Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. október 2022

Daňové peklo Slovenská republika

Socializmus ktorý sa hrá na kapitalizmus.
Daňové peklo Slovenská republika

Verejné financie vo väčšine vyspelých štátov potrebujú stále viac a viac daní a odvodov od občanov a firiem. Tento trend za posledné roky neustále silnie. Ľudia a firmy vo vyspelých štátoch, vrátane Slovenska, prežívajú daňové peklo. Za posledných 55 rokov nikdy neplatili viac na daniach a odvodoch ako v súčasnosti. Na to aby človek ako tak prežil potrebuje minimálne 1100 Euro.

Koľko človek musí vyprodukovať aby mu zamestnávateľ dal 2121 Eur. Predsa 2121 + náklady na jeho miesto, kancelária, pracovné oblečenie , školenie, back office a niečo aj ako zisk pre zamestnávateľa preto to celé organizuje. To je dokopy cca podlá tipu podniku od 2200- 2900 Euro. My sa vráťme k daniam ak mi dá zamestnávateľ 2121 Eur a mne ostenie 1100. Máme to 48% čo skasíruje štát na daniach a odvodoch.

 

Teraz si môžeme za svojich 1100 Euro niečo kúpiť. Lenže čo to je tu DPH 20% okrem kníh a vybraných pár tovarov. Pozor ak ale tankujem, svietim, topím či fajčím alebo pijem alkohol platíme ešte spotrebnú daň. Napríklad ak cena benzínu je 1,7 za liter benzín je 1 Euro a DPH+ SPD je 70 centov to je 41% . Nezabúdajme na Energie. Sadzba spotrebnej dane na elektrinu je ustanovená vo výške 1,32 eura/MWh. Sadzba spotrebnej dane na uhlie je ustanovená vo výške 10,62 eura/t. Ergo ak si kúpime energie k tým 20% DPH je niečo naviac, čiže nás už štát pri bežnej spotrebe človeka obere už o cca 70%

Zdroj: MF

A sme slobodný? Nie, kdeže ešte predsa miestne dane a poplatky. Daň za psa, daň z nehnuteľnosti, poplatok za odpad . ročné parkovné v BA ect ect

Inzercia

 

Suma sumárom človek vyprodukuje u zamestnávateľa 2900 dostaneme od neho 2121Eur hodnoty práce ale nakúpime si produkty práce len za 847 Euro.  A je to tak premakané že si to nikto ani nevšimne že nás obral štát 71% našej produkcie. Ešte mu zatlieskame a povieme mal by brat viac veď nemá peniaze na balíčky a atomovky, chúďatko štát.

Zdroj :Internet

Príklad : ste šuster, obuvník za stredoveku kde sa platili len desiatky 10% cirkvi a daň z komínu cca 5% dokopy daňová záťaž 15% vyrobíte 10 párov topánok a príde kráľ a zoberie si 7 párov čo by sa stalo? Keďže remeslo bolo slobodné povolane zbalí sa a ide do kráľovského slobodného mesta kde je len tých 15% nie 71%.

 

PS: Ľavica, teda bývalí komunisti, čo nám tu stále vládnu, ryžujú na daniach, ktoré sú pre bežné obyvateľstvo stále vysoké. A predsa tých istých stále volia pre omrvinky (tzv. sociálne balíčky), ktoré im vládnuca kasta pohodí z obrovských daní, čo nazbierala do štátnej kasy od obyvateľov.

Aktivista, zakladajúci člen platformy Pražská kaviareň z.s. Podpredseda občianskeho združenia Srdcom doma, ktoré sa angažuje za presadenie možnosti zúčastniť sa v prezidentských a európskych voľbách pre Slovákov žijúcich, študujúcich a pracujúcich v zahraničí, organizátor ZSS Praha, senior konzultant v think-tanku Institute of security and defence. Podnikal 9 rokov v Prahe, momentálne žije od 2018 so svojou rodinou v Bratislave.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.