Majo Koleják

Majo Koleják

Veľa čítam a občas niečo napíšem.

  Strana 1

  Blog
  Kuleba ušil na nás kulehu. Koniec vojny na Vianoce. Briti dávajú azyl na 3 roky.
  Kuleba ušil na nás kulehu. Koniec vojny na Vianoce. Briti dávajú azyl na 3 roky.

  Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba ušil na nás kulehu. V auguste sa vojna otočí a skončí do konca roku. Toto rusi nedopustia a ako to môže skončiť píšem na konci úvodu, lebo Kuleba robí to isté čo Biden. Briti od začiatku vojny dávajú azyl na 3 roky, teda rátali, že sa dovtedy skončí. Toto zaplatí hlavne Európa, ktorá bude mať ropu a plyn 3 krát drahší a bude hlavne z Ameriky. Američani zarobia na predaji zbraní hlavne Európe. Staré zbrane pošlú na Ukrajinu. Biden nadáva Putinovi, teda nechce mier chce ho iba poraziť, čo je z vojna na veľa rokov. Tento pokus zrušiť Rusko ako štát môže priniesť použitie atómových zbraní alebo ruské rakety, s rýchlosťou 5 a viac machov ktoré nikto nevie zostreliť, ostreľujúce západné metropoly.

  Blog
  9 spôsobov, ako sa zbaviť Covidu. Smrtiace patogény z ukrajinských labolatórií.
  9 spôsobov, ako sa zbaviť Covidu. Smrtiace patogény z ukrajinských labolatórií.

  Vitamín D služi prevencii zápalov, roznako ako kurkuma a zázvor. Selén znižuje mieru úmrtnosti na Covid na menej ako na polovicu. Vitamín A a zinok pomáhajú zlepšiť imunitné funkcie. Kvercetín ktorý bráni preniknutiu Covidu do bunky sa nachádza v červenom víne, cibuli, jablkách a bobuľovom ovocí. Užívanie 1000 mg kvercetínu súvisí so skorším prepustením z nemocnice. Resveratrol je silný antioxidant a antivirotikum, môže blokovať receptory pri horúčke, čím spomaľuje infekciu. Medzi potravinové zdroje patrí, hrozno, čučoriedky, maliny, moruše a arašidy. Tí, ktorí užívali 2000 mg vitamínu C sa zotavili z prechladnutia o 8% rýchlejšie ako bez neho. Dôležitý je pomalý návratu k fyzickej aktivite po infekcii, "aby sa predišlo komplikáciám, ako je zápal srdcového svalu a iným zápalom, preto sa treba vyhnúť náročnému cvičeniu a horúcej saune. |*| Rusko predložilo nové dôkazy o ukrajinských biologických laboratóriách, vyjadrilo sa k prepojeniu s Bidenom a USA. Dokumenty podrobne opisujú osud smrtiacich patogénov financovaných USA, ktoré mohli byť testované na Ukrajincoch. Išlo o smrteľné patogéy vrátane antraxu, konžsko-krimskej horúčky a leptospirózy. Igor Kirillov, veliteľ ruských síl jadrovej, biologickej a chemickej ochrany predložil dokumenty, z ktorých vyplýva záujem Ukrajiny o používanie bezpilotných lietadiel na dodávanie ozbrojených patogénov vyvinutých v biolaboratóriách financovaných USA. Generál obvinil USA z "odmietavého postoja k občanom Ukrajiny" a z toho, že s nimi zaobchádzajú ako s pokusnými králikmi na biologické a lekárske experimenty.

  Blog
  Čo píšu anglickí konzervatívci 9. Američan Chivvis: Zabrániť eskalácii konfliktu
  Čo píšu anglickí konzervatívci 9. Američan Chivvis: Zabrániť eskalácii konfliktu

