Čo sa na tom svete deje?
Všade všetci s mobilom v ruke.
Dokonca aj mladé mamičky s bábätkami a malými deťmi.
Rodičia miesto venovaniu času svojim deťom, hrajú počítačové hry, scrolujú sociálne siete a pozerajú televíziu.
Mamky a babky viac žijú životom seriálových postáv ako svojich potomkov.
Rozhovory o hlúpostiach naživo aj v sietí.
Rozhovory online miesto naživo.
Viac sa verí médiám, ako vlastnému rozumu, či intuícii.
Dokonca starší ľudia veria televíznym správam ako nejakým dogmám.
Málokto dnes číta knihy.
Toľko je kníh, ale ešte viac tých málo hodnotných.
Ľubovoľná rezignácia zo súkromia kvôli internetu či v bežnom živote.
Samota v dave.
Vlastné pohodlie nad dobro iných.
Z každej strany sa sypú informácie - hlúpostí, namiesto vedy.
Rôzne nepotrebné informácie spadajú na nás ako smeti, ktoré ani nestihneme triediť či recyklovať.
Lepšie vieme, čo sa deje na opačnom konci sveta, o veciach ktoré sú nám úplne zbytočné, a nevieme, čo sa deje za medzou či za stenou.
Dokonca nevieme, čo sa deje u našich blízkych.
Neregistrujeme informácie, ktoré sú naozaj dôležité a nie iba senzačné.
Virtuálny svet prikrýva skutočný.
Doba sa mení a čas beží stále rýchlejšie.
Kto to všetko zastaví?