Vraj sa referendovými otázkami útoči...

Poslednú dobu sledujem televíziu, rôzne diskusie, správy, blogy a pod.

Vo väčšine sa spomína, že blížiace sa referendum je proti niekomu a preto by nemalo byť povolené. Vraj toto referendum je proti menšinám a pod.

Zvykol som si, že niektoré média zavádzajú. Preto najlepšia vec bude, keď prestaneme čítať nezmysly o tom, že otázky sú zlé atď...

Skúsme si prečítať jednotlivé otázky.

  1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?

Otázka schválená. Už je v Ústave, pretože parlamentné strany Smer-SD a KDH predbehli toto referendum. V čase zbierania podpisov za vypísanie referenda ešte Aliancia za rodinu nevedela, že práve politici budú v tomto šikovnejší.

Homosexuáli sa nemusia vôbec obávať, že referendum im niečo zmení.

Prečo toľko kriku práve v čase referenda? Veď doteraz sa nesťažovali, že manželmi boli muž a žena.

  1. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?

Prečo toľko žvástov od homoaktivistov okolo tejto otázky? Veď prípadné úspešné referendum im nič nezakáže. Doteraz nemohli si adoptovať deti, tak aj po referende si ich nebudú môcť.

A tie rozprávky, že lepšie bude deťom ak sa postarajú o ne homosexuálny pár akoby vy vychovávať ich mal otec – bitkár a mama – alkoholička. Je to smiešne! Áno, bude lepšie deťom ak sa o nich postará niekto iný, ale nie gay a gay či lesba a lesba. Ale ďalší oveľa lepší manželský pár - muž a žena. Lebo má svoj význam výchova otca a výchova matky.

  1. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Každý milujúci otec či mama chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Preto je pochopiteľné, že aj v oblasti výchovy chce vedieť, čo a ako sa bude vysvetľovať. Rodič má právo si zvoliť, že či bude jeho dieťa navštevovať náboženskú výchovu – katolícku, evanjelickú a pod. alebo etickú výchovu.

Je zaujímavé, že najviac neplánovaných tehotenstiev je práve tam, kde je sexuálna výchova zavedená už niekoľko rokov.

Ak si homoaktivisti myslia, že toto referendum je proti ľudským právam, tak sa mýlia. V otázkach ide len o zachovanie terajšieho stavu. Potom aj Slovenská republika je proti ľudským právam? Preto ju budú žalovať po úspešnom referende? Hanba im! Prečo ju nežalujú už teraz? Veď aj dnes sa nemôžu ženiť dvaja muži a vydávať dve ženy. O adopciách ani nehovoriac. Je trápne vyhrážať sa na svoju krajinu – Slovenskú republiku.

A poniektorí politici a podporovatelia homo agendy sú asi väčší právnici ako tí, čo rozhodli, že otázky sú v poriadku. Ústavný súd jasne povedal, že sa na tieto otázky smie v referende pýtať. Dokonca aj tú otázka (o registrovaných partnerstvách) súd nepovažoval za otázku ľudských práv. Otázka bola odmietnutá len z dôvodu jej nejasnosti.

Mnohí hovoria, že toto referendum je aj zbytočné. Nič sa nezmení, keď bude úspešné.

Veď práve o to ide, aby sa tento dnešný stav nezmenil.

Preto 7. februára 2015 idem dať 3 x ÁNO.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo