Terézia Mičianiková

Terézia Mičianiková

Ahojte, volám sa Terézia Mičianiková a momentálne som študentkou Právnickej fakulty v Trnave. Rok som študovala chemické technológie na VŠCHT Praha. Po neúspešnom prvom roku som sa rozhodla zmeniť svoj smer. Od mala ma zaujímali veci verejné a to je jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodla študovať právo a založiť si aj tento profil. Považujem sa za konzervatívca a nábožensky založeného človeka. Za svojimi hodnotami a názormi si pevne stojím, ale vždy sa snažím mať otvorenú myseľ na dobrú a kultivovanú diskusiu. Som mladý človek, ktorý napriek tomu, že nemá toho toľko prežité, vie rozumne prispieť k diskusii a poskytnúť pohľad zo strany mladých a vášnivých ľudí.

  Strana 1

  Blog
  LGBT ideológia na Slovensku
  LGBT ideológia na Slovensku

  "Častokrát počúvam, že LGBT ideológia je výmysel veriacich a konzervatívnych ľudí. Avšak žiadny výrok nie je ďalej od pravdy. Možno mu konkuruje ešte ten, že transženy sú ženami a transmuži mužmi."

  Blog
  Feminizmus
  Feminizmus

  "Spoločenské role neboli, nie sú a ani nebudú zbytočné. Obe pohlavia majú svoje schopnosti, ktoré to druhé nemá. Stereotypy nie sú negatívnymi výrazmi, ale odrazom fungovania spoločnosti. "

  Blog
  Idea hierarchie v demokratickom štáte a rodová rovnosť v praxi
  Idea hierarchie v demokratickom štáte a rodová rovnosť v praxi

  "Rodová rovnosť dáva ženám naivný pocit, že sa môžu mužom rovnať. Tiež však mužom dáva pocit, že sa môžu rovnať ženám. Platí to z oboch strán. Avšak tak ako muž nikdy nebude schopný porodiť dieťa, tak žena nikdy nebude schopná erekcie. Daný princíp biologickej, evolučnej a prirodzenej rozdielnosti nezmeníme, aj keby veľmi chceme."

  Blog
  Je Andrew Tate skutočne tak škodlivý pre spoločnosť?
  Je Andrew Tate skutočne tak škodlivý pre spoločnosť?

  "Andrew Tate bol a aj je nevýhodný pre ľudí, ktorí nevedia rozmýšľať sami za seba a skrývajú sa za rúška ideológií, ktoré im poskytujú rýchly a ľahký únik z povestného "Matrixu". Jeho väzba a obvinenia idú proti základom spravodlivého procesu a našou povinnosťou ako spoločnosti je poukázať na situácie, kde sa deje neprávosť, aj napriek naším osobným animozitám. "

  Blog
  Čo nám hovoria Twitter files o problematike slobody prejavu? (3. časť)
  Čo nám hovoria Twitter files o problematike slobody prejavu? (3. časť)

  "Spoločnosť je príliš citlivá na seba, pretože ľudia ako jednotlivci sú príliš citlivý na svoju osobu a svoj život. Je v poriadku zastať si svoje názory, ale nie je v poriadku nevedieť nesúhlasiť s opačnými. Riešením nie je blokovať opačný názor, ale snažiť sa pochopiť a tolerovať človeka, pretože za názorom stojí stále len človek, taký, ako sme my sami - z mäsa a kostí."

  Blog
  Čo nám hovoria Twitter files o problematike slobody prejavu (2. časť)
  Čo nám hovoria Twitter files o problematike slobody prejavu (2. časť)

  "Pravda je široký pojem, ale tvrdiť, že každý z nás má tú "svoju pravdu", je samotné spochybňovanie celej reality, v ktorej žijeme. Nie len hmotnej, ale aj tej abstraktnej. Vedie nás to do sveta chaosu a uzatvára nás to vo svojich vlastných bublinách. Namiesto triezveho, možno, môžeme povedať "sedliackeho rozumu", nás to vedie k ilúziám o sebe samých a o ďalších v našom svete. To, čo skutočne polarizuje spoločnosť nie je sloboda sa voľne vyjadrovať, ale odmietnutie pravdy, faktov a stáročných tradícií, na ktorých sme všetci závislí. "

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.