Ján Szőllős

Ján Szőllős

Som poslancom NR SR za stranu Kresťanská únia. Ako veriaci kresťan, vedecký pracovník a aktívny ochranár chcem prinášať do politiky, spoločnosti a verejného života hodnoty evanjelia. Chcem prispievať k zmene Slovenska a presadzovať, aby sme našu krajinu spravovali zodpovedne, udržateľne a v súlade s kresťanskými princípmi. Ochranu života od počatia po prirodzenú smrť a ochranu životného prostredia považujem za priority, ktorým sa ako poslanec venujem.

Strana 1

Blog
Trojaké neblahé dedičstvo V. Mečiara
Trojaké neblahé dedičstvo V. Mečiara

Vladimír Mečiar nám po svojom vládnutí v deväťdesiatych rokoch zanechal neblahé dedičstvo, ktoré sa týka pomerného volebného systému s jedným volebným obvodom pre celé Slovensko. Okrem tohto dedičstva nám tu zanechal aj iné zlé dedičstvo, a to nezmyselné administratívne členenie na umelo vytvorené kraje a okresy a jedno dedičstvo, ktoré nepriamo z tohto jedného volebného obvodu vzišlo v podobe zdeformovaných politických strán.

Blog
Prípadné zmeny v registrácii cirkví potrebujú odbornú diskusiu, nie populizmus
Prípadné zmeny v registrácii cirkví potrebujú odbornú diskusiu, nie populizmus

Poslanec Valášek z Progresívneho Slovenska predložil parlamentu zásadnú zmenu zákona o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločností. Ako dlhoročný predseda jednej z registrovaných cirkví, podpredseda Ekumenickej rady cirkví a poslanec parlamentu za Kresťanskú úniu musím pomenovať niekoľko vážnych výhrad k návrhu a povedať svoje jasné nie tomuto návrhu.

Blog
Ekopandémia, čiže ekológia v čase pandémie
Ekopandémia, čiže ekológia v čase pandémie

Pápež František na začiatku pandémie povedal: ”Mysleli sme si, že zostaneme zdraví v chorom svete.” Jeho slovám dávam za pravdu deň po dni, kedy sa ako ľudia objavujeme a spoznávame zo strany, ktorú nemá nikto rád. Keď sa cítime ohrození. Zvonku, kedy pocit bezpečia a istoty je najviac a zvnútra, kedy sme sami pred sebou nahí.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.