Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
25. máj 2018

Detektor dobrého úmyslu

Detektor dobrého úmyslu

Návrh zákona o sprísnení potratov priniesol do politického života zo strany liberálnych kresťanov nový politický termín – posudzovanie čistoty úmyslu. Ak pre týchto kresťanských liberálov je odpoveď na túto otázku dôležitejšia, ako obsah toho, čo sa predkladá, myslím si, že je na mieste ich vyzvať, aby nám predložili návrh, akým budeme môcť my sledovať a merať čistotu ich úmyslu v politickom živote v budúcnosti. Ako prvý bod by sme mohli začať tým, že by sme odmerali čistotu argumentácie, či naozaj pri odpore k sprísneniu interupcií majú problém s Kotlebom a nie naopak s tým, že nenarodené dieťa považujú v skutočnosti za menejcenného človeka, nejaký zhluk buniek, ktorý de facto žiadne práva nemá a preto sa pre ne netreba biť. Alebo či sa boja, že po prijatí takéhoto zákona sa vlastne stratí zmysel ich ďalšej politickej existencie. Mať pomyselný konflikt s liberálmi, ktorý však nie je dostatočne vážny, aby vylučoval spoluprácu, je lákadlom pre lacné získanie hlasov. Večný boj, ktorý sa nikdy nevyhrá ani sa nikdy nekončí, ale mobilizuje. Lacná a účinná politická kampaň. Zrazu, ak by tento boj sa mal a mohol vyhrať, im vadí čistota úmyslu. To, čo im skôr vadí je strach, že ich dôvod bytia sa po prijatí zákona končí, pretože inak toho veľa nie je, čo by ich od liberálov odlišovalo. Téma potratov priniesla na Slovensku krásny pohľad do čistoty zmýšľania sŕdc a politických postojov.  Je krásne rovnako vidieť mobilizáciu za život a aj keby život prehral túto bitku, vojnu vyhrá určite. Nateraz je potrebné povzbudiť všetkých kresťanov v parlamente, aby vytvorili návrh zákona naprieč politickým spektrom a v súlade so svedomím. Prosím absentujte na akékoľvek názory a príkazy vašich politických lídrov, ktoré by išli proti vašej kresťanskej povinnosti ochrániť život. Nezáviďte im, že možno na rozdiel od Vás sa budú voziť na vládnych autách. Je to za cenu detskej krvi. Kresťanskými demokratmi ste vy a teraz, tak sa nebojte podľa toho konať a ísť príkladom aj budúcim generáciam, tak ako za vojny to vedeli iní. Na tých si dnes spomíname v dobrom a kladieme im vence. Tí, čo namiesto podpory životu sa arogantne vyjadrili proti, sú známi. Tí, ktorí miesto podpory zostali ticho, tiež. Uvolnili priestor Vám ostatným, preto ho prosím využite a navrhnite vlastný zákon. Kotleba Vám už povedal, že za neho zahlasuje. Dokážete, že na živote Vám naozaj a nielen marketingovo záleží.

 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Kresťanský poslanec, ktorý má gule - fikcia

Kresťanský poslanec, ktorý má gule - fikcia

Dovoľte mi, aby som sa Vám predstavil. Volám sa Jozef Novák a som poslanec NR SR. Okrem toho som hlboko veriaci kresťan - katolík. O chvíľu sa mi naskytne príležitosť hlasovať o sprísnení podmienok potratov na Slovensku. Môj postoj je jasný:

Blog
Ad Viglaš: A kde ostalo svedectvo viery?

Ad Viglaš: A kde ostalo svedectvo viery?

Z rozhovoru s kňazom a morálnym teológom Jánom Viglašom vyplýva že kresťanský politik nie je morálne povinný hlasovať za zákon sprísňujúci potraty. Nejdem polemizovať s jeho výkladom encykliky "Evangelium vitae", ale chcem skôr poukázať na ďalší rozmer tohto hlasovania: týmto rozmerom, a ja ho považujem za zásadný a neodmysliteľný od postoja katolíka, je vydať svedectvo katolíckej viery v otázke ochrany života. Tohto rozmeru sa Ján Viglaš v rozhovore nedotkol alebo možno som ho tam nenašiel ja. Svojho spolubrata poznám a oceňujem jeho odbornosť v morálnej teológii. Na druhej strane, možno splniť literu "Evanjelia života" a zároveň zdržať sa hlasovania a potom hovoriť, že mám čisté svedomie? Ja som presvedčený, že nie. Preto ponúkam iný zorný uhol pohľadu.