Miroslav Sopko

Miroslav Sopko

manžel a otec, predseda správnej rady Nadácie EDUvolúcia a správca webu www.zavretaskola.sk

  Strana 1

  Blog
  Vyššia kvalita vzdelávania - obľúbené zaklínadlo nielen politikov
  Vyššia kvalita vzdelávania - obľúbené zaklínadlo nielen politikov

  Voľby sa blížia a opäť budeme počúvať aké je vzdelávanie dôležité. Budeme počuť desaťročia opakujúce sa mantry, nostalgiu za starými časmi namiešanú s nerealistickými sľubmi, pri ktorých stačí iba mávnuť čarovnou paličkou. Ale poďme si to rozmeniť na drobné a ujasniť si ako chceme dosiahnuť kvalitnejšie vzdelávanie pre naše deti a áno, aj pre nás dospelých.

  Blog
  Ako by umelá inteligencia riešila šikanu na školách
  Ako by umelá inteligencia riešila šikanu na školách

  Položil som ChatGPT niekoľko otázok ohľadne riešení šikany na školách. Som presvedčený, že tento problém hlboko podceňujeme, málo sa o ňom hovorí i píše. Pritom pandémia COVID-19 spôsobila ešte výrazne zhoršenie stavu v psychickom i telesnom zdraví detí. A kto vám bude tvrdiť, že u neho na škole šikana nie je, tak iba klame sám seba, zatvára oči pred skutočnosťou a bojí sa priznať, že má problém.

  Blog
  O rozbitom zrkadle
  O rozbitom zrkadle

  Poznáte Andersenovu rozprávku Snehová kráľovná? A pamätáte si na úvodnú časť o zrkadle? Tak si ju pripomeňme ... nielen kvôli spomienke na Jána a Martinu, ale i krízam, ktorými prechádzame...

  Blog
  Krátke zamyslenie o kvalite škôl
  Krátke zamyslenie o kvalite škôl

  V posledné dní po zverejnení rebríčkov škôl od INEKO sa opäť najmä v médiách a na sociálnych sieťach rozbehla debata o kvalite našich škôl. Niekto sa teší, že jeho deti chodia na najlepšie(?) školy, alebo tam učí, a niekto si všimol, že školy, kde sa venujú deťom z málo podnetného prostredia a kde prebiehajú malé zázraky, asi ťažko uvidíte na prvých priečkach. Ale dobrou správou je, že aspoň na chvíľu sa pozornosť verejnosti opäť vrátila k vzdelávaniu.

  Blog
  Čakanie na Spasiteľa
  Čakanie na Spasiteľa

  Advent je časom čakania na príchod Božieho Dieťaťa. Čakania, v ktorom sa naše nádeje pretavia v radosť z najkrajšieho daru, narodenia Spasiteľa. No pre mnohých z nás sa táto radosť nahradila darčekmi materiálnej povahy a Spasiteľa nahrádzajú jeho ľudskí imitátori.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.