Majo Koleják

Majo Koleják

Veľa čítam a občas niečo napíšem.

Strana 1

Blog
Sen Silicon Valley o autách bez vodiča je už skoro mŕtvy. Kúpa elektromobilu.
Sen Silicon Valley o autách bez vodiča je už skoro mŕtvy. Kúpa elektromobilu.

V oblasti autonómnych projektov sa dosiahol minimálny pokrok napriek tomu, že technologické firmy investovali obrovské sumy. Teraz sa však zdá, že tento sen je takmer mŕtvy. Agentúra pre bezpečnosť automobilov zaznamenala 11 incidentov, pri ktorých Tesla narazila do zadnej časti vozidla záchrannej služby. Sprievodca začiatočníka pri kúpe elektromobilu: Ako vybrať kvalitný a úsporný elektromobil. Veľký biznis vo vesmíre: Prečo sa miliardári môžu ťešiť, a iba sa tváriť ako bojovníci za životné prostredie. Index cien domov rástol v júni najrýchlejším tempom za 17 rokov. Je to udržateľné, lebo práca z domu sa stáva bežnou. Ceny nehnuteľností by mohli byť nadhodnotené o 10%. Regulácia a softvér menia kompromis medzi bezpečnosťou a slobodou. Technológie z domácej produkcie - Británia zažíva rozmach, ale Švédsko ju dobieha.

Blog
Ako schudnúť a udržať si dlhodobo váhu
Ako schudnúť a udržať si dlhodobo váhu

8 spôsobov, ako toto leto schudnúť a udržať si váhu natrvalo: Nejesť v noci, dať si poriadne raňajky, piť viac vody, intenzívne dýchať, jesť polievku pred jedlom, spať o hodinu dlhšie, jesť celoznné výrobky, dať si studenú sprchu

Blog
Viedeň je nové mesto s Havanským syndrómom bolesti hlavy diplomatov z Ožiarenia.
Viedeň je nové mesto s Havanským syndrómom bolesti hlavy diplomatov z Ožiarenia.

Od nástupu Joea Bidena do funkcie približne 20 amerických spravodajských dôstojníkov, diplomatov vo Viedni hlásili, že majú záhadné ťažkosti podobné havanskému syndrómu. Americkí predstavitelia tvrdia, že počet možných nových prípadov v rakúskom hlavnom meste, ktoré je už dlho miestom americkej a ruskej špionáže, je v súčasnosti vyšší ako počet prípadov hlásených predstaviteľmi v ktoromkoľvek meste okrem samotnej Havany, kde boli hlásené prvé prípady.

Blog
Dopady lockdownu na zdravie, ekonomiku, vzdelanie v Anglicku. Porovnaj Švédsko.
Dopady lockdownu na zdravie, ekonomiku, vzdelanie v Anglicku. Porovnaj Švédsko.

Švédsko nepouživalo lockdown , aké sú výsledky pri minimalizácii škôd na hospodárstve, spoločnosti, zdravotníctve a školách, ktoré zostali otvorené pre osoby mladšie ako 17 rokov. Švédsko tiež tvrdí, že lockdown prináša izoláciu, ktorá môže byť pre starších ľudí smrteľná. Pokles urgentných odporúčaní na rakovinu vo Švédsku bol oveľa menší ako pokles vo Veľkej Británii - čo znamená menej úmrtí, ktorým sa dalo vyhnúť. Lockdown ešte prispeje k vyššiemu množstvu pacientov v nemocnici. Bez lockdownu nie sú také veľké špičky prípadov. Rozdelia sa prípady pravidelnejšie v čase. Preto lockdown ma zmysel iba pri viac smrtiacich vírusoch, ako bol v roku 2002 SARS africkom rohu. Opatrenia, ktoré sa považujú za nevyhnutné na zmiernenie tejto epidémie, zvýšia len v Británii štátny dlh o približne 24 % a ročne budú stáť približne 10 mld. libier. Školy v Anglicku majú zvážiť vyučovanie vonku, ak má päť žiakov Covid. Anglicko. Stalo sa tak po tom, čo 6 najväčších učiteľských odborov v krajine napísalo ministrovi školstva list, v ktorom ho vyzvali na financovanie a urýchlené prijatie opatrení na inštaláciu monitorov oxidu uhličitého a mikrofiltračných zariadení na odstraňovanie škodlivých častíc v školách. Najnovšia štúdia Oxfordskej univerzity sa dospela k záveru, že imunita po očkovaní vakcínov Pfizer nastáva po 8 týždňoch. Izrael odporučil očkovanie tínedžerov po niekoľkých epidémiách koronavírusu, ktoré sa vyskytli v okolí škôl, pričom vírusom sa nakazili aj plne očkovaní ľudia. Je pravdepodobné, že očkovanie od AstraZeneca ponúka dlhšiu imunitu ako nové mRNA vakcíny prostredníctvom T-bunkovej pamäte, a nie protilátok, ako aj jednoduchšiu manipuláciu a desatinu ceny. Ak by to tak bolo, bola by to dokonalá irónia po očierňovaní tejto vynikajúcej vakcíny za posledných osem mesiacov. Prečo sa globálna elita stala takými nadšenými zástancami tvrdého etatistického prístupu k zvládaniu krízy spôsobenej koronavírusom - príkazy zostať doma, zatváranie podnikov, rúška na tvári - a vášnivými odporcami menej drakonických alternatív, ako sú tie, ktoré stanovili signatári Veľkej barringtonskej deklarácie. Odpoveď je jasná, lúpežní baróni 21. storočia zarábajú na pandémii. V minulom roku stalo miliardármi viac ľudí ako kedykoľvek predtým v histórii Británie. Je to preto preto, že ich nič nestojí. Môžu rovnako ľahko pracovať v pastierskej chate na konci svojej záhrady ako zo svojej kancelárie na rohu. Ich deti majú vďaka súkromnej škole plný rozvrh hodín cez Zoom, a ak majú chuť na dovolenku v zahraničí, môžu si prenajať súkromné lietadlo. Tým, že sa stali podporovateľom výluk, dávajú najavo, že patria medzi malú elitu úspešných ľudí, pre ktorých sú s tým spojené nulové náklady. Facebook maže odkazy na tento článok. Cenzúra z týždenníka .týždeň.

Blog
5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.
5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

Médiá uvádzajú prevažne vyjadrenia fyzikov, ale nemajú radi lekárske výskumy, ktoré najlepšie vedia posúdiť vplyv 5G na ľudské zdravie. Je tu slepá viera, že fyzikálna veda vie všetko vysvetliť. Ale nakoniec sú najpodstatnejšie lekárske výskumy na živých organizmoch. Tieto výskumy sú uvedené v správe europoslancov. 5G je nevyskúšaná technológia je vhodný opatrný prístup. Vedci navrhli technológiu optických vlákien ako bezpečnú alternatívu k 5G, pretože signál je obmedzený vo vlákne. Jeho potenciál je oveľa vyšší ako u 5G, umožňuje ľahšie zvýšiť rýchlosť, bez obrovských investícií.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva