Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
27. marec 2018

Ficov SMER a korupcia alebo Soros, genderisti a destabilizácia?

Nestačí vymeniť premiéra a ministrov, ani vyšetriť vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. 30 rokov po Sviečkovej manifestácii ide znova o zásadnú zmenu systému a riadenia štátu. Tomu bráni, a vláde Ficovho SMERu pomáha aj konšpiračné strašenie, že protestami chce zahraničie a Soros destabilizovať Slovensko. Niektorí vrátane JUDr. Čarnogurského a M. Kuffu pomáhajú Ficovi a Dankovi ako ochrancom pred migrantami a „genderistami".

Keď sme pred 30 rokmi na manifestácii za občiansku a náboženskú slobodu so sviečkou v ruke odolávali vodným delám, nevedeli sme kedy slobodu získame. Keď sme v novembri 1989 na námestiach „odzvonili“ komunistickej diktatúre, ani v zlom sne nám nenapadlo, že po štvrťstoročí slobody bude našu vládu viesť bývalý komunista, v justícii budú prevládať komunistické spôsoby, a exkomunisti a ex-eštebáci budú najväčšími zbohatlíkmi a veľkokapitalistami. Keď sme privítali trhovú ekonomiku a začali slobodne cestovať do zahraničia nečakali sme, že na Slovensko so súhlasom vlády príde mafia, a nájde tu korupčné a bezprávne prostredie o aké sa snaží v južnom Taliansku. Keď sme po odchode sovietskych okupačných vojsk slobodne vstúpili do EÚ, nečakali sme, že na Slovensku zavraždia novinára skúmajúceho korupciu vládnych strán ako v Rusku riadenom bývalým dôstojníkom KGB.

Sviečková manifestácia a súčasnosť

Preto nás 16. marca 2018 bolo na námestiach toľko ako pri najväčších manifestáciách v novembri 1989. Znova sme žiadali zásadnú zmenu vlády. Aby sa o pár rokov nemuseli znova opakovať takéto manifestácie, je dobré poučiť sa z podobností a rozdielov spred 29-30 rokov.

Podobnosť je v tom, že aj vtedy aj teraz sa v ľuďoch dlho zbierala nespokojnosť s režimom. V novembri 1989 bol impulzom k masovým demonštráciám brutálny zásah proti študentom, teraz vražda mladého novinára a jeho snúbenice. Rozdiel je v tom, že v r. 1989 sme nemali slobodu, bola tu stotisícová okupačná armáda, a prvé týždne aj riziko, že komunisti násilne zasiahnu podobne ako v Rumunsku alebo Číne. Nestalo sa tak z dvoch hlavných dôvodov: 1. Gorbačov už predtým v Maďarsku a NDR ukázal, že Moskva násilne nezasiahne, 2. Do ulíc vyšlo priveľa ľudí na zásah ako pri „Sviečkovej“ manifestácii.

Teraz máme slobodu a násilný zásah nehrozí. EÚ a NATO nezasiahnu ako komunistická Moskva v r. 1968, ale na rozdiel od nej „fandia“ demokratizácii a snahám napraviť náš skorumpovaný a bezprávny systém. Nevýhodou je, že oponenti sú ťažšie rozoznateľní, a ekonomicky omnoho silnejší ako väčšina slušných ľudí.

Smutné a nebezpečné je, že aj slušní a inteligentní ľudia veria propagande pomáhajúcej zotrvaniu skorumpovaného bezprávneho systému, aj keď v nej Fico a jeho spojenci opakujú postupy, aké používali už komunisti a Mečiar.

V marci 1988 aj niektorí duchovní z „Pacem in terris" odsudzovali „Sviečkovú" s odôvodnením že ruší pokoj a budovanie socializmu. V rokoch 1990-98 zas podporili Mečiara a Slotu ako „zakladateľov slovenskej štátnosti", a teraz niektorí kresťania podporujú Fica a spol. ako údajnú ochranu pred rozvratom a prijatím Istanbulského dohovoru.

Destabilizácia Slovenska?

Predseda vlády Fico povedal 5. marca že prejav prezidenta Kisku po vražde J. Kuciaka a M. Kušnírovej je pokus o destabilizáciu Slovenska, a naznačil, že prejav mu pripravil G. Soros. To odvtedy opakujú a rozvíjajú konšpiračné weby, a šíria hlavne priaznivci Mečiara, Fica a Kotlebu, vrátane niektorých kresťanov.

