Pavol Kossey

Pavol Kossey

Môj otec mi ešte pred mnohými rokmi, keď sme o internete ani nechyrovali, povedal, že je príliš veľa tých, čo chcú písať, ale kto to všetko bude čítať? V čase internetu to platí ešte omnoho viac. Sám sa čudujem, odkiaľ beriem odvahu do tohto mora písačiek pridať ešte aj tú moju kvapku. Ak obohatím jedného človeka, nepísal som nadarmo. Chcem sa deliť o to, čo ma teší, trápi, inšpiruje, obohacuje. Takže to budú témy ako náboženstvo, politika, ľudské vzťahy – a uvidíme, čo život ešte prinesie... Vidím život z rôznych perspektív - pracoval som v technickej oblasti, v cirkvi, v politike a teraz pracujem v mimovládnej organizácii.

Strana 1

Blog
Otvorený list redakcii SME ku kauze „Pliaga“
Otvorený list redakcii SME ku kauze „Pliaga“

List je reakciou na podcast SME DOBRÉ RÁNO z 5.9.2023 „LGBTI ako pliaga. To nebolo prerieknutie“. Tendenčným a manipulatívnym spôsobom podcast interpretuje vystúpenie predsedu KDH Milana Marského v relácii „Na telo“, keď nevhodne použil slovo „pliaga“. Otvorený list manipuláciu dokumentuje uvedením niekoľkých citácií podcastu. Zdá sa, že žijeme v dvoch rôznych svetoch. Napriek tomu, či práve preto – dialóg, dialóg, dialóg.

Blog
Čo nie je slobodné, nemá moc.
Čo nie je slobodné, nemá moc.

35. výročie Sviečkovej manifestácie (25.3.2023, príhovor pri pamätníku Sviečkovej manifestácie). Pred 35 rokmi som mal na Hviezdoslavovom námestí možnosť na vlastnej koži zažiť, čoho je schopná ozbrojená sila komunistického režimu proti svojim pokojne zhromaždeným občanom.

Blog
Čo mi dali stretká
Čo mi dali stretká

Osobné ústne svedectvo v rámci prezentácie novej knihy Jána Šimulčíka: GENERÁCIA NÁDEJE - malé kresťanské spoločenstvá 1969 – 1989, v Šintave, 30.4.2022

Blog
Odkaz Sviečkovej manifestácie do súčasnej situácie
Odkaz Sviečkovej manifestácie do súčasnej situácie

Dnes sa nemôžeme stretávať a usporadúvať masové podujatia. Nemôžeme si tak ako po iné roky pripomenúť odkaz Sviečkovej manifestácie. Inšpiruje nás to, aby sme dnes vyzdvihli SOLIDARITU, na ktorú sme všetci odkázaní - možno viac ako kedykoľvek predtým.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.