Michal Švec

Michal Švec

Som zatiaľ stále len nedokonalou kópiou seba samého... ale ešte na sebe popracujem. Profesionálny sizyfos v oblasti pedagogiky, amatérsky otec a manžel. Príležitostne sa venujem hudbe, foteniu a písaniu, lebo príležitosť robí zlodeja. Som aj skalný fanúšik výskytu v prírode. Verím v nemodernú myšlienku, že pravda existuje.

  Strana 1

  Blog
  Veru, veru, hovorím vám: Ups!
  Veru, veru, hovorím vám: Ups!

  Azda by bolo celkom pochopiteľné, keby sme očakávali od Boha, hoci aj typu „vtelený“, že ho nič neprekvapí – buď preto, že je všemohúci a má teda všetko pod kontrolou, alebo že je vševediaci, a teda bude dopredu vedieť, keď sa veci nevyvinú práve najželateľnejším spôsobom. Lenže v evanjeliách je mnoho opisov situácií, ktoré Ježiša trochu zaskočili.

  Blog
  Keď četuje Pomazaný
  Keď četuje Pomazaný

  Diskusie na sociálnych sieťach sú síce z hľadiska histórie ľudstva novým fenoménom - a honosné pomenovanie „diskusie“ znamená väčšinou hádky – no formy štýlu, ktoré diskutujúci používajú, sú zaznamenané už v evanjeliách. Nič nové pod slnkom. Možno len nejaké tie ozónové diery...

  Blog
  Svätý Juraj Krajčík a vražedný konzervativizmus
  Svätý Juraj Krajčík a vražedný konzervativizmus

  Kým som sa vybíjal v osobných diskusiách, veľa ľudí sa už v rôznych článkoch ohradilo proti zneužitiu terorizmu na obvinenie „konzervatívnych hodnôt“ ako zdroja tragédie. Vyjadrili v podstate to isté, čo som od začiatku tvrdil tiež. Liberáli sa však týmto výhradám čudujú stále rovnako nechápavo – a tak hádam nezaškodí skúsiť to ešte raz. A s poriadnejšou analýzou.

  Blog
  Som za svetový mier - a to ani nie som misska!
  Som za svetový mier - a to ani nie som misska!

  Gándhi mal aspoň metódu občianskej neposlušnosti. Tolstoj bol fatalista, takže protivenie sa agresorovi bolo bezpredmetné. Ale čo presne navrhujú nábožné duše, ktoré zaplavujú sociálne média odsúdením vojny?

  Blog
  Kamkoľvek vedú dôkazy! ... Pokiaľ to nebude Vatikán.
  Kamkoľvek vedú dôkazy! ... Pokiaľ to nebude Vatikán.

  Toto nie je recenzia jednej knižky - je to horšie! Znepokojivý príklad hrozného javu: ako sme slepí voči všetkému, čo je proti našej viere – dokonca ešte aj vtedy, keď píšeme o tom, aké zlé je byť slepý voči všetkému, čo je proti našej viere.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.