  Británia poslala na Ukrajinu 5 615 protitankovýych striel NLAW. Johnsoon prisľúbil 120 nových obrnených vozidiel a nové protilodné raketové systémy, ktoré by sa mohli použiť na boj proti ruským silám v Mariupole na južnom pobreží Ukrajiny. Británia od roku 2016 poskytuje aj vojenský výcvik. Krátkodobé ad hoc kurzy sa čoskoro zmenili na "Operáciu Orbital", dlhodobú dohodu poskytujúcu protitankové, ostreľovačské, protitankové a prieskumné kurzy. Vycvičili len v Javorive viac ako 15 000 vojakov. Strach z invázie tiež vytvoril mentalitu dobrovoľnej vojenskej služby, čo umožnilo Ukrajine začať organizovať a cvičiť 130-tisícovú armádu záložníkov. Britské kráľovské námorníctvo je prítomné v Čiernom mori, vlani v júni bol torpédoborec HMS Defender typu 45 nasadený a plavil sa v blízkosti Krymu. Každý NLAW stojí 30 000 libier a dokáže zničiť ruský tank, ktorý stojí až 4 milióny libier, čo je približne 133-krát viac. Kybernetické veliteľstvo USA rozmiestnilo po východnej Európe kybernetické tímy, ktorých úlohou je narúšať ruskú komunikáciu a digitálne útoky. Americkí spravodajskí úradníci medzitým analyzujú satelitné fotografie a elektronické odpočúvania, aby zistili pohyb ruských vojsk a poskytli ich Ukrajine už za hodinu. Vo Washingtone poskytujú Ukrajine svoje služby lobistické skupiny a právne kancelárie zadarmo a žiadajú ďalšie sankcie voči Rusku v mene Ukrajiny. Chris Chivvis, riaditeľ programu American Statecraft jasne povedal, ak sa má zabrániť eskalácii konfliktu, treba nájsť "odbočku", a to rýchlo. Západ čelí protivníkovi, ktorý môže pokračovať v eskalácii hrozby až po plnohodnotnú jadrovú vojnu.

  Blog
  Progresívna Amerika pomaly umiera. Vo Facebooku rozhoduje Clegg nie Zuckerberg.
  Progresívna Amerika pomaly umiera. Vo Facebooku rozhoduje Clegg nie Zuckerberg.

  Facebook a bývalý podpredseda britskej vlády sir Nick Clegg. "Všetko je teraz tak trochu vedené cez Nicka Clegga. Predtým sa stretávalo veľa a veľa rôznych skupín, ktoré sa rozprávali o tom, čo treba robiť. Teraz všetko ide za Nickom a ten prijíma rozhodnutia." Kalifornia, New York, Chicago, San Francisco a Los Angeles boli miestami, kam odchádzali podnikaví mladí Američania, aby sa presadili vo svete. Podnikaví mladí ľudia opúšťajú tieto chátrajúce oblasti ovládané demokratmi a hľadajú lepší život. Ale dnes 5 z najrýchlejšie rastúcich okresov bolo v Texase a dva na Floride. Najrýchlejší zo všetkých bol okres Maricopa v Arizone, ktorý sa rýchlo zapĺňa veľkým počtom kalifornských emigrantov. Dnes si spravuje denník SME svoje komentáre. Ak napíšete že Zuzana bolo platená americkou vládou a progresícnymi nadáciami keď pracovala v nadácii Via Juris, tak vám zmažú diskusný príspevok. Keď nahlásite nenávistné komentáre v diskusii denníkaN na článok konzervatívneho filozofa, tak nenávistné komentáre nezmažú, ale vám zablokujú možnosť diskutovať. Tieto diskusie majú na starosti 20-ti mladí recenzenti Facebooku v Írsku. Z redakcií konzervatívnych denníkov sú vytláčaní redaktori (Daniš, Orolín), ktorí nemajú mainstreemový názor, teda jeden ten správny názor. Cítim sa ako za mladi za komunizmu, keď sme nesmeli hovoriť názory spochybňujúce socialistický systém.

  Blog
  Čo píšu anglickì konzervatívci 10 Kto chce zmenu svetového poriadku Rusko či USA
  Čo píšu anglickì konzervatívci 10 Kto chce zmenu svetového poriadku Rusko či USA

  Nemecký hospodársky zázrak je postavený na trhoch, ako sú Čína a Rusko, a závisí od prístupu k lacnej ruskej energii. Konkurencieschopnosť nemeckého energeticky náročného priemyslu, od automobilového až po chemický priemysel, hnojivá a kovy, je v nemalej miere založená na lacnom ruskom plyne. Chudobné Nemecko znamená chudobné Slovensko. Teraz je čas, aby sa Západ rozhodol, či chce, aby Ukrajina vyhrala túto vojnu, v prípade Francúzska a Nemecka ide o to že zabíjanie sa musí zastaviť. Britský novinár píše že Rusko chce zmenu svetového poriadku. Z toho čo sa deje to vypadá že presne o toto sa usilujú USA. Odstrihávajú Rusko od peňažnej výmeny, od obchodu s ropou, plynom, od spojenia po železnici, či letecky. Americký právnici a americký jastraby vystrňaďujú Rusko z mnohých svetových organizácií. Britský novinár píše: "Ak bude nadchádzajúci boj dobre vedený a ruská armáda bude vážne zmrzačená, môže skutočne nastať okamih, keď sa budú môcť uskutočniť rokovania." Teda chce dlhodobú vojnu, ktorá má šancu prerásť do obrovského a dlhého konfliktu, ktorého súčasťou sa ľahko môže stať aj Slovensko. Američani a briti posielajú ukrajincom ťažkú bojovú techniku a Moskva samozrejme protestuje oficiálne protestnou nótou poslanou USA.

  Blog
  Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 5. Podviedli ma popierači úniku z labáku
  Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 5. Podviedli ma popierači úniku z labáku

  E-maily si počas prvého februárového víkendu roku 2020 vymenili vedúci virológovia po stretnutí, ktoré zorganizoval sir Jeremy Farrar, britský šéf Wellcome Trust, s dvoma špičkovými americkými biológmi, Francisom Collinsom, riaditeľom Národného inštitútu zdravia, a Anthonym Faucim, šéfom Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby. Teraz bola vláda USA nútená sprístupniť neredigované verzie republikánom z dozorného výboru Snemovne reprezentantov na "preskúmanie za zatvorenými dverami". V článku sa traja z piatich autorov tohto sa v e-mailoch prikláňajú k záveru, že buď sa s kľúčovou časťou genómu vírusu manipulovalo v laboratóriu, alebo že vírus zmutoval v ľudských bunkách počas pobytu v laboratóriu. V dokumente, ktorý vypracovali, však obe možnosti odmietli. Dovtedy sa do tlače ponáhľali ďalšie dva články. Jeden z nich, v časopise The Lancet, si kládol za cieľ "dôrazne odsúdiť konšpiračné teórie naznačujúce, že Covid-19 nemá prirodzený pôvod". |*| Senátor Rand Paul je presvedčený, že COVID-19 bol skonštruovaný a unikol z laboratória v čínskom Wuhane. Vírus COVID-19 bol vytvorený prostredníctvom výskumu získania funkcie v laboratóriu v čínskom Wuhane a následne z tohto laboratória unikol. Obvinil tiež Fauciho oddelenie Národného inštitútu zdravia z toho, že pomáhalo financovať laboratórium a jeho výskum so zvýšenou funkčnosťou. Bombastické odhalenia e-mailov teraz ukazujú, že dokonca aj poprední západní odborníci priznali, že únik z laboratória vo Wu-chane je "najpravdepodobnejšou" príčinou a pôvodom vírusu COVID-19. Najvyšší poradca Spojeného kráľovstva pre zdravotníctvo pripustil, že únik z laboratória bol "najpravdepodobnejším" pôvodom COVID vo februári 2020, odhalili e-maily. Poprední západní experti verili, že únik z laboratória bol "pravdepodobným" pôvodom COVID, ale boli umlčaní, pretože by to mohlo poškodiť čínskych vedcov, ukazujú šokujúce e-maily. Po odchode do dôchodku bude Faucimu priznaný historicky najvyšší federálny dôchodok, ktorý dosahuje 350 000 dolárov ročne. Paul tiež obvinil Fauciho, že je zodpovedný za smrť tisícov ľudí v dôsledku COVID, pretože sa vôbec nesústredil na liečbu tohto vírusu a namiesto toho presunul všetko úsilie na to, aby každému Američanovi nanútil vakcínu. |*| Keď Matt Ridley začal písať svoju novú knihu o pôvode pandémie koronavírusu, spolu so svojou s kanadskou molekulárnou biologičkou Dr. Alinou Chanovou, považovali možnosť, že vírus bol umelým únikom z Wuhanského virologického inštitútu, za nepravdepodobnú. Obaja však svoje názory zmenili. |*| Tu je opis jedného z experimentov, ktorý sa pred niekoľkými rokmi uskutočnil vo Wuhane. Vzorky odobraté netopierom v jaskyni v Yunnane sa analyzovali na prítomnosť vírusov úzko príbuzných so Sars. Jeden z vírusov bol použitý na infikovanie ľudských buniek v laboratóriu na úrovni biologickej bezpečnosti 2 (čo znamená, že niekedy boli jedinou ochranou v podstate rukavice). Bol upravený tak, aby niesol gén hrotu každého z rôznych iných vírusov podobných Sars, ktoré boli zozbierané - s cieľom zistiť, ako sú tieto iné vírusy schopné infikovať ľudské bunky. Upravené vírusy sa potom použili na infikovanie "humanizovaných" myší - myší s ľudským génom ACE2 pre vstupný vírusový receptor. V niektorých prípadoch spôsobili v pľúcach a mozgoch humanizovaných myší vírusovú záťaž o niekoľko rádov vyššiu ako pôvodný prirodzený vírus a niekedy usmrtili viac myší.

  Blog
  Čo píšu anglický konzervatívci o Ukrajine 8. Jadrová bomba v americkom močiari.
  Čo píšu anglický konzervatívci o Ukrajine 8. Jadrová bomba v americkom močiari.

  Americký bombardér B-52 sa rozpadol a jeho bomby dopadli do Severnej Karolíny. Jednu bombu našli ale druhá zapadla do nejakého močiara a do dnešného dňa ju neobjavili. Takže niekde v severokarolínskom močiari je 24-megatonová termojadrová bomba. |*| Americký bombardér B-47 havaroval v roku 1956 a dopadol priamo na jadrový arzenál, ktorý vzplanul. Hrozilo, že plamene odpália tam uložené jadrové zbrane. Našťastie sa oheň podarilo uhasiť, kým bomby vybuchli. Ak by sa tak stalo, zničilo by to východnú časť Anglicka. |*| 100 km od Moskvy sa nachádzalo obrie radarové ústredie. Petrov bol podplukovník sovietskej armády, ktorý inštaloval nový systém nazvaný Oko. Jeho zmyslom bolo cez sériu špionážnych satelitov sledovať americký Stredozápad, kde bolo mnoho amerických rakiet. Takže by zaznamenal vystrelené rakety oveľa skôr ako radary. A 26. septembra 1983 sa rozoznel klaksón, že sa začal jadrový útok. Systém zachytil len jednu raketu a jeho výcvik mu hovoril, že pokiaľ Američania zaútočia, pôjde o masívny útok. Preto reštartoval systém. A znova sa rozoznel klaksón. Čiastočne bol totiž zodpovedný za inštaláciu tohto systému a mal v neho len veľmi malú dôveru, neveril sovietskej technológii. Znovu si pomyslel, že to musí byť porucha. |*| Zdá sa, že Peking sa zapojil do ambicióznejšej diplomatickej hry, v ktorej chce od Washingtonu získať širšie ústupky ako cenu za spoluprácu. Čína hovorí, ak chcete našu pomoc v otázke Ukrajiny, zmiernite sa s Čínou v iných oblastiach. |*| Keď sa Putin dostal k moci, vytvoril vlastnú zahraničnú spravodajskú organizáciu. Dnes je známa ako Piata služba a jej zástupca Anatolij Boljuch má na starosti aj "falošné správy" na použitie v Rusku a v zahraničí. V tejto oblasti sa západné agentúry majú čo učiť. |*| Putin, podobne ako mnohí iní bojovní autokrati, má rád svoje Wunderwaffen, čiže "zázračné zbrane". Teraz sa zdá, že jednu z nich dokonca použil pri akte zbytočného preháňania na Ukrajine: pomocou hypersonickej rakety Kh-47M2 Kinzhal (Dagger) zrejme zničil sklad zbraní na západnej Ukrajine. Okrem Kinžalu, ktorý bol spolu s medzikontinentálnou balistickou strelou RS-28 Sarmat už v prevádzke, medzi magické zbrane patrili aj hypersonická jadrová hlavica Avangard, laserový systém zem-vzduch na báze nákladného auta, neskôr pomenovaný Peresvet, a dve zbrane súdneho dňa, podvodné dronové torpédo Poseidon s jadrovou výzbrojou a strela na jadrový pohon Burevestnik (ktorá by mohla obletieť svet, ale celú cestu by vypúšťala špirálu rádioaktívnych výfukových plynov).

  Blog
  Ako chápu slobodu slova progresívci, teda socialisti Napr. Bidenov syn podvodník
  Ako chápu slobodu slova progresívci, teda socialisti Napr. Bidenov syn podvodník

  Ľavičiari a liberáli však zastávajú v kľúčových otázkach veľmi odlišné postoje. Princípy liberalizmu, ako je viera v kapitalizmus a sloboda prejavu, majú viac spoločného s konzervativizmom než s politikou identity a rasovým odporom, ktoré hlása ľavica. Pozrite si video od Dennisa Pager. A presne tento ľavičiarzimus presadzuje denníkN a Zuzana z Progresívneho Slovenska. Nie je to liberalizmus, ale ľavičiarstvo. Najlepšie je, že progresívci sú často deti komunistických aparátčikov. Ľavica však vedie prvé rozsiahle potláčanie slobody prejavu v modernej americkej od univerzít cez technologické spoločnosti. Samozrejme, ľavica tvrdí, že je len proti "nenávistným prejavom". Ale ak odhliadneme od skutočnosti, že ľavica považuje za "nenávistný prejav" všetko, s čím nesúhlasí. Keď autori Supermana boli liberáli, Superman bol hrdý Američan, ktorého samotný mottom bolo "Pravda, spravodlivosť a americká cesta". Ale to všetko sa pred niekoľkými rokmi zmenilo, keď ľavicoví scenáristi prevzali komiks a prinútili Supermana, aby sa zriekol svojeho amerického občianstva, aby sa stal občanom sveta. Ľavica opovrhuje nacionalizmom a považuje ho za cestu k fašizmu. Najviac uctievaný liberál prezident Franklin Roosevelt, sa odvolával na potrebu chrániť západnú civilizáciu a dokonca "kresťanskú civilizáciu". Keď však prezident Donald Trump hovoril o potrebe chrániť západnú civilizáciu v prejave vo Varšave, ľavicové médiá, známe aj ako mainstreamové médiá, ho odsúdili. Tvrdili, že západná civilizácia nie je o nič lepšia ako ktorákoľvek iná a že "západná civilizácia" je len eufemizmus pre "nadvládu bielej rasy". Prečo bol príbeh o laptope Huntera Bidena ututlaný? Je to už známy vzorec - senzačnú správu seriózni novinári odmietnu ako falošnú pravicovú agitku. Človek by musel byť švihnutý konšpiračný teoretik, aby tomu uveril. Nechcete byť jedným z nich. Potom, približne o rok neskôr, tie isté dôležité mediálne orgány, tie isté autority, kvôli ktorým ste sa cítili ako blázni, keď ste si mysleli, že príbeh môže byť dôveryhodný, otočia a povedia vám, že áno, celý čas to bola pravda. Len bolo politicky nepohodlné to vtedy povedať. Videli sme to v Covidových rokoch s teóriou o úniku z wuhanského laboratória. Do istej miery sme to videli aj v prípade Jeffreyho Epsteina. A teraz to vidíme pri príbehu o laptope Huntera Bidena. Včera denník New York Times, ktorý ešte stále robí poriadnu žurnalistiku, keď má náladu, uverejnil dlhú správu o veľmi nezvyčajných obchodných transakciách prezidentovho nepoddajného syna. Na konci správy sa priznáva, že dôkazy proti Hunterovi Bidenovi "zrejme pochádzajú z notebooku, ktorý pán Biden nechal v opravovni v Delaware". Je známe, že Hunter mal smiešne dobre platenú prácu v ukrajinskej ťažobnej spoločnosti Burisma napriek tomu, že okrem priezviska mal na túto funkciu len malú kvalifikáciu. Hunterove e-maily, ako uvádza denník Times, naznačujú, že využíval alebo dúfal, že využije otcove viceprezidentské návštevy na Ukrajine ako páku pri svojich obchodných rokovaniach

  Blog
  Čo píšu anglický konzervatívci o Ukrajine 7. Chcú aby Čína sprostredkovala mier.
  Čo píšu anglický konzervatívci o Ukrajine 7. Chcú aby Čína sprostredkovala mier.

  Británia môže byť hrdá na to, že si uvedomila potrebu skôr ako väčšina európskych krajín a vycvičila až 20 000 ukrajinských vojakov a poslala viac ako 3 600 ľahkých a účinných protitankových rakiet. Teraz sa pridala takmer celá EÚ vrátane Nemecka. Ako ukázal raketový útok zo 14. marca na tranzitnú základňu zbraní na západnej Ukrajine, ruské sily začínajú uzatvárať západné zásobovacie trasy. Poliaci vo mne vyvolávajú pocit viny za to, ako málo Západ urobil pre to, aby splnil bezpečnostné záruky, ktoré dala Británia na obranu Poľska v roku 1939, a ako sme ich mi briti v roku 1945 na Jalte nechali napospas Stalinovi. Povojnová Ukrajina bude potrebovať rozsiahly plán rekonštrukcie, na ktorý pôjdu miliardy eur z celého Západu. V tejto ťažkej chvíli však bude musieť Zelenskyj urobiť niekoľko trpkých ústupkov výmenou za stiahnutie ruských vojsk. Pravdepodobne budú zahŕňať neutralitu a akceptovanie Putinových úplne nelegitímnych územných záberov na Kryme a v Doneckej a Luhanskej oblasti. Fínsko na konci svojej hrdinskej zimnej vojny proti Sovietskemu zväzu v rokoch 1939 - 1940 odstúpilo asi desatinu svojho územia, ale zostalo suverénnou, nezávislou a demokratickou krajinou - hoci "fínskou". Ale hlavný dôvod, prečo sú Ukrajinci v Poľsku a Maďarsku vítaní s otvorenou náručou, nesúvisí s farbou pleti. Je to preto, že prešli testom pravicových populistov: ženy a deti sú utečenci; slobodní muži sú ekonomickí migranti. Keďže útok na Kyjev uviazol na mŕtvom bode a hrozí krvavá mestská vojna, USA a Európa si musia dobre premyslieť svoje ciele. Proti tomu by mohol byť základom novej európskej bezpečnostnej architektúry prísľub členstva Ukrajiny v EÚ (na rozdiel od NATO), rekonštrukcia podporovaná Čínou, USA a EÚ, ako aj nové dohody o konvenčných zbraniach. Zahnať Putina do kúta so sebou prináša vlastné nebezpečenstvá. Múdrejšie by bolo podporiť tretiu stranu, Čínu, aby zohrala úlohu sprostredkovateľa, než aby Západ skĺzol do novej studenej vojny proti dvom vedúcim autokratickým mocnostiam.

  Blog
  Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajine 6. Briti pošlú protilietadlové rakety.
  Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajine 6. Briti pošlú protilietadlové rakety.

  Sberbank a Alfa Bank plánujú používať čínsky UnionPay, potom čo u nich skončili karty Visa a Mastercard. Existujú však obavy, že vylúčenie Ruska z medzinárodných finančných systémov, ako je Swift, spôsobí, že s pomocou Číny podporí konkurenčné systémy. Poľsko v utorok večer jednostranne vydalo vyhlásenie, v ktorom uviedlo, že ponúka svojich 28 lietadiel MiG-29 zo sovietskej éry, na ktorých by mohli lietať ukrajinskí piloti. Na oplátku za dar Poľska by USA "doplnili" svojho spojenca tým, že by mu poskytli stíhačky F-16. Poľskí predstavitelia o tom nehovorili ani s americkým ministrom zahraničných vecí Antony Blinkenom, ktorý tento plán odmietol. Nájsť iný spôsob, ako dostať lietadlá na Ukrajinu, bude na zozname pani Harrisovej, keď príde do Varšavy. Britský minister obrany Ben Wallace sa chystá poskytnúť Ukrajincom vysokorýchlostné raketové systémy Starstreak. Starstreak je najrýchlejšia raketa krátkeho dosahu typu zem-vzduch, ktorá je určená na ničenie stíhačiek a vrtuľníkov. Cieľové lietadlo nemá čas ukryť sa za budovami alebo uniknúť strele, ktorá sa pohybuje viac ako trojnásobnou rýchlosťou zvuku. Rusko chce, aby Ukrajina zastavila vojenské akcie, zmenila svoju ústavu tak, aby zakotvila neutralitu, uznala Krym za ruské územie a uznala separatistické republiky Doneck a Lugansk za nezávislé územia. Uviedol minister zahraničných vecí Ruska Sergej Lavrov. Dohoda, ktorá by bola pre Ukrajincov určite neprijateľná, by znamenala koniec ambícií krajiny vstúpiť do EÚ a NATO. Ale tiež koniec vojny, ale to si Británia ani Biden nepraje.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.