Peter Čuřík

Peter Čuřík

Som pastor a autor niekoľkých kníh. Pri svojom obrátení som mohol iba súhlasiť so skúsenosťou C.S.Lewisa, "zaskočený radosťou". Som otcom 2 skvelých synov, mám rád futbal, šach a dobrú kávu.

Strana 1

Blog
Keď sa ti na ceste unaví duša...
Keď sa ti na ceste unaví duša...

Ževraj duša váži 21 gramov. Hm, nemyslím si, že ju dokážeme odvážiť, ale som presvedčený o tom, že duša je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Zvyknú ju definovať ako sumár vôle, mysle a pocitov. Čo sa s nami deje, keď ideme cestou života a naše ciele sú v nedohľadne? Čo sa v nás odohráva, keď sú naše očakávania dlhodobo nesplnené? Keď Izraeliti putovali púšťou do zasľúbenej zeme, Biblia hovorí. „Potom išli od vrchu Hora cestou k Červenému moru, aby obišli zem Edomovu, a ľud ustával v duši na ceste“ (4M 21:4).

Blog
Štvorručka s Duchom Svätým
Štvorručka s Duchom Svätým

Titulky senzáciechtivých bulvárnych plátkov sa predháňajú v tom, ktorý zaboduje viac, aby zosmiešnil skúsenosti našich dvoch ministrov s Duchom Svätým. Pred 30-timi rokmi som prežil osobné obrátenie k Bohu a som za to nesmierne vďačný. Niekedy hovorím svojim dvom synom, že by mali Pánu Bohu ďakovať za to, že našiel ich otca, inak by ich detstvo vyzeralo inak...

Blog
Keď si sa ocitol uprostred POŽIARU, ktorý si nezaložil
Keď si sa ocitol uprostred POŽIARU, ktorý si nezaložil

V istom mestečku zachvátil počítačovú firmu požiar. Do pár desiatok minút na miesto dorazilo päť požiarnych vozidiel a pustili sa do práce. Požiar však nadobúdal také rozmery, že ho nedokázali uhasiť. Naliehavo zavolali do susedného okresu a žiadali o posily. Napriek tomu, že tamojšia hasičská stanica bola malá, hneď zareagovala a vyslala ďalšie požiarne vozidlo. To už malo svoje najlepšie roky za sebou, ale požiar jednoducho uhasiť treba. Ako sa veľkou rýchlosťou blížili k ohnisku, autom prerazili múr a ocitli sa priamo v centre požiaru. Chlapi vybehli von, natiahli hadice a oheň zakrátko uhasili.

Strana 1