Tri neumyté papule, Pochod za život a Andrej Kiska

V nedeľu 20. septembra 2015 sa uskutočnil Národný pochod za život v Bratislave. Myslím si, že mnohí sme ostali prekvapení.

Prvé prekvapenie: Do Bratislavy prišlo obrovské množštvo ľudí (70 000 - 85 000).

Je preto nemúdre písať, že pochod bol zbytočný. Vraj nejde o aktuálne témy. Ktosi napísal, že toto ľudí nezaujíma a netrápi. Lenže tu nešlo o pár ľudí. Ak by Slovákov nezaujímalo a netrápilo, že v našej krajine sa zabíjajú nenarodené deti, tak by sa v Bratislave nezopakoval r. 1989.

Druhé prekvapenie: Objektívnosť v spravodajstve.

Síce niektoré média sa nezapreli a potrebovali si kopnúť, ale vo väčšine boli správy a informácie celkom objektívne.

Média si všimli, že aj extrémisti prišli na Pochod za život. Boli tam a mávali svojimi zástavami, ale žiaden cirkus nespravili. Síce na druhej strane by ma zaujímalo, že či prišli pochodovať aj za nenarodené deti Rómov.

Teda o Národnom pochode za život sa dozvedel možno každý. Každý však nepochopil o čo ide....

Pár jednotlivcom však najväčšia udalosť posledných rokov v hlavnom meste je aj tak ukradnutá. Majú zavreté oči, nevidia, nepočujú a svoje pomýlené názory si zastávať budú. Žiaľ!

Myslím predovšetkým na tri neumyté papule. Dovolím si použiť takýto výraz, pretože ich vyjadrenia niekedy o tom svedčia. Nový článok píšem preto, lebo neostali byť ticho a svoje priblblé narážky zverejnili na svojej sociálnej sieti.

Prvá neumytá papuľa

Asi už pani europoslankyňu Moniku zo Smeru-SD je ťažké vynechať a nespomenúť sem-tam na mojom blogu :)

Monika asi nevie, že spomínaný pochod nebol proti spolužitiu druhých a nikto tam neodsudzoval rozhodnutia... Pochod bol za niečo - za život. Tento vznešený názov jej asi najviac vadil. Pani europoslankyňa videla v pochode asi konkurenciu. Ona rada pochoduje za práva sexuálnych menšín a takýto pochod asi ešte nezažila. Teda na Slovensku určite nie. Myslím si, že keby väčšina nechodila z LGBT komunity zo zahraničia na tie odporné PRIDE pochody, tak by aktivisti zvrátenej agendy si rozmysleli, či budú niečo organizovať...

Monika je teda známa, že bojuje za tieto menšiny. Ak máte chuť jej názory vyvrátiť, tak skúste jej napísať. Musíte však rátať, že ju zdvihnete zo stoličky a jej ústa (teda prsty na klávesnici) predvedú svoje... Ak jej však napíšete na sociálnu sieť komentár, ktorý nesúhlasí s ňou a ostatní to môžu vidieť, tak vás zablokuje.

Monika tiež spadá do tej nevzdelanej kategórií, čo sú proti pochodom za život. Napr. myslí si, že sa mnohí starajú len o nenarodené dieťa a na matky, či už narodené dieťa nemyslia. Keby sledovala aspoň priamy prenos TV LUX, tak by sa dozvedela viac. Aj o tom, že pomoc pre matky a deti tu je. A môže byť aj väčšia. Len štát by sa mohol viacej zaujímať.

Alebo tí politici sú ešte viacej padnutí na hlavu, že nevidia ten manifest (podobný z r. 1989)???

Komunisti si všimli ľudí. Dúfam, že aj Smeráci a celá opozícia si všimla Národný pochod za život.

Druhá neumytá papuľa

Homo aktivista Peter Weisenbacher je viacerým blogerom známy. Teda jeho nenávistné články sú známe. Je proti Cirkvi, proti zástancom tradičnej rodiny a možno aj proti ľuďom pochodujúcim za život. Aj on napísal trápnu vetu. Vraj sa schádzali temné sily. Pritom aj o počasie sa Pán Boh postaral. Bolo príjemne. Ale Weisenbachera bolela hlava. Bolela ho asi preto, lebo Slovensko nepochodovalo za registrované partnerstvá, či homomanželstvá...

Tretia neumytá papuľa

Oľga Pietruchová je za potraty. Okrem iného v úlohe štátnej tajomníčky organizovala trestné oznámenie na biskupov, pretože sa jej nepáčil ich pastiersky list v decembri 2014.

Nedávno prijala táto "hrdinka" pozvanie do diskusie pred Národným pochodom, kde diskutovali aj kňaz - morálny teológ, či pro-life europoslankyňa Anna Záborská.

Nejako (divne) sa na sociálnej sieti nezapájala, len v deň pochodu dala titulnú fotku o potrate...

To boli tri neumyté papule, ktoré som si všimol. Jedna nevzdelaná, druhá žiarlivá a tretia zúrivá.

Andrej Kiska?

Na záver by som sa zastavil aj nad prezidentom SR. Prezident, ktorý sa viacej cítil byť konzervatívcom sa na pochode nezúčastnil. Dobre, ok! Mohol byť pracovne zaneprázdnený pre blaho nášho národa. Alebo odletel za štátne peniaze (ako každý jeden víkend) domov - do Popradu. Niekto by očakával, že niečo na svojej sociálnej sieti napíše.

Prezident 3. septembra napísal, že bolo úžasné vidieť 12 000 detí pohromade. ,,Boli to školáci z celého Slovenska, z východu aj zo západu. Školáci zo špeciálnych aj odborných škôl, z detských domovov aj sociálnych zariadení, ktorí prišli na charitatívny koncert Integrácia".

Áno, možno to bolo úžasné. Úžasné bolo vidieť v Bratislave 70 000 ľudí. A možno aj 85 000 ľudí tam bolo. Toľko ľudí sa zhromaždí a prezident si toto nevšimne?

Nemám už slov, budem končiť tento článok.

Ďakujem všetkým organizátorom, dobrovoľníkom a spoluúčatníkom Národného pochodu za život v Bratislave!

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo