Viera Liptáková

Viera Liptáková

Bývalá učiteľka, teraz IT špecialista a mama na plný úväzok.

  Strana 1

  Blog
  O prezliekaní a porozumení
  O prezliekaní a porozumení

  Stará indiánska múdrosť hovorí, že „nesúď človeka, kým si aspoň pár dní nekráčal v jeho mokasínach“. Každému je, myslím, jasné, že reč nie je o obúvaní topánok. A ak by si snáď niekto chcel v duchu tohto príslovia a v snahe pochopiť toho druhého obuť či obliecť niečo z jeho zvrškov, vyzeral by prinajmenšom smiešne.

  Blog
  Povolebné impresie... či snáď depresie
  Povolebné impresie... či snáď depresie

  „Zum zum zum zum – a nejde mi to do kebule – zum zum zum zum – a nejde mi to na rozum“ ... tak to sú v skratke moje povolebné impresie. Inak je to refrén z piesne českého folkového speváka Pavla Dobeša. Citát je samozrejme v češtine a ak by mal niekto problém s prekladom, tak uvediem, že kebule je po slovensky gebuľa.

  Blog
  Niečo k Valentínovi... alebo Ako som sa naučila po anglicky
  Niečo k Valentínovi... alebo Ako som sa naučila po anglicky

  Už dávno som chcela napísať niečo pekné. Všade okolo nás – v správach, blogoch, komentároch – prevládajú skôr kritické veci, ťažké témy a negativizmus. Tak som chcela niečo na odľahčenie. Pretože reálny život prináša oveľa krajšie a zaujímavejšie momenty než tie, o ktorých nás informujú médiá. Bez ohľadu na to, či práve vládne dusná predvolebná atmosféra alebo je tzv. uhorková sezóna.

  Blog
  O striedaní času a bruselskej dileme
  O striedaní času a bruselskej dileme

  „Európsky parlament vyzýva Komisiu, aby prehodnotila pravidelné striedanie zimného a letného času,“ zaznelo v úvode príspevku Správ RTVS o 19.00 hod. 8.2.2018, v ktorom boli spomínané hlavne negatíva striedania času. V poslednom období to v správach zaznelo niekoľkokrát, čo ma prinútilo zamyslieť sa trošku nad týmto problémom, ktorý som doteraz považovala za banálny.

  Blog
  Všemocný „Systém“
  Všemocný „Systém“

  Stalo sa vám už niekedy, že ste od úradníka požadovali jednoduchú a podľa vás logickú vec, ale neuspeli ste, pretože Systém to nedovolí? Alebo ste dostali telefonát z neznámeho čísla, kde vám agent ponúkal nejaký úžasný produkt? A na otázku, odkiaľ majú vaše telefónne číslo, ste dostali odpoveď: „Vygeneroval ho Systém.“

  Blog
  Nehaňte ľud môj
  Nehaňte ľud môj

  Tento blog nebude o poézii, ani o Sládkovičovi. Bude o „klebetárskych posmievačoch“, „slepých sudcoch“ a „ústach nečistých“.

  Blog
  Len vy, slovenské mamičky...
  Len vy, slovenské mamičky...

  ...učte deti naše pesničky – spieva pani Gréta Švercelová, momentálne však len z internetu. Tento blog bude o krásnej slovenskej piesni, o jej sile a o tom, ako som na materskej objavila Ameriku.

  Blog
  Očkovanie s rozumom 2. alebo Čarovanie s percentami
  Očkovanie s rozumom 2. alebo Čarovanie s percentami

  Pred časom, keď som prechádzala nákupným centrom, zbadala som vo výklade jedného športového obchodu krásnu vetrovku s lákavým nápisom „Zľava 60%“. Tak to už hej – vravím si – vetrovku potrebujem, táto sa mi veľmi páči, no a za takú cenu... Keď som sa však zblízka pozrela na etiketu, zistila som, že vetrovka po zľave stojí 80 Eur (!), keďže pôvodná cena bola 200 Eur. Nuž, za takú cenu si môžem kúpiť aj tri vetrovky. Skrátka, je to tak – samotné percento nie je až také dôležité, dôležitý je základ, z ktorého sa počíta.

  Strana 1