co iste neurobi.

  Ale to Figelovo podpredsednicke kreslo mi pripada facka slusnym ludom. A to kreslo mu dali poslanci, takze mu ho mozu za svziat.

  Co si myslite, zasluzi si ho?
  Ponechat mu ho?
  TIa za nazory"mínus Reagovať | 108 vandar, NO |  | 

  12.08.2012 16:50 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo