Mária Vagašová

Mária Vagašová

Milujem Boha, ľudí a Katolícku Cirkev.

Strana 1

Blog
Kráľovná a divožienka
Kráľovná a divožienka

V tomto období čerpám veľa povzbudenia a inšpirácie z kníh benediktínskeho mnícha Anselma Grüna. Kniha o identite ženy Kráľovná a divožienka bola prvou knihou, ktorú som si od tohto autora kúpila. Vedela som o tom autorovi už skôr, ale až teraz dozrel čas i ja, na stretnutie s týmto pátrom a jeho myšlienkami v jeho knihách.

Blog
Žena s ohňom v srdci
Žena s ohňom v srdci

Nie je ľahké byť v súčasnej dobe ženou podľa Božieho Srdca. Naplno rozvíjať svoje dary a talenty a pritom zapadnuť do súčasnej spoločnosti sa nedá. Ale nikdy v minulosti to ľahké nebolo. Lebo žena, ktorá ma v sebe Boží oheň, vždy vyčnieva z radu.

Blog
Kňaz a žena II.
Kňaz a žena II.

Žena nie je Božím konkurentom. Ak sa kňaz rozhodne opustiť kňazstvo a ožení sa so ženou, často je zaužívané tvrdenie, že ten kňaz vymenil Boha za ženu. To však vôbec nemusí byť pravda. Pozrime sa na to v inom svetle. Komentár k úvahe je za článkom.

Blog
Kňaz a žena I.
Kňaz a žena I.

Veľmi som zvažovala, či znova zverejniť moje štyri blogy na tému kňaz a žena, ktoré som v uplynulých dňoch zmazala. Videla som, aké nepochopenie prinášajú. Rozhodla som sa ich znovu uverejniť v pôvodnom znení s tým, že za každou z úvah bude komentár k danej úvahe pre ľahšie pochopenie mojich myšlienok a úmyslov. Ďakujem všetkým kňazom, ktorý sa za mňa v tejto veci modlili a modlia. Aj ja sa modlím za vás.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva