Zabudnuté knihy

Zabudnuté knihy

Pracujeme na prekladoch, digitalizácii a šírení zabudnutých diel literatúry.

  Strana 1

  Blog
  G. K. Chesterton - Oživenie filozofie - prečo?
  G. K. Chesterton - Oživenie filozofie - prečo?

  Najlepším dôvodom na oživenie filozofie je to, že ak človek nemá filozofiu, stanú sa mu isté hrozné veci. Bude praktický, bude progresívny, bude konať efektívne, bude dôverovať vývoju a bude robiť prácu, ktorá mu je najbližšia, odovzdá sa skutkom a nie slovám.

  Blog
  Súboje v knihách a mimo nich
  Súboje v knihách a mimo nich

  Porthos kývnutím ruky pozdravil Athosa, potom sa obrátil k dʼArtagnanovi a strašne sa začudoval. Mimochodom, opasok si vymenil a prišiel bez plášťa. – Ach, ach, – povedal, – a to je čo? – Bijem sa s týmto pánom, – povedal Athos, ukazujúc na dʼArtagnana, a takisto ho pozdravil kývnutím. – Ja sa s ním tiež mám biť, – povedal Porthos. – Ale až o jednej, – odpovedal dʼArtagnan. – Aj ja sa mám biť s týmto pánom, – prehovoril Aramis, prichádzajúc na zápasisko. – Ale až o druhej, – povedal dʼArtagnan rovnako pokojne.

  Blog
  Spolužiaci v Linzi
  Spolužiaci v Linzi

  Jednou z veselých situácií je zistenie, že poslancom, alebo ministrom stal váš spolužiak zo školy. Väčšinou je to príde ako blesk z jasného neba, keď si človek uvedomí - "veď to je Pali" a zvyšku rodiny vyrozprávate jednu, alebo dve historky, ktoré ste spolu zažili. Je nepravdepodobné, ale možné, že sú vašimi spolužiakmi dvaja známi ľudia. Takéto prekvapenie čakalo po štúdiu žiakov Realschule v Linzi. Postupom času zistili, že spolu s nimi v tom istom čase chodili do školy aj Ludwig Wittgenstein a Adolf Hitler

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.