Bočný front kultúrnej vojny

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Bočný front kultúrnej vojny

Kotlebova strana predložila do parlamentu návrh zákona o umelých prerušeniach tehotenstva. Nie je nadmieru radikálny, ale zužuje možnosti podstúpenia umelého prerušenia tehotenstva v porovnaní s teraz platným (ešte komunistickým) zákonom. Dáva možnosť viacerým počatým plodom, aby sa narodili, aj keď nie všetkým.

V tom zmysle vyhovuje pápežskej encyklike Evangelium vitae, že dobrý je každý zákon, ktorý zmenšuje možnosti potratov, aj keď nie všetkých. Všetci aktivisti za sprísnenie potratového zákona sa zhodujú, že zákon je dobrý. Objavil sa apel na kresťanských poslancov Národnej rady, aby hlasovali za zákon.

Liberálna lobby možno zacítila neistotu. Vo väčšinových médiách sa začali objavovať príspevky, že je nemožné hlasovať za zákon, ktorý predložili kotlebovci. Ak sa niekto z konzervatívnych kruhov vyjadril, že treba hlasovať za zákon, ocitol sa pod paľbou liberálnych médií. Argument je vždy ten, že s kotlebovcami nemožno hlasovať za žiadny zákon, aj keby hlasujúci poslanec inak odsúdil všetky ostatné body programu kotlebovcov.

Konzervatívci si musia uvedomiť, že liberálom nič nedlhujú. Musia nadobudnúť sebavedomie, že ich hodnoty a pravidlá preverili dejiny a majú právo, ba povinnosť ich v spoločnosti demokraticky presadzovať. Zdieľať

Návrh zákona nevdojak odhalil princípy liberálnej „mienkotvornosti“. Akoby odsúhlasená div nie v referende, mienkotvornosť pozdvihla liberálne príkazy a zákazy na všeobecne platné spoločenské pravidlá. Kto ich nerešpektuje, stráca miesto v legitímnej spoločnosti. Taký človek nemá nárok na významnejšie postavenie v spoločnosti, takmer nemôže publikovať svoje názory ani vo verejnoprávnych médiách, financovaných z daní všetkých občanov, automaticky sa predpokladá, že podlieha konšpiračným teóriám a rozširuje fake news, po slovensky klamstvá.

Kotlebovský návrh zákona odhalil falošnú stránku liberálnej mienkotvornosti viac, než iné príklady. Liberálne kruhy zakazujú kresťanským/konzervatívnym poslancom hlasovať za zákon tentoraz pod zámienkou, že zákon pochádza z dielne kotlebovcov. Ale keď z konzervatívnych dielní pochádzali iné iniciatívy, ktoré s kotlebovcami nemali nič spoločné, ale nevoňali liberálom, títo ich nepodporili ani neboli aspoň ticho v záujme budovania akéhosi akčného spojenectva s konzervatívcami napríklad pre prípad odporu iniciatívam kotlebovcov.

Spomeňme si na pokrik liberálnych médií, keď sa KDH v roku 2014 dohodlo s Róbertom Ficom na prijatí ústavného zákona o manželstve. Akú kampaň viedli proti dohode liberálne médiá. Proti pochodom za rodinu sa v médiách objavujú relativizujúce texty, ale nie oceňujúce. Keď sa koná miliónová demonštrácia za rodinu v Madride alebo inde vo svete, nedostane sa jej ani zďaleka takému pokrytiu v našej tlači ako podstatne menším podujatiam za zmenu definície rodiny a manželstva.

Tento trend je prítomný už dlhodobo. Keď sa v roku 1993 KDH dohodlo, ešte s Mečiarom, na zákone o dňoch pracovného pokoja, zahrnujúceho cirkevné sviatky, liberáli chceli cez cirkevné sviatky priam pracovať. Liberáli ignorujú fakty, že cirkevné školy majú v priemere vyššiu úroveň než štátne, cirkevné nemocnice sú lepšie než štátne, veriace ženy majú viac detí než neveriace a tak ďalej. Pre liberálov je svätý princíp nediskriminácie, nie však, ak sú finančne alebo inak diskriminované cirkevné školy. Rovnako svedomie, individuálna autonómia je pre liberálov hodnota, ale ak išlo o výhradu vo svedomí v bio-etických otázkach, ohrozovalo to charakter štátu, viď spory okolo zmluvy o výhrady vo svedomí. A ešte jednej príklad: dostatok informácii je základom dobrého rozhodnutia, poviete si, banálna vec. Ale keď išlo o informovaný súhlas ženy pred potratom, keď konzervatívni poslanci predložili zákon, ktorý predpokladá informovanie ženy o iných formách pomoci, napríklad sociálnej a ekonomickej, ako alternatívy k potratu, a pre ženu len vytvára časový priestor na rozhodnutie, nepamätám si žiadneho liberála, ktorý by sa bol postavil a tento návrh verejne privítal. Jednoducho s liberálmi sa nedá dohodnúť na žiadnych konzervatívnych hodnotách, ktoré nie sú zároveň aj ich hodnotami. Ale od konzervatívcov žiadajú, aby automaticky rešpektovali ich pravidlá.

Pred kresťanskou a konzervatívnou politikou stojí iná výzva: Vytýčiť hranice neprijateľnej politiky strán ako sú kotlebovci pri podpore ich prijateľnej politiky typu terajšieho zákona o potratoch. Zdieľať

Tento stav sa musí skončiť. Konzervatívci si musia uvedomiť, že liberálom nič nedlhujú. Musia nadobudnúť sebavedomie, že ich hodnoty a pravidlá preverili dejiny a majú právo, ba povinnosť ich v spoločnosti demokraticky presadzovať. Keď niektoré hodnoty nedokážu presadiť sami a s liberálmi sa nedá dohodnúť, majú právo uzatvárať dohody s inými. Právo pozná aj dohody uzatvorené mlčky.

Návrh zákona od kotlebovcov odhalil, akú slobodu možno získať, keď strana či hnutie odvrhne liberálnu politickú korektnosť. Odkedy liberalizmus ovládol naše médiá, žiadna strana hlásiaca sa ku kresťanstvu sa neodvážila predložiť zákon o obmedzení potratov. Predseda KDH teraz návrh zákona ani slovne nepodporil. SNS zákon nepodporí. Kollárova Sme rodina aspoň dáva poslancom slobodu pri hlasovaní. Posledný križiak ešte drží meč v ruke. Kotlebovci sa nemajú čoho báť. Pred kresťanskou a konzervatívnou politikou stojí iná výzva. Vytýčiť hranice neprijateľnej politiky strán ako sú kotlebovci pri podpore ich prijateľnej politiky typu terajšieho zákona o potratoch. Liberáli sa môžu nadúvať, koľko chcú. Problém vznikol pre liberálnu snahu vnútiť spoločnosti svoje obmedzenia bez podpory voličov vo voľbách.

Vláda liberálnej politickej korektnosti je vedľajším produktom geopolitickej hegemónie Spojených štátov a Veľkej Británie. Proti ich hegemónii sa vo svete zhromaždilo mnoho síl a teritórium ich nadvlády sa zmenšuje. Ale ešte nejaký čas si môžu povládnuť.

Ilustračné foto: pochodzazivot.sk

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo