Prečo odluka nebude?

V sobotu 7. februára 2015 sa na Slovensku uskutočnilo referendum o ochrane rodiny.

Nastal čas (po referende) na odluku?

Toľko antikampane sme ešte nezažili pred žiadnym referendom v histórii SR. Najmä novovzniknutá (liberálna) politická strana SKOK toto referendum chcela využiť a nemalé finančné prostiedky nato aj použiť, aby sa zviditeľnila. Hlavne jej hlavní predstavitelia - skokani do ďalšej politickej strany.

Začali ľudí presviedčať, že nastal čas na odluku. Aby to nevyzeralo podozrivo, tak do balíčka odluky pridali aj bonus - odluku politických strán od štátu.

Presadiť tieto odluky je možné dvoma spôsobmi (v parlamente alebo cez referendum). Iniciátori týchto odlúk si vybrali prvú možnosť.

Bez SMERU a KDH asi nemožné!

Sledujúc politickú situáciu, pripomenul by som, že netreba zabúdať na jedno. Bez Smeru a KDH sa to nepodarí presadiť.

Zvykli sme si, že raz vládne pravica a potom ľavica.

Teraz má väčšinu v parlamente politická strana Smer - SD.

Premiér R. Fico sa k spomínanej odluke už vyjadril:

„Katolícka aj evanjelická cirkev sú inštitúcie, ktoré vykonávajú nielen duchovnú činnosť, ale aktívnym spôsobom sa zapájajú aj do charity, vzdelávania a iných aktivít, ktoré sú prospešné pre štát.“

„Akékoľvek zmeny by v tejto oblasti nastali, môžu sa realizovať len na základe dohody medzi štátom a príslušnými cirkvami..."

Teda bez nejakej dohody ide tu niekto rozprávať o odluke? Samozrejme, že pred voľbami.

Najnovší prieskum Focusu naznačuje, že Robert Fico bude pravdepodobne opäť premiérom. Dnes stopercentne nevieme povedať, že či v rokoch 2016 - 2020 bude vládnuť pravica alebo ľavica. Podľa prieskumov však možno tvrdiť, že v ľavicovej vláde bude Smer a v pravicovej KDH. Možno dôjde aj k tomu, že Smer a KDH budú spolu v jednej vláde. V každom prípade (dnes) nie je možné, aby sa k odluke dospelo bez podpory vládnej strany Smer - SD. Lepšie povedané bez súhlasu predsedu tejto strany. A či už niekto chce alebo nechce, tak KDH je stále dôležitým hráčom pri zostavovaní pravicovej vlády.

Aj kvôli tomu môžem tvrdiť, že k odluke nedôjde.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo