Peter Toth-Vaňo

Peter Toth-Vaňo

Ženatý otec 2 detí, katolík, advokát.

Strana 1

Blog
V mene detí, za ktoré to kto povedať nemá
V mene detí, za ktoré to kto povedať nemá

Bolo to ešte obdobie striktných opatrení voči pandémii. Boli sme celá rodina doma a v hlave mi ešte behala veta jedného zo superstárovských porotcov o tom, ako z nejakej osoby, čo prišla na kasting, sála dobro, a tak som sa, ani neviem prečo, svojho staršieho syna (štvrtáka na základnej škole) spýtal: „Máte niekoho v triede, o kom by si mohol povedať, že je fakt dobrý človek? Že z neho to dobro cítiť a že je taký voči ostatným?“ On sa zamyslel a po pár sekundách odpovedal. Celkom nečakane a úplne mimo toho, čo som sa tou otázkou chcel naozaj dozvedieť.

Blog
Šli za ním, aby sami seba zachránili
Šli za ním, aby sami seba zachránili

Bolo to minulý rok, keď som si cez pôstne obdobie vypočul kázeň nášho pána kaplána Petra Kizeka, ktorá mi utkvela v pamäti. Teda, presne povedané, to, čo mi naozaj utkvelo v pamäti z tej kázne, a na čo som si veľa ráz odvtedy spomenul, bol nasledujúci príbeh. Vraj je to legenda, z istého ďalekého kraja. Vzácna v tomto období svojim posolstvom pre kresťana, ale aj tým, že ukazuje, že keď chceme pomôcť a pomáhame iným, tak často najviac pomáhame sami sebe.

Blog
Nikola
Nikola (výber z blogov)

Stane sa, že niekedy sa vám – hoc na krátku chvíľu – stretnú cesty s človekom, ktorý sa stane pre vás inšpiráciou. A to napriek tomu, že robí niečo úplne iné ako vy, a napriek tomu, že jeho životné okolnosti a obvyklé prostredie, v ktorom sa nachádza, je úplne odlišné ako to vaše. A vy sa na tú osobu aj po čase stále pamätáte.

Blog
PS 2017 (Peter Sagan 2017)
PS 2017 (Peter Sagan 2017)

Nedeľa 24. september 2017 sa celkom určite zapíše do športovej kroniky našej krajiny tučnejšími písmenami ako väčšina iných dátumov. Peter Sagan ako prvý v histórii dokázal vyhrať titul majstra sveta v cestnej cyklistike v pretekoch jednotlivcov trikrát v rade. Niet sa čo diviť, že každé viac či menej športové médium (a nielen domáce) prinieslo o tejto skutočnosti viac či menej obšírnu informáciu. Ani nasledujúce riadky nebudú výnimkou, hoci tak trochu z inej strany – pohľadom o niekoľko mesiacov späť...

Blog
O sobotnej futbalovej nespravodlivosti
O sobotnej futbalovej nespravodlivosti (výber z blogov)

Stalo sa. Veľká nespravodlivosť v zápase gigantov, Nemecka s Talianskom. Výsledok 1-0 pre Taliansko stačí obom, jediný gól na jednej či druhej strane by však misky váh na Majstrovstvách Európy vo futbale do 21 rokov vychýlil v prospech slovenských futbalistov. A tak si Taliani s Nemcami posledných 10 minút iba (ako na hodovom zápase) kopú loptu, každý chvíľu na vlastnej polovici. Diváci pískajú, všetkým je jasné, o čo obom ide, ale tým družstvám je ten piskot ľahostajný. Slovensko, napriek nádhernému futbalu, ktorý predvádzalo, do semifinále turnaja nepostupuje...

Strana 1