Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
26. jún 2017

Našťastie

alebo o tom ako sa dopúšťame prosieb o odpustenie
Našťastie

Možno nič nové pod slnkom, ale v poslednej dobe si uvedomujem stále viac, že našťastie má Boh svojim spôsobom amnéziu na naše previnenia. Robí to, čo my nechceme spraviť ani za svet a to, že keď nám je odpustené vo sviatosti zmierenia, tak začíname znova, novonarodení, novooživení, nada, null, od piky.

Ale napriek tomu sa dostanem do situácie, kde po páde znova príde túžba nazrieť do milosrdnej pokladnice, z ktorej opäť potrebujem načerpať a zažiť silu odpustenia.

A čo spraví Boh? On si "nepamätá" predošlé pády, lebo mi ich odpustil a je pripravený mi odpustiť aj tie "nové." U mňa sa však opakujú a donekonečna hovorím, ako mi to je ľúto, ako sa chcem napraviť.

No nie vždy je víťazstvo na mojej strane. U Boha áno, lebo ho prosím o odpustenie, ale ako je to voči mne samému? Kedy sa stanem natoľko zrelým, že už nebude potrebné sa rúcať, ale len pevne budovať a stavať na skale na základe milosti, ktorú mi dáva? Možno práve vtedy, ak pochopím, že moje otázky a vyznania sú položené nesprávne. A zmením tú povestnú otázku z každého pracovného manuálu "ako na to", na otázku, "čo vlastne chcem"?

Chcem stálu zmenu, zmenu k lepšiemu, aby som sa bližšie podobal odkazu Stvoriteľa. Ale tak reálne, nie v zmätku, nie v oblačných slovách, ale tu v tomto svete, ktorý je odrazom Božej dokonalosti. A tak sa chcem pýtať Boha na to, čo chcem a nech teda spraví to tak, ako potrebujem ... ale podľa Jeho vôle...

Žeby ďalšia komplikácia nechať to na Neho?

Na to treba hľadať odpoveď v správne položenej otázke.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Apoštol Peter - spolupútnik v dozrievaní viery

Apoštol Peter - spolupútnik v dozrievaní viery

Apokryfný spis Skutky sv. Petra (vznikol okolo roku 200 po Kr.) ponúka príbeh z dejín prvých kresťanov. Počas prenasledovania kresťanov za cisára Nera apoštol Peter opúšťa Rím, aby sa zachránil a na ceste stretáva Krista ktorého sa pýta „Kam ideš, Pane?“ Pán mu odpovedá: „Idem, aby som sa dal znova ukrižovať.“ Peter sa vrátil naspäť do Ríma a zomrel mučeníckou smrťou. Táto legenda vystihuje osobnosť a konanie prvého z apoštolov.