Veronika Andrejková

Veronika Andrejková

Som študentkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite. Vediem aktívny život, ale rada si nachádzam voľný čas na prechádzky v prírode a čítanie kníh. Ideálne oboje naraz. Snažím sa na skutočnosti pozerať z iného pohľadu a neustále hľadať pravdu, dobro a krásu.

Strana 1

Blog
Pár postrehov k aktuálnej politickej a spoločenskej situácii
Pár postrehov k aktuálnej politickej a spoločenskej situácii

Všímam si, čo sa deje na politickom a mediálnom poli. Všímam si boj medzi konzervatívcami a progresívne orientovanými ľuďmi. Áno, boj. Áno, progresívcami, lebo slovo liberál sa od volieb stalo v kresťanských kruhoch nadávkou s konotáciou hodnou zatratenia. Medzi tým všetkým rozmýšľam či my to náhodou nerobíme úplne, ale že úplne zle.

Blog
Pozor na prehnaný optimizmus
Pozor na prehnaný optimizmus

Čakali sme, že čísla nakazených budú rásť exponenciálne, keď sa zvýši počet testovaných. Pribudnú nám stovky pľúcnych ventilácii a na sviatky má platiť zákaz pohybu osôb, ktorý má zabrániť šíreniu vírusu. Ako to však naozaj je? Aké informácie sú v pozadí a nehovorí sa o nich?

Blog
#somdoma ...a nepanikárim
#somdoma ...a nepanikárim

Ako jedna z mnohých mám to šťastie, že som študentka, mám "voľno" a vlastne moja práca mi ponúka home-office 365 dní. Keďže mám teraz oveľa viac času, využila som ho na rozmýšľanie...

Blog
Tomuto hovorím pôst
Tomuto hovorím pôst

Dva týždne bez verejnej omše má niekoľko úskalí a fiškúsi sa nájdu. Myslím, že kto ešte nezistil, že máme pôstne obdobie, teraz zistí. Síce rešpektujem nariadenia, ale názor povedať zatiaľ môžem.

Blog
Kresťania, čo sa nemodlia
Kresťania, čo sa nemodlia

Asi každý z nás už mal vo svojom živote niekoľko modlitebných kríz. Obdobie, kedy to proste išlo ťažko, keď sa nám modliť nechcelo, keď bolo všetko jednoduchšie a „zábavnejšie“ ako modlitba. S vetou „mám ťažkosti s modlitbou“ sa určite stretávajú bežne aj kňazi v spovedniciach.

Blog
Spoveď tej, ktorej záleží...
Spoveď tej, ktorej záleží...

V tomto blogu sa chcem pozrieť na voľby a predvolebnú hystériu nie z politického, politologického a neviemakého pohľadu – politike sa síce rozumiem, ale, úprimne, nemienim ju analyzovať viac, ako je potrebné. Článkov, blogov, názorov bolo popísaných pred, počas a po týchto voľbách toľko, že ďalšie slová asi budú zbytočné. Ja sa chcem na to pozrieť trochu inak. Ako človek, veriaci mladý človek, ktorý sa každodenne stretáva s tými neveriacimi, mladými liberálmi, ktorých si mnohí veriaci „starší“ konzervatívci prinajlepšom nevšímajú, prinajhoršom odsudzujú ako nevzdelaných, arogantných a pro-západno-liberálne orientovaných ľudí, ktorí nám sem prinášajú len to veľké bu-bu-bu GENDER (alebo modernejšie džendžer).

Strana 1