Peter Šipula

Peter Šipula

Ekonóm so záľubou pre hudbu, históriu, vieru a politiku. Žijem so svojou rodinou a pracujem vo Švajčiarsku. Rád sa podelím zo svojimi postrehmi v daných oblastiach.

Strana 1

Blog
A čo ak majú v niečom pravdu?
A čo ak majú v niečom pravdu?

Že volajú proti premiérovi a proti vláde? To je úplne v poriadku, volá sa to sloboda prejavu. Že porušujú zákaz zhromažďovania? Nepamätám si, žeby v dobe formovaní opatrení zaznela z dnešného demokratického koaličného zoskupenia nejaká myšlienka, ktorá by navrhovala nejaký spôsob zachovania slobody prejavu pri politických zhromaždeniach, podobne ako majú napríklad vo Švajčiarsku.

Blog
Prvotriedny pretekár Formuly 1 preteká v traktore!
Prvotriedny pretekár Formuly 1 preteká v traktore!

Myslím, že strana, za ktorú niekto kandiduje, je dôležitá. Branislav Škripek a Anna Záborská sú výborní kandidáti do europarlamentu, lenže tým, že nekandidujú za KDH, budú mať iba zlomok politického výtlaku, aký by mohli mať ako členovia EPP.

Blog
Benediktova úvaha netorpéduje Františkovo snaženie
Benediktova úvaha netorpéduje Františkovo snaženie

Denník N uverejnil 15. apríla 2019 komentár protestantského teológa Samuela Jezného Vojna dvoch pápežov, v ktorom podľa môjho názoru nesprávne interpretuje úvahu Benedikta XVI z 11. apríla 2019 ako boj o moc v Cirkvi medzi Františkovským a Benediktovským krídlom. V tomto blogu chcem vyvrátiť niektoré tvrdenia z tohto článku opierajúc sa o Benediktov text.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.