Miloš Moravčík

Miloš Moravčík

Venujem sa ekonomike, verejným financiám a dôchodkového systému. Sledujem politické dianie a verím, že sa nám podarí spraviť Slovensko lepším miestom pre život.

Strana 1

Blog
Spraví KDH Test troch hláv?
Spraví KDH Test troch hláv?

Na sobotňajšom Sneme KDH je na programe ešte dôležitejšia vec ako voľba predsedu. Na stole sú totiž vážne návrhy na zmeny stanov. Hlavným ohrozením je, že môžu byť schválené pod návalom emócií a bez zváženia dlhodobých dôsledkov.

Blog
O tortách a čerešničkách
O tortách a čerešničkách

Každý človek prichádza do kontaktu so štátom na dennodennej báze. Či už idete po cestách do práce alebo musíte navštíviť lekára. Vaše deti chodia do škôl alebo škôlok a keď si večer pustíte správy, počúvate napríklad o slovenských súdoch. Aby toto všetko fungovalo, pracujúci či podnikatelia platia štátu dane a odvody. Realita má však od fungujúceho stavu ďaleko.

Blog
Zoberú vám 100 eur a vrátia len 10
Zoberú vám 100 eur a vrátia len 10

Podľa rozpočtu verejnej správy za posledné 4 roky narástlo daňové zaťaženie o 4 miliardy EUR ročne. Na sociálne balíčky resp. neadresné dávky vláda vyčlenila na tento rok 400 miliónov. Je to akoby ľuďom zobrala z jedného vrecka 100 EUR a do druhého vrátila len 10.

Blog
Ako zvýšiť príjmy pracujúcim a rodinám
Ako zvýšiť príjmy pracujúcim a rodinám

Nie je fér, keď štát zamestnancovi zoberie polovicu peňazí, ktoré mu dá jeho zamestnávateľ. Nie je fér, keď štát oberá študentov o ich prázdninové zárobky. Nie je tiež fér, keď si senior s nízkym dôchodkom snaží privyrobiť a štát mu zoberie 30 centov z každého eura, ktoré mohlo byť jeho.

Blog
Radosť podnikať v takej krajine
Radosť podnikať v takej krajine

Ktorý podnikateľ by netúžil po tom, aby mu štát zaplatil za každé jedno pracovné mesto, ktoré vytvorí. A to takou sumou, ktorá po dobu niekoľkých rokov bohato vystačí na vyplácanie ich miezd. Ktorý podnikateľ by odmietol ponuku vlády, že zachráni jeho krachujúcu fabriku, či baňu. Takáto krajina naozaj existuje a volá sa Slovenská republika.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.