Marek Cimbala

Marek Cimbala

Manžel, otec, kresťan, pedagóg, ktorému nie sú veci verejné ľahostajné... :-)

  Strana 1

  Blog
  Ako ďalej KDH?
  Ako ďalej KDH?

  Kresťansko-konzervatívne strany sú pre spoločnosť veľmi dôležité. Kultivujú spoločnosť. Chránia hodnoty. Podporujú rodiny. Ochraňujú život od počatia po prirodzenú smrť a zachovávajú kultúrne dedičstvo našich otcov. V konečnom dôsledku to boli kresťanskí demokrati, vďaka ktorým už cca sto rokov Európa nezažila vojnu a strážia vo svete univerzálne kresťanské hodnoty.

  Blog
  Bol som na KDO, čo tam odznelo z úst politikov?
  Bol som na KDO, čo tam odznelo z úst politikov?

  Karpatsko-duklianska operácia bola jednou z najväčších horských bitiek druhej svetovej vojny a bola to útočná operácia sovietskych a česko-slovenských vojsk na severovýