Pavol Mrázko

Pavol Mrázko

V práci konštruktér, vo voľnom čase milovník hokeja, kolobežiek, saleziánsky odchovanec a člen Spoločenstva Ladislava Hanusa.

Strana 1

Blog
Najväčší problém konzervatívnej politickej scény- Hlina
Najväčší problém konzervatívnej politickej scény- Hlina

Môj postoj k Alojzovi Hlinovi prebehol určitým vývojom. Pre parlamentnými voľbami v roku 2016 som ho vnímal ako novú krv v KDH, ktorá môže strnulé smerovanie rozhýbať správnym smerom a preto som mu dal svoj preferenčný hlas. Je to vec, ktorú z mojich volebných rozhodnutí najviac ľutujem. Viac, ako môj hlas Radoslavovi Procházkovi v prezidentských voľbách v roku 2014.

Blog
Ako napísať 500 slov a nepovedať nič
Ako napísať 500 slov a nepovedať nič

17.2. napísal Štefan Harabin blog, v ktorom reagoval na predchádzajúci článok Františka Mikloška, ako obranu voči Mikloškovej kritike. Bohužiaľ vo svojom texte neodpovedal na nič z toho, čo sa ho pán Mikloško pýtal.

Blog
Fraška s kresťanským prezidentským kandidátom
Fraška s kresťanským prezidentským kandidátom (výber z blogov)

16. marca sa uskutočnia na Slovensku prezidentské voľby. Myslím, že mnoho ľudí (vrátane mňa) vidí ako jeden z problémov slovenskej politickej scény rozdrobenosť kresťanských politikov. Preto sme s nádejou vzhliadali k prezidentským voľbám. Snáď aspoň tam sa budú kresťania vedieť zhodnúť na spoločnom kandidátovi.

Blog
Čierna Hora-málo známy drahokam
Čierna Hora-málo známy drahokam

Čierna Hora je krajina s bohatou históriou, ktorá má spojitosť aj so Slovenskom, nádhernú prírodu, namiešanú z koktailu vysokých hôr, azúrovo-čistého mora a prívetivých, bezstarostných ľudí. O týchto veciach som sa mohol spolu s partiou priateľov presvedčiť na vlastnej koži prvý júlový týždeň tohto roka a o svoje hlboké dojmy by som sa chcel podeliť.

Blog
Mikloškova kandidatúra – výzva pre kresťanských politikov
Mikloškova kandidatúra – výzva pre kresťanských politikov (výber z blogov)

Tento týždeň preletela mediálnym svetom nečakaná správa. František Mikloško sa rozhodol tretí krát kandidovať na post prezidenta. Sám som túto správu prijal s veľkou dávkou nadšenia a zároveň nostalgie. Rovnaké nadšenie som cítil z niektorých známych, s ktorými som sa rozprával. Čo ale táto kandidatúra a reakcia na ňu vypovedá o našej súčasnej politike a spoločnosti?

Blog
Ad Jakub Lipták: Kedy sa poučíme?
Ad Jakub Lipták: Kedy sa poučíme?

Nedá mi nezareagovať na blog Jakuba Liptáka v ktorom emotívne útočí na podľa neho úzkoprsú starú katolícku kaviareň a pasuje sa za hovorcu mladej generácie, ktorá je podľa neho vo veľkom spore so starou a jej víťazstvo prinesie svetlé zajtrajšky pre kresťanstvo vo verejnom živote na Slovensku.

Blog
Počúvajme sa a neodsudzujme
Počúvajme sa a neodsudzujme

Obdivuhodné spoločenské vzopätie, ktoré sme zažili v poslednej dobe, zároveň bohužiaľ vyplavilo na povrch mnohé negatívne javy, ktoré sú dlhodobo prítomné v našej spoločnosti. Problém o ktorom chcem písať je nedostatok počúvania a rešpektovania druhého človeka a rýchle odsúdenie, hlavne pokiaľ nemá rovnaký názor ako ja.

Strana 1