Matovič vs Kotleba - vraj nenormálni politici, ale asi najnormálnejšia debata

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Matovič vs Kotleba - vraj nenormálni politici, ale asi najnormálnejšia debata

za poslednú dobu. Po dlhej dobe sme mali možnosť vidieť diskutovať M. Kotlebu. Ten odvážny, kto sa nebál s ním do diskusie ísť, bol Igor Matovič.

Po dlhej dobe sme mali možnosť vidieť diskutovať M. Kotlebu. Ten odvážny, kto sa nebál s ním do diskusie ísť, bol Igor Matovič. 

Možno si poviete, že to nie je o odvahe, či zbabelosti, keď ostatní politici odmietajú diskusie s účasťou zástupcu Ľsns.

Že je to o dôslednom odmietaní extrémizmu. 

Ale odhliadnuc od toho, že sa Marián Kotleba v nedeľňajšej relácii dištancoval od popierania holokaustu, nenávisti a násilia voči Rómom atď, kto pasoval ostatných politikov do role tých svätých, ktorí sú bez chyby? 

Nejdem obhajovať Kotlebu. To, čo chcem vyzdvihnúť a oceniť  je ďalší ústretový krok Igora Matoviča.

Najprv dal priestor KÚ na kandidátke Oľano, aby neprepadli ich hlasy/ keďže KDH ich odmietlo/.

Ten druhý krok je, že šiel do debaty s niekým, koho ignorujú všetci ostatní politici. Ak by sme šli meno po mene, p. Trubana  jeho propagácia drog u mládeže mala už dávno katapultovať preč z politiky, p. Kisku jeho daňové, úrokové praktiky a následné exekúcie, p. Beblavého účasť vo vláde SDKÚ a Gorile, p. Hlinu jeho bitka v parlamente, p. Danka jeho prolife prezentovanie sa a následné nehlasovanie a mohli by sme pokračovať, pretože pri zvyšných politikoch ani neviem, čo skôr spomenúť. A áno, aj Igora Matoviča s jeho kauzou 1.sv.prijimania. 

Kto je bez hriechu, nech hodí kameňom.

Ale len jeden z nich si poctivo váži hlas ľudí, ktorí Kotlebu v parlamente chcú, len jeden z nich sa nepovyšuje nad toho druhého a sadne si za stôl k diskusii, konštruktívne kritizuje, navrhuje riešenia.

Zdá sa Vám, že obhajujem I. Matoviča? Na prvý pohľad možno áno. 

Čo chcem ale povedať je, že o tomto by mala byť politika. Mať na pamäti ľudí, ich záujmy. Oni politikov zvolili a dali im mandát konať v najlepšom záujme občanov. A základom pre docielenie najlepšieho záujmu je diskusia s analýzou problému a vypočutím protistrany.

Nech už je Igor Matovič akýkoľvek, toto mu veľmi kvitujem. Ten, ktorého nazývajú cirkusantom, si v pokoji vedel sadnúť a rozprávať sa bez invektív s tým, o ktorom tvrdia, že je neznášanlivý. 

Nemôžeme o sebe vyhlasovať, že sme kresťania a zároveň povýšenecky odmietať diskutovať s iným človekom. Toto Ježiš neučil. 

Nedeľná diskusia Matoviča s Kotlebom bola jedna z mála tých vecnych, mala obsah, výpovednú hodnotu, neboli to prázdne kecy, ani ľúbivé, manipulačné a nič nehovoriace reči. Takto si predstavujem diskusiu politikov.

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo