Martin Polník

Martin Polník

človek hľadajúci pravdu

Strana 1

Blog
Časť konzervatívnych kresťanov ženie Slovensko do morálneho bahna
Časť konzervatívnych kresťanov ženie Slovensko do morálneho bahna

Slovenskom nedávno obletelo virálne video s “ďakovnou rečou” farára Mariána Kuffu pri preberaní ocenenie J. M. Hurbana. Ten počas svojej reči dôsledne varoval pred LGBTI. Následne menovite vyzdvihol politikov, ktorí sa spomínaným politickým snahám postavili na odpor. Spoločnosť politikov to bola vskutku ukážková a výnimočná, jednotlivé mená si môže vypočuť každý čitateľ sám. Kňaz Marián Kuffa tvrdil, že kto chce skutočne Slovensku pomôcť, má prestať riešiť všetko naokolo a zastaviť LGBTI. Všetci ľudia ochotní bojovať proti LGBTI sa musia spojiť. Bez ohľadu na čokoľvek iné. Tým však o. Kuffa stavia problém totálne absurdne.

Blog
Kresťan a Bitcoin
Kresťan a Bitcoin

Správy o Bitcoine sa objavujú v médiách čoraz častejšie a častejšie. Aktuálna cena jednej mince je v čase písania tohto blogu neuveriteľných cca 63 500 $. Existuje však obrovské množstvo aj tzv. Alternatívnych kryptomien. Keď som prehľadával, čo píšu o kryptomenách kresťania v zahraničí, autori vo veľkej väčšine investovanie či obchodovanie s kryptomenami nepodporovali. Po dlhšom čase som si však všimol, že títo autori väčšinou vedia o obchodovaní na finančnom trhu aj o samotných kryptomenách málo. Môže teda kresťan investovať do kryptomien? Je to morálne? Pozrime sa na argumenty proti.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.