Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
05. september 2017

Manželská láska a ako jej pomohla dovolenka

čo sa stane, keď sa zaľúbiš na dovolenke
Manželská láska a ako jej pomohla dovolenka

Očakávali sme, že si oddýchneme, čakali sme, že ten last minute bude stáť za to, lebo nemali sme nikam ísť, nevychádzalo to ani finančne, ani časovo a predsa sa to podarilo.Zbalili sme kufre a 16 h po booknutí dovolenky sme vyrazili. Takí celí uplastovaní, unavení z celého školského roka a doliečovania sa z nemocnice. Tak ideme teda s tým, že sa aspoň vyspíme. Ale to, čo sa udialo, nečakal ani jeden z nás. 

Nemali sme plán, čo budeme robiť, cieľ bolo more a naše deti sa nevedeli dočkať. Rovnako ako my. Zvyčajne mi trvá asi 4 až 5 dní, pokiaľ si začnem uvedomovať, že už mám voľno a nemusím myslieť na robotu. Zresetoval som sa za 2 dni a potom to prišlo. Začali sa mi v mysli vynárať len šťastné myšlienky, ako som sa spoznal s mojou manželkou, ako sme spolu chodili, čo sme robili. Uvedomil som si, že veľa sa zmenilo od toho iniciálneho času, ale čo sa nezmenilo, sú tie pocity radosti, keď sa vraciam domov. Nie do hypotekárneho bytu, ale domov. Blízko k srdcu, k mojej manželke a deťom. Tým chcem povedať, že som sa do svojej manželky opäť zaľúbil. Opäť obdivujem jej starostlivosť, nehu, priamosť, jej zmysel pre rozlíšenie toho, čo je vhodné nielen pre ňu, ale aj pre celú rodinu. Mám z toho dobrý dojem, lebo vzrastá vo mne túžba byť blízko a byť stále.

Inými slovami, hodnota času, ktorý investuješ do vzťahu, je k nezaplateniu. Možno ani tak nejde o to, kde ho stráviš, ale naozaj s kým. Tak sa odohráva aj hľadanie slobody. Možno pre niekoho paradox, ale keď zatočíš s egoistickými vrtochmi, tak zakúsiš slobodu, ktorú ti prináša práve manželstvo, hovorím o vlastnej skúsenosti. Nie papier, nie pekne vyzdobený kostol, ale samostná podstata, že tento zdieľaný život je stvorený pre mňa a môj život pre ňu. A tým, že sa to spojenie udialo pre Božou tvárou, mi prináša ešte väčší pokoj, lebo to tak chcel aj On. Takúto zhodu mám rád, keď sa moja vôľa zhoduje s tou Božou :) A že si to následne vyžaduje boj, je nad slnko jasnejšie. Lebo tú lásku sme si nezaslúžili len pre to, že sa ľúbime, ale pre to, že spoločne bojujeme za lepší svet, lebo vnímaš, kde sú pravé hodnoty, len si ich nechceme veľa krát priznať. A toto je pre každého. 

Tak som si na dovolenke dovolil viac, ako som mal v mentálnom rozpočte. Chcel som si ten pocit nezávislosti a toho, že miluješ slobodnejšie, doniesť domov a nechať si ho čo najdlhšie pre očami, ideálne do konca života. Jasné, že prvých pár kilometrov autom do školy na začiatku školského roka moc nepridá spomienke na "pekné časy", ale z času na čas zbožňujem blackout, ktorý zažijem, keď stojím na červenej a čakám. A v Bratislave je ich celkom dosť. Lebo aj tam, v tej minútke ticha mi Boh dáva pocítiť, že som ten, kto sa opäť zamiloval. A keď láska dáva krídla, tak vládzeš viac urobiť. Svet ťa tlačí, ale len toľko, koľko sa necháš. Svet nie je Boh. Ten ti dáva toľko, koľko potrebuješ.

Možno akurát dnes budeš mať možnosť spraviť dobré rozhodnutie a opäť sa budeš môcť zaľúbiť. Ak si ženatý, ideálne do svojej manželky, preto nestrácaj čas inými.

Držím palce. Ja to potrebujem tiež.

 

 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Kto rozdelil Československo a zbohatol pomocou slovenskej ústavy

Kto rozdelil Československo a zbohatol pomocou slovenskej ústavy

Kritiku kontroverznej ústavy, tých, ktorí kládli základy samostatnej Slovenskej republiky, i súčasnej vlády odsudzujú niektorí ako protištátne škodenie Slovensku. Tomu však najviac škodí práve jej zlé dodržiavanie politikmi. Hlavne vďaka nim tu po 25 rokoch samostatnosti vedie vládu exkomunista Fico, parlament kapitán Danko, justícia neslúži spravodlivosti, a štát rozkrádajú mafie oligarchov komunisticko-eštrebáckeho pôvodu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.