Martin Hunčár

Martin Hunčár

Som pastor a spisovateľ, rád behávam a hrám šach. Som šťastne ženatý a bývam v Bratislave.

Strana 1

Blog
Múdre a pochabé panny slovenské
Múdre a pochabé panny slovenské

Ježišove podobenstvo je dnes aktuálnejšie, než keď bolo adresované vtedajším židovským poslucháčom, veď sa týka posledných časov. A prehovára ľuďom aj na Slovensku. Nie je neobvyklé, že ktosi označí niekoho za pochabého, zosmiešni ho na sociálnych sieťach, ohovorí, ale to, kto je naozaj múdrou a kto bláznivou pannou sa ešte len uvidí.

Blog
Prahneš po Bohu?
Prahneš po Bohu?

Toto nie je žiadny politický komentár, ale úprimná túžba, aby si veriaci dali svoj život do poriadku. Mnohí sme totiž zakúsili Boží dotyk, ale z jednorazovej skúsenosti sa žiť nedá, je tu tendencia zaspať, kedy prestávame byť duchovne hladní a smädní a modlíme sa čoraz menej.

Blog
S Duchom Svätým vo vode po členky, alebo si aj zaplávať?
S Duchom Svätým vo vode po členky, alebo si aj zaplávať?

Áno, môj nadpis je tak trochu zámerne provokatívny. Pripomíname si Turíce (Letnice) a v kostoloch počúvame kázne o Duchu Svätom. Vieme, že nie je nejakou silou, ale osobou, s ktorou môžeme mať vzťah. Vieme, že nás chce a môže zmocniť k tomu, aby sme boli svedkami Kristovho zmŕtvychvstania. To všetko je pravda, ale nesmie to ostať iba teóriou.

Blog
Dvakrát na Božej váhe
Dvakrát na Božej váhe

Viete čo je to Felixov syndróm? Keď apoštol Pavol začal hovoriť o spravodlivosti, sebaovládaní a budúcom súde, vladár Félix sa naľakal a povedal: „Nateraz odíď, zavolám ťa, až budem mať čas.“ Inými slovami, nechoď na mňa s tým, čo mi nevyhovuje, čo neznie pozitívne, čo nie je populárne. Takémuto posolstvu sa nebude tlieskať s krígľom piva v ruke a s cigaretou v ústach.

Blog
Si sirota alebo Boží syn?
Si sirota alebo Boží syn?

Aký je tvoj vzťah s Bohom? Nie každý dokáže na túto otázku odpovedať jasným áno. Cítiš sa ako Božie dieťa alebo si skôr pripadáš ako sirota? Ak si prijal Ježiša ako Pána a Spasiteľa, stal si sa Božím synom (dcérou). Jedna vec je byť súčasťou Božej rodiny, druhá vec je, ako túto realitu v skutočnosti prežívaš. Tvoje vnímanie je zväčša ovplyvnené tým, ako si vyrastal, okolnosťami a skúsenosťami, prípadne poznačené sklamaniami z ľudí.

Blog
Traja malí bohovia - Pohodlie, zábava a falošné istoty
Traja malí bohovia - Pohodlie, zábava a falošné istoty

V minulosti ľudia často zápasili o holé prežitie, nemysleli na pohodlie a zábavu tak ako my. Pre mnohých je pohodlie, zábava a falošné istoty viac než koníček, či životný spôsob, ale sú to bohovia, ktorým sú verní. Dôvod prečo o tom hovorím, je ten, aby neboli zakorenení v nás veriacich!

Blog
Čím skôr sa adaptuj!
Čím skôr sa adaptuj!

Niektorí z nás si stále nezvykli na zmenu a netrpezlivo čakáme, kedy sa už život vráti do starých dobrých koľají. Kiež by už korona bola navždy porazená. Kým však ten stav nenastane, urobíme najlepšie, ak sa prispôsobíme a využijeme ponúkané príležitosti.

Strana 1