Andrej Stanik

Andrej Stanik

Smejem sa nad svojími problémami, vďaka Bohu že sú.

Strana 1

Blog
Na bežkách na Skalke
Na bežkách na Skalke

Skalka je najznámejšie slovenské stredisko bežeckého lyžovania na Slovensku. Religiózny čitateľ si možno kladie otázku ako pri Trenčíne môže existovať stredisko zimného športu. Nejde však o Skalku pri Trenčíne spojenú so svätým Andrejom Svoradom a Benediktom, ale Skalku pri Kremnici nachádzajúcu sa v Kremnických vrchoch.

Blog
Túra na Chatu pod Suchým
Túra na Chatu pod Suchým

Asi najlegendárnejšia horská chata v okolí Žiliny sa rozprestiera v malebnej prírode „krivánskej“ Malej Fatry. História chaty siaha až do 1937 keď jeden z nestorov turistiky na Slovensku a spoluzakladateľ horolezeckého klubu JAMES Mikuláš Mlynarčík prišiel s nápadom a plánmi na výstavbu chaty. Plány sa podarilo zrealizovať veľmi rýchlo a už v roku 1938 boli na chate ubytovaní prví hostia. Žiaľ v roku 1945 na sklonku vojny z dôvodu, že sa na chate ukrývali partizáni Nemci chatu vypálili.

Blog
Túra na Chatu pod Chlebom
Túra na Chatu pod Chlebom

Chata pod Chlebom je najvyšie položenou chatou v pohorí Malej Fatry. Dá sa na ňu dostať buď z "Vrátňanskej strany - Terchová", alebo zo "Turčianskej strany", buď z Trusalovej alebo zo Šútova.

Blog
Cestoval som s rakúskym ministrom zahraničných vecí
Cestoval som s rakúskym ministrom zahraničných vecí

Ešte pred voľbami v čase keď terajší kapitán Judr. Andrej Danko ešte nebol kapitánom, ale sľuboval len hrdú, odbornú a čestnú prácu vyšiel v jednom zo slovenských mienkotvorných denníkov profilový rozhovor, v ktorom sa pán predseda parlamentu priznal k svojmu obdivu k Rakúsku a označil ho ako za vzor pre Slovensko, ktorým sa chce inšpirovať.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.