Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
07. august 2017

Kritika správania. Je to možné?

Čo sa deje v jednej súťaži. Ľudský cit pre krásno a talent sú v rozpore
Kritika správania. Je to možné?

Istá celosvetová súťaž, ktorá si hlavne berie do mierky nádejné spevácke talenty, bola na začiatku príjemnou súhrou kadeakých ľudí, ktorí nabrali odvahu a zdieľali svoj talent s porotou a potom aj so svetom. Určite, veľa talentov bolo nájdených a úspešných, veľa aj strostkotalo. Tak to už chodí.

Posledný rok však ukázal zásadnú zmenu v tom, že aj dobrá myšlienka sa dá zneužiť na propagovanie toho, čo spoločnosť rozloží. Vlastne pomaly rozkladá.  Ak súťaž hovorila o talentoch ľudí, tak jeden z nich sa prestransformoval do toho, že za talent sa pokladá aj to, ak niekto zmení svoje pohlavie a označí sa za priekopníka, pioniera novej, rozvinutej doby. Tento môj komentár bude možno tvrdý, ale v žiadnom prípade si nezaslúžim dať si klapky na oči. Jeden muž v porote sa preklamuje ako žena, lebo sa tak cíti. Ak by to bolo podľa pocitov, kľudne by som sa mohol cítiť ako lev, lebo mám rád hovädzie a tak by som chcel, aby sa ku správali ako ku levovi. Chránili ma a dali mi len to, čo mi predĺži a zlepší život. Lebo ja sa tak cítim a chcem, aby ostatní to brali vážne a vážili si ma za to, že sa cítim byť levom. A keď niekomu zahryznem do nohy, tak to nie je preto, že mi šibe, ale pre to, lebo je to moja nátura, ktorá ma nabáda jesť mäso a loviť, inak neprežijem. Takže určite za to nemôžem byť potrestaný, ani zákonom, ani nijako inak, lebo moje presvedčenie je, že som lev.

Takto nejako fungujú dúhové nálady. Poznám, mám kamarátov gayov, pre mňa sú to bojovníci, pretože chápu, že niečo nie je v poriadku s ich prirodzenosťou, ale nevedia si s tým rady. Ale vedia v sebe, že niečo je nesprávne a tak sa snažia prežiť vo svete a nájsť šťastie. Ale nereklamujú, nežijú sexuálne, nesnažia sa spraviť z toho normu. Jeden z kamošov mi povedal, že chápe, prečo z toho chcú spraviť normu, veď aj svet sa snaží reklamovať hriech ako niečo normálne, napr. sex pred manželstvom alebo nabrať si kopu úverov len preto, že niečo chcem, ale nie že potrebujem, násobilkovať deti a kalkulovať s nimi, lebo sú drahé.

Ak je tento stav reklamovaný ako norma, potom sa nečudujem, prečo je v porote muž oblečený za ženu. Ale čo to spraví, keď to vidia deti? Dospievajúci? Väčšina si povie, že nech si robia čo chcú, že ja to rešpetkujem, ale dokedy? Kde je hranica? Som teraz sťažovateľ, lebo moje súkromie cítim nabúrané? A cítim sa diskriminovaný, pretože takýto typ zobrazenia pseudotypu pravdy uráža moje spoločenské a sociálne cítenie? Veď táto predstava o svete, kde je každý tým, čím sa cíti byť, sa mi dostala až do obývačky. Môžem počuť kilá argumentov, typu tak si to nemal pozerať, tak si to prepni, kašli na to a podobne. Chcel by som a mal by som, ale riziko je priveľké. Riziko toho, že jedného dňa moje deti uvidia na plagáte nie postavu z transformera, ale ozajstného transformera, ktorý sa už pohybuje okolo nás. Keď som tým, čím sa cítim byť, môže to byť čokoľvek. Pritvrdím príklad: vidím nehodu, idem okolo a zrazu sa cítim byť lekár a tak idem pomôcť tomu zranenému odborne a kvalifikovane. Je to ok? Preoblečný muž príde k nejakému dieťaťu voľnému k adopcii a povie, že sa cíti byť jeho matkou, ako to to dieťa pochopí? Ako mu to zdôvodní, keď sa bude chcieť pritúliť k materinskému srdcu, ale bude vedieť, že sa má správať k tomuto preoblečnému ujovi ako k svojej matke? Muž je muž a žena je žena. Prirodzenosť nepoprieš. Ostatné je klamstvo. Uvedomujeme si to? To dieťa klameš, lebo si muž a hráš sa na ženu. Ten predstieraný lekár nie je lekár. Môžeš tým fatálne poškodiť, ublížiť, zdevastovať. Fyzicky telo toho zraneného poobede, duševne to dieťa, ktoré je vedené do zmätku a vyrastá v klamstve. Tento model, typ výchovy stopercentne nevychová dobrého a zodpovedného občana, Európana. Prečo? Lebo od malička je vystavený otcovi lži.

Okrem toho, je popieraná základná realita slobody. A ako som už raz povedal, je sloboda zamenená za svojvôľu. Sloboda je krásna, krehká, ale aj stabilná, plná očakávania ako s ňou naložíš. Tak nevkladajme do nej nálož, nech sa nerozletí na márne kúsky. Je príliš veľkým darom na to, aby sme s ňou hazardovali ako s handrou na podlahe. V žiadnom prípade môj komentár nie je útokom na nikoho, tobôž nie na pána v ženských šatoch, lebo neviem, čo bol spúšťač jeho konania, ale kritizujem vystupovanie, konanie. Je to ako s deťmi, keď ich vychovávame, máme ich radi a ľúbime ich a aj keď spravia nejaký prešľap, tak máme ich stále radi, ale vysvetlíme im, prečo nebolo v poriadku to, čo spravili.

 

 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Kresťanstvo a reinkarnácia

Kresťanstvo a reinkarnácia

Dnešná doba je typická rôznymi myšlienkových smermi, filozofickými a náboženskými prúdmi. Moderný kresťan sa neraz stráca v tomto zmätku. Preto je dobré a vhodné zaujať voči rôznym námietkám a otázkam skeptikov, inovercov a neveriacich rozumný postoj. Môj blog sa bude venovať tomu, aký má postoj kresťanstvo voči reinkarnácii. Téma je samozrejme ďaleko rozsiahlejšia. Pokúsim sa načrtnúť základné body.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.