Už komunisti odsudzovali na mnohoročné väzenie kňazov, biskupov a rehoľníkov ako „vatikánskych špiónov“, a Chartistov ako „protištátne živly" a Západom platených nepriateľov socializmu. Mečiar, Slota a spol. označovali všetkých kritikov ich vlády za nepriateľov Slovenska.

V júni 2016 premiér Fico a minister Lajčák odmietli protesty proti kauze Bašternák, v ktorého dome Fico býva, ako snahu škodiť Slovensku. JUDr. Čarnogurský vtedy napísal, že protestujúci sú zradcovia Slovenska a gadžovia. Už vtedy som napísal, že Čarnogurský tým koná proti učeniu pápežov. (https://www.postoj.sk/15932/carnogursky-proti-papezovi-za-fica-kalinaka-a-bastrnaka) Aj že najhoršiu protištátnu činnosť tu robia organizované skupiny prepojené na vládne strany, ktoré rozkrádajú 20-30 % výdavkov štátu. Tým oslabujú jeho hospodársky rozvoj, škodia morálke, zdraviu i vzdelaniu obyvateľov, a oslabujú Slovensko jeho zadlžovaním, vyvážaním nakradnutého do daňových rajov a ničením dôvery občanov vo vlastný štát.

Čarnogurský: Slovensko = Ficov Smer

Viacerí sa divia prerodu Jána Čarnogurského z disidenta a spoluorganizátora Sviečkovej manifestácie na podporovateľa Fica a Putina. Mnohé vysvetľuje jeho rozhovor „Ťahajú Slovensko do chaosu“, ktorý uverejnili Slovensko-Ruská spoločnosť 8.3. a Hlavné správy 9.3. Tam tvrdí že „študentov manipulujú iní. Tentoraz ako zámienka slúži tragická vražda novinára a jeho priateľky. Vrahov treba odhaliť a potrestať,“ ale demonštrácie slúžia na zvrhnutie vlády. „Bez Smeru SD nemožno vytvoriť vládu. Náhle odstránenie Fica by uvrhlo Smer do krízy, ak nie do rozpadu a to by teraz bola aj kríza Slovenska.... Róberta Kaliňáka asi možno vymeniť, ale bol by to zlý precedens pre budúcnosť.“ Je to stotožnenie vlády Smeru so štátom a ich uctievanie ako najvyššej hodnoty. To robili nacisti, komunisti i mečiarovci, a odsúdila encyklika Pia XI. proti nacionálnemu socializmu.

Keď predčasne padla vláda I. Radičovej tak nestrašil krízou Slovenska. Predčasné voľby boli OK, keď sa nimi dostal k moci Fico? Nepriniesol by rozpad Smeru skôr výrazný pokles korupcie a tunelovania štátu?

Hlavnespravy.sk uverejnili 12.3.2018 „Vyhlásenie vlasteneckej iniciatívy Slovenska", bez podpisov, a s fotografiou Čarnogurského: „Slovensko, ... malo vždy dôležité miesto v dejinných procesoch. ... dnes sa stáva bojiskom zástupnej „studenej“ vojny, vojny v ktorej ide o ciele predovšetkým nadnárodných ekonomických elít, vojny v ktorej ide o budúcu geopolitickú orientáciu Slovenska, Strednej Európy a možno aj vojny, ktorej výsledky môžu predznamenať budúcu geopolitickú orientáciu celej Európy." ... „Andrej Kiska sa  postavil na stranu menšiny proti väčšine a v rozpore s Ústavou SR volá po tom, aby sa vážne rozhodnutia realizovali mimo parlamentu – emočne vybičovanou menšinou... Cieľom je ..napĺňanie vôle zahraničných záujmov." „Pokračovanie tohto vývoja vážne ohrozí našu republiku. Zabrzdí náš ekonomický a sociálny rozvoj. Oslabí naše medzinárodné postavenie. Naštrbí našu vnútornú súdržnosť. Ponechá nás osamote zahraničným tlakom na bezhlavé prijímanie migrantov, aplikáciu politiky LGBT."

J. Čarnogurský a poslanec NR SR P. Marček (SME RODINA) sú medzi organizátormi protimítingu „Slovensko si nedáme – nechceme štátny prevrat!“, pred prezidentským palácom, 21.3., keď sa iní stretli na Hviezdoslavovom nám. na akcii spájajúcej 30 výročie Sviečkovej manifestácie a ochranu života.

Harabín for Fico & Putin

Sudca Najvyššieho súdu, bývalý podpredseda vlády a minister spravodlivosti, JUDr. Harabín, ktorý je blízky JUDr. Mečiarovi, JUDr. Gašparovičovi aj JUDr. Ficovi, v rozhovore pre ruskú informačnú agentúru Realtribune: „Viaceré fakty nasvedčujú tomu, že súčasné udalosti na Slovensku sú organizované a podporované zo zahraničia.“ Vraždou „citovo pripravená verejnosť je manipulovaná zo strany médií, prezidenta republiky a politikov opozície“ … „Ide najmä o záujmy … svetových hráčov, ktorí využívajú rozsiahly systém platených a riadených mimovládnych organizácií a domácej politickej opozície, ktorá je ochotná spolupracovať, pri snahách o zmenu politického vedenia v štáte v prospech cudzej mocnosti.“ Tým má byť „direktívne prijímanie migrantov a zavedenie systému trvalého osídľovania Európy riadeného z Bruselu, prijatiu zvrátenej „gender“ ideológie, Istanbulského dohovoru, odstraňovanie tradičných kresťanských hodnôt.“ (Harabín = ochranca kresťanských hodnôt ? ! ?)

Tomu vraj pomáhajú mimovládne organizácie, podporované „priamo miliardárom G Sorosom alebo z prostriedkov poskytovaných vládami niektorých krajín“, aj prezident „ktorý je v lokajskom postavení vo vzťahu k Sorosovi, mnohými politikmi opozície a tzv. inteligencie, hercov, umelcov, politológov.“ Sú za tým vraj záujmy USA, pričom „Ruská federácia je v tomto súboji hlavným ideovým protivníkom USA. Snaží sa svojou trpezlivou, otvorenou, čitateľnou, ale rozhodnou zahraničnou politikou získavať na svoju stranu stále viac a viac rovnako zmýšľajúcich štátov.“ ( hlavnespravy.sk, 12.3.2018) Názory JUDr. Harabína, ktorý chce kandidovať za prezidenta SR šíria weby a ľudia podporujúci Kotlebovu ĽSNS, napríklad Alianciazanadelu.sk

Nepriateľ Kiska a mimovládky

Tak ako Mečiar útočil na novinárov i prezidenta Kováča, lebo mu bránil v snahe monopolne a bez verejnej kontroly ovládať štát, útočí teraz na novinárov aj na Kisku Fico. Spolu s ním tí istí, čo roky agitovali proti zrušeniu Mečiarových amnestií aj proti protestom v kauze Bašternák, exmečiarovci aj Kotlebovci.

Inzercia

Všetky mimovládne organizácie, okrem tých, ktoré riadila vládna strana zrušili nacisti aj komunisti. Podobne to bolo aj v Slovenskom štáte, ktorý vznikol pod nátlakom Hitlera 14. 3. 1939.

"Mimovládky" neznášal aj Mečiar a spol., a nedávno sa o nich negatívne paušálne žiaľ vyjadril aj M. Kuffa. Texty proti mimovládkam rozširujú aj Kotlebovci. Všetci takmer vždy bez rozlíšenia ich veľmi rôznorodého zamerania, v ktorom sú napríklad aj ochrancovia prírody alebo Fóum života. Keď tam spomenú tých, čo bojujú proti korupcii, je jasné odkiaľ vietor fúka.

Omyl Mariána Kuffu

Niektorí kresťania protikorupčné manifestácie odmietajú, lebo ich vraj organizujú liberáli a genderisti ktorí si sprivatizovali slušnosť. Tak vyznela aj „kázeň" M. Kufffu na túto tému. „Pozrime na tých, čo sú v tých protestoch... tam nebol Kristov duch, ... boli tam nenávistné heslá. ... použijú nás kresťanov na to, aby sme naivne prerazili múr, a v tých davoch sú skrytí genderisti. ... som zistil na sociálnych sieťach presne LGBTI... feministky, genderisti... a kričia nenávistné heslá. ... V tých masách boli aj takí, ktorí sa chceli vzoprieť zlu, tí tam boli správne. Ale boli tam aj LGBTI, Feministky ... mimovládne organizácie... Jak zamedzíme aby tam neboli?" (10.3.2018) Dosť dlhý emotívny odsek prečo sú tieto manifestácie zlé, s jedinou vetou že niekto je tam aj s dobrým úmyslom.

Táto časť Kuffovej kázne je omyl a zavádzanie, nepravdivý a nespravodlivý opis podstaty a účelu týchto manifestácii. Takých čo sa chceli vzoprieť zlu tam bolo viac než 95%. Organizátorov nezjednotila žiadna ideológia, ale roky silnejúca nespokojnosť s našou politikou a skorumpovaným systémom, a prirodzené rozhorčenie z vraždy dvoch nevinných snúbencov. Slušnosť si nesprivatizovali, ale k nej vyzývajú, a požadujú ju od tých, čo riadia štát. Ak tam boli nejakí genderisti či feministky, bolo ich tam štatisticky podobné percento ako medzi inými. Napríklad robotníkmi, umelcami, lekármi, hasičmi, vodičmi MHD, u ktorých sa nikto nepýta na orientáciu, keď potrebuje ich službu.

Korupcia je hrubé porušenie spravodlivosti, a doplácajú na ňu hlavne chudobní, ako pripomína aj pápež František. Vražda, sužovanie chudobných a vykorisťovanie pracujúcich sú podľa katolíckej tradície do neba volajúce hriechy. To Kuffa ani nespomenul.

Nenávistné heslá?

Na námestiach protestovali ľudia vychovaní slovenským verejným životom a médiami, prirodzene rozhorčení nad vraždou a korupčným prostredím, ktoré ju vyvolalo. Iba zlomok ich hesiel možno označiť za nenávistné. Tie nehlásali organizátori. Skutočnú nenávisť proti „nepriateľom slovenskej štátnosti = odporcom V. Mečiara šíril on a jeho partneri na svojich mítingoch. Vtedy naši cirkevníci až na pár výnimiek mlčali.

„Nenávistné reči" hovoril Ján Krstiteľ proti Herodesovi, a Ježiš farizejom a zákonníkom. (medzi ktorými boli aj zbožní a čestní ľudia) Ako ho asi hodnotili obchodníci, keď ich rozhorčene krikom a bičom vyhnal z chrámu? Farizeji a zákonníci odsúdili na smrť Ježiša, lebo podľa nich „nenávistnou" kritikou vedúcich činiteľov a požiadavkami na zmenu správania ohrozil ich stabilnú vládu a poburoval národ.

Keby na manifestácii za Kuciaka a Kušnírovú, a proti korupcii vystúpil predstaviteľ cirkvi, radi by ho privítali ako v novembri 1989. Stačilo aby zacitoval Ježišove slová „Blahoslavení prenasledovaní pre spravodlivosť, lebo ich je nebeské kráľovstvo,“ a výzvu pápeža Františka z 1.2.2018: „Čo je koreňom zotročovania, nezamestnanosti, neúcty k spoločnému dobru a k prírode? Korupcia, ten smrtiaci proces, ktorý živí kultúru smrti. Pretože honba za mocou a majetkom nepozná medze. Proti korupcii sa nebojuje mlčaním. Musíme o nej hovoriť, verejne odsúdiť prejavy jej zla, porozumieť, o čo tu ide, aby sme sa mohli s rozhodnosťou zasadiť za to, aby milosrdenstvo prevážilo nad podlosťou, krása nad ničomnosťou. Spoločne sa modlime, aby sa tí, ktorí majú politickú, ekonomickú alebo duchovnú moc nedali ovládať korupciou.” Jeho vystúpenie by zožalo potlesk, a s uznaním by ho citovali všetky médiá.

Nemuseli zomrieť

Kuciak a Kušnírová nemuseli zomrieť, keby korupčné kauzy riadne vyšetrila polícia, ktorú roky viedol multimilionár Kaliňák. Ten spolu s ministrom Počiatekom za 10 rokov Ficovej vlády k ministerskému platu cca 50 tisíc eur ročne priznali príjem spolu asi 10 miliónov eur bez zverejnenia spôsobu ako to získali.

Nemuseli zomrieť, keby prokuratúra poslala na spravodlivý súd čo len polovicu zastavených korupčných káuz. Keby justíciu roky neviedol Mečiarov, Gašparovičov a Ficov kumpán Harabín, ktorého demagogické reči šíria tie isté weby a ľudia, ktorí propagujú Kotlebu, a agitovali proti zrušeniu Mečiarových amnestií aj manifestáciám v kauze Bašternák/Bonaparte.

Nemuseli zomrieť, keby náš červený kapitalizmus už roky nefungoval ako mafiánsky, keby štát nevyciciavali desiatky korupčných káuz vládnych strán. Keby R. Fico splnil svoj sľub do troch minút odvolať každého ministra u ktorého sa preukáže náznak korupcie.

Keby v r. 2016 Fico odvolal Kaliňáka pri kauze Bašternák, po protestoch pred ich sídlom Bonaparte, ktoré odsudzovali exmečiarovci, Kotlebovci aj Čarnogurský, dnes by neboli plné námestia.

Génius Fico a šanca pre Slovensko

Po podaní demisie R. Ficom Hlavné správy 14. 3. uverejnili článok „Fico je politický génius“. Aj keď nezdieľam ich nadšenie, treba povedať, že vystihli dôvod Ficovho úškrnu aj demisie. „Ponúkol demisiu s tým, že Smer zostane pri vláde. Teda on si ďalej zachová vplyv. … To by mohol využiť aj Bugár a vysáčkovať odtiaľ krídlo, ktoré ho dohnalo takmer k povaleniu vlády.... Fico bude mať viac voľného času. … a keď sa dá zdravotne do poriadku, začať obchádzať okresy. Všetka nevôľa, ktorá bude sršať z opozície a médií, pôjde mimo neho. … Koľko bude mať po takejto dvojročnej kampani v teréne percent? Skúste si tipnúť?“

Prezident dal šancu staronovej vláde a parlament ju schválil. Jej programové vyhlásenie nedáva záruku potrebnej zmeny systému. Na tú by musela vládna koalícia spraviť minimálne tieto veci: Reforma justície. Odvolanie prokurátora Kováčika, ktorý za 8 rokov nepodal ani jednu obžalobu v 61 prípadoch, ktoré osobne dozoroval. Posunúť pred súd viaceré korupčné kauzy. Zásadná zmena zákona o preukazovaní majetku verejných činiteľov. Rázne kroky na to, aby ľudia ako Bašternák, Široký, Kočner a ďalší štátu a občanom z vlastného vrátili aspoň časť z toho čo nakradli. Pokiaľ nedosiahneme predčasné voľby a oni to do 100 dní nespravia, nezaslúžia si ani deň navyše a ani cent z našich daní.

O tom ako nás Fico a spol chránia pred genderizmom a Istanbulským dohovorom podrobnejšie + fakty nabudúce

Som knihomoľ a turista. Pri mojej architektonickej a výtvarnej tvorbe hľadám krásu a harmóniu. Pri písaní a v politike usilujem hlavne o kultúrnosť, pravdu a spravodlivosť.

Odporúčame

Blog
Čo Július Brocka zamlčal o voľbe predsedu KDH

Čo Július Brocka zamlčal o voľbe predsedu KDH

Nedávno vzbudil značný rozruch spôsob, akým R. Vašečka, predseda poslaneckého klubu OĽANO, ohlásil že chce kandidovať za predsedu KDH proti jeho súčasnému predsedovi A. Hlinovi. Teraz napísal bývalý podpredseda KDH J. Brocka, že on bude za predsedu voliť Vašečku. Dôležité argumenty a skutočnosti o voľbe však neuviedol.

Blog
Kauza križiacke výpravy

Kauza križiacke výpravy

Križiacke výpravy sú dodnes diskutovanou témou. Často je povedomie o týchto udalostiach zaťažené jednostrannými výkladmi. Čiernu legendu o križiackych výpravách možno badať v mnohých populárnych filmoch a bulvárnych článkoch.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.