Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
30. novembec 2019

Pán Hlina radí, ale radu potrebuje sám a zrejme aj jeho poslankyne

Zaujal ma status p. Hlinu na jeho Facebook profile zo dňa 26.11., v ktorom chce poradiť v otázke rokovaní s Demokratickou stranou Igorovi Matovičovi. Ten informoval, že OĽaNO dalo Dem. strane návrh s dvomi zvoliteľnými miestami na kandidátke (plus 13 ďalších miest), podložený približným výpočtom, že na jeden poslanecký mandát je potrebné získať 0,6% hlasov. P. Hlina porovnáva túto situáciu s ponukou, ktorú dal Igor Matovič Kresťanskej únii.
Pán Hlina radí, ale radu potrebuje sám a zrejme aj jeho poslankyne

Predseda KDH uvádza:

"Pokiaľ viem, KÚ nebola ani v prieskumoch nameraná... teraz pri DS hovoríš, že im dávaš veľkorysú ponuku aj pri tých ich malých percentách, čo majú. 

Nemáš pocit, že tu niečo nesedí?"

A tu sa dostávame k bodu, ktorý ma zaujal. P. Hlina má naozaj pravdu, že tu niečo nesedí.

Prieskumy agentúry FOCUS, pokladanej za najrelevantnejšiu agentúru za posledný polrok hovoria, že  KÚ mala nameraných vždy viac percent ako DS, s výnimkou jedného prieskumu. Dokonca aj po vstupe odídencov zo SaS. (1.6. – 11.6.2019: Kresťanská únia 1,4%, Demokratická strana 0,0%, 19.6. – 25.6.2019: KÚ (0,5%), DS (0,0%), 1.8. – 7.8.2019: KÚ (0,4%), DS (0,3%), 13.8. – 19.8.2019: KÚ (0,6%), DS (0,2%), 11.9. – 17.9.2019: DS (0,4%), KÚ (0,2%),15.10. – 22.10.2019: KÚ (0,9%), DS (0,1%).

Tomu zodpovedala aj ponuka od Igora Matoviča pre DS, veľmi podobná tej, ktorú dostala už skôr KÚ, v znení 15 miest na kandidátke OĽaNO s tým, že na nej budú aj p. Záborská (č. 4 na kandidátke) a R. Vašečka.

Preto ponúkaná dohoda pre DS zo strany OĽaNO bola naozaj veľkorysá a kritika p. Hlinu nepremyslená.

Inzercia

V záujme KDH by malo byť skôr sústredenie sa na svoje vlastné pôsobenie na politickej scéne, napr.aj v kontexte hlasovania proti Istanbulskému dohovoru, kde sa ich poslankyne Verešová, Gaborčáková a Červeňáková, pre mňa nepochopiteľne, zdržali hlasovania. P. Verešová síce zverejnila status, kde vysvetľuje, že sa pomýlila, ale po štyroch rokoch v NR SR toto vysvetlenie neznie uveriteľne, zvlášť, keď sa "pomýlili" aj jej kolegyne. Ako majú kresťanskí voliči uveriť, že  kresťanskí politici zastanú to, čo hlásajú? Kto má hlasovať za hodnoty, ak nie oni?

Mne osobne je ľúto klesajúcich preferencií KDH, keďže hrozí, že zastúpenie kresťanských politikov v parlamente bude značne oklieštené. P. Hlina tomu nepomáha ani svojim vystupovaním v diskusiách, napr.povestná debata s Harabinom o červovi v počítači na TA3, ktorá žiaľ nebola z jeho strany zvládnutá.

KDH nepomohlo ani nezahlasovanie poslankýň proti Istanbulskému dohovoru a ich veľmi chabé výhovorky, ktorým ho zdôvodňujú. Dnes potrebujeme skutky a nie slová a nemôžeme si dovoliť mýliť sa, zvlášť,  ak je toto nosná téma daných političiek a ich hnutia. Preto dúfam, že v nadchádzajúcich voľbách si zvolíme takých kresťanských politikov, u ktorých budú skutky v súlade so slovami. A to aj preto, že postupné vyplavovanie hriechov vlády volá po preskupení síl.

 

Odporúčame

Blog
Kto nie je za manželstvo pre všetkých, je puritán?

Kto nie je za manželstvo pre všetkých, je puritán?

Možno ste zaregistrovali to, čoho boli plné české médiá posledných dní - rozhovoru Vladimíra Vokála s Janou Jochovou z českej Aliance pro rodinu v relácii Rozstřel. Prinášam svoje zamyslenia nad najčastejšími otázkami, ktoré v rozhovore zazneli.

Blog
Miesto pre Boha

Miesto pre Boha

Evanjeliový úryvok Prvej adventnej nedele (Mt 24, 37 - 44) je časťou tzv. Ježišovej eschatologickej reči, ktorú v Matúšovom evanjeliu tvorí 24. a 25. kapitola.