Palo Satko

Palo Satko

Bývalý kníhkupec a trvalý zvedavec.

Strana 1

Blog
Trochu iné počty.
Trochu iné počty.

Známy klávesnicový rusobijca Juraj Mesík napísal ďalší zo svojich článkov. Teraz si vymyslel tému „trest za zradu“ a článok nazval „Koľko stálo Rusov spojenectvo s Hitlerom.“ https://www.aktuality.sk/clanok/500355/komentar-juraja-mesika-kolko-stalo-rusov-spojenectvo-s-hitlerom/

Blog
Tridsať strieborných.
Tridsať strieborných.

V evanjeliu Sv. Matúša kapitola 25. verš 15. sa spomína, že Judáš Iškariotsky predal Ježiša za 30 strieborných. Koľko to vlastne bolo? Akú peňažnú hodnotu by mala Judášova zrada dnes? Skúsim to určiť.

Blog
Mladý pápež - serial na HBO
Mladý pápež - serial na HBO

Všetci zbledli ako steny, keď počuli aké meno som si zvolil. Pásol som sa na ich strachu. Začínali si uvedomovať, kto som. Pretože sa dopustili obrovskej chyby: vybrali pápeža, ktorého nepoznali a dnes to začali chápať. Je to ich hriech: zvolili pápeža, o ktorom si mysleli, že ho poznajú. Povedal som svoje nove meno Pius XIII. a oni zabudli poďakovať Bohu, pretože im došlo, že ich Boh nakoniec neosvietil. (monolog pápeža v seriály Mladý pápež) obr. zdroj HBO

Blog
Svätopluk a „Západ“.
Svätopluk a „Západ“.

“Svätopluk dal vyhnať posledných Metodových žiakov. Na jednej strane sa pýtam, či to nebol barbarský čin zahodiť prvú vlastnú abecedu a jazyk, na druhej to cítim ako odveký spor, pod čím vplyvom toto územie chce byť, pokiaľ si teda môže vybrať? Má sa prikloniť k Západu, k jeho jazyku a vzdelanosti ako Svätopluk, alebo k Východu ako Rastislav, ktorý sem Konštantína s Metodom poslal? To kolísanie medzi Západom a Východom je večná dilema malých štátov a v dnešných dňoch veľmi aktuálna. Budem trochu provokovať: keby Svätopluk nevyhnal Metodových žiakov, píšeme dodnes azbukou a sme tam, kde Ukrajina?” citát z článku o novej divadelnej hre zaoberajúcej sa veľkomoravskými vládcami v čase zániku ich ríše.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.