Pozri sa Bohu do tváre KDH

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Pozri sa Bohu do tváre KDH

Hneď na začiatok sa priznám, že som členom KDH. Prečo to slovo „priznám“? Pretože pojem člen KDH je skôr vnímaný ako nadávka, než honor jednotlivca.

Hneď na začiatok sa priznám, že som členom KDH. Prečo to slovo „priznám“? Pretože pojem člen KDH je skôr vnímaný ako nadávka, než honor jednotlivca. Členom KDH som cca 5 rokov. Pre niekoho krátko, pre mňa to boli roky, ktoré formovali moju osobnosť. Tzv. roky “mládí“, ako by ich nazval klasik. Za tie roky sa toho z môjho pohľadu na KDH veľa zmenilo. Môj prvotný vlažný prístup a skôr záujem o politiku ako takú sa vystriedal s prvými sklamaniami, ale aj s prvými stretnutiami s naozaj skvelými ľuďmi. Ľuďmi, ktorí mali v očiach lásku a dobro – tú pravú (Božiu) lásku a dobro, ktoré išlo zo srdca. Čo sa teda stalo? V tú dobu som to nevedel ešte ani ja. Môj záujem o KDH narastal a s tým aj miera mojej angažovanosti, ktorá mala svoj vrchol v posledných mesiacoch. Samozrejme, že to súviselo s tým, že naplno začali prípravy na volebnú kampaň, ale to nebol ten pravý dôvod. Pravým dôvodom sa stala vnútorná túžba pomáhať, slúžiť... meniť svoje okolie. Pravým dôvodom bolo to teplo na srdci, ktoré človek cíti, keď má pocit, že robí práve to, k čomu ho Boh povolal.

Prvotné sklamanie z výsledkov volieb vystriedala nádej. Nádej na obnovu KDH, nie len tú generačnú ale predovšetkým hodnotovú. Pretože to, čo sa zmenilo v KDH z môjho pohľadu bol práve posun od hodnôt. Kresťanských hodnôt. Vtedy som obrazne vytriezvel, otvorili sa všetky karty a ja som so smútkom musel priznať, že v KDH sa deje niečo omnoho dramatickejšie ako prepad volebných preferencií.

Skončila sa jedna éra, éra veľkej značky KDH, ktorej mnohí členovia stavajú na názve strany, na tom klamlivom pocite – veď predsa KDH tu vždy bude. Nie páni, nebude. Ale nie kvôli konkurencii iných strán, nie kvôli veľkým rečiam excentrických lídrov pravého politického sektora. Nie kvôli voličovi. Nie kvôli “tichej“ cirkvi. Ale kvôli nám samotným. My sme Páni upadli do dezilúzie, že sme niečo viac. Napadla ti práve myšlienka typu: „Ja som v KDH 26 rokov! Čo mi tu ty ideš rozprávať“? A predsa to poviem, nie kvôli sebe, ale kvôli tým desiatkam slušných členov hnutia, ktorých ste umlčali svojou aroganciou moci.

Spomeňte si, kde mnohí z vás sedia na verejných kultúrnych podujatiach, pri slávnostných sv. omšiach v kostoloch, na okresných a krajských predsedníctvach strany a na stretnutiach s občanmi. Vpredu na očiach. Ale komu? Bohu či ľudom? Páni, strácate kontakt s realitou a mnohí ste už stratili, pretože neslúžite ale necháte sa obsluhovať. Pretože nešírite dobro, len chcete byť za “dobrých“. Žiadate si úctu, no ste málo úctiví. Spravili ste z tej nádhernej myšlienky, služby Bohu a ľudom, svoj osobný výťah do sveta biznisu, masírovania vlastného ega a pominuteľnej svetskej slávy. Vychutnávali ste si pozornosť, no boli ste málo pozorní. Kto z Vás si naposledy prečítal stanovy hnutia? Našli ste sa v tých hodnotách? Dávate príklad okoliu svojím životom? Službou v spoločenstvách, vo farnosti? Dávate seba samého za svojho blížneho? Nesúdim, ani nebudem, no pýtam sa...

Nie, nechcem šíriť hnev a chŕliť “síru“. Chcem len pevne stáť a povedať to, čo má byť povedané.

Čo pripomínalo tú ostatnú volebnú noc v centrále KDH, že sme kresťania?  Zabudli sme na to, odkiaľ sme a v Mene koho pracujeme. Zabudli sme na Boha... preto POZRI SA BOHU DO TVÁRE KDH.

Niet dôvod na paniku, len skutočnú pokoru. S pokojom a pokorou priznajme, že sme spravili fatálnu chybu. Otvorme si srdcia a slúžme.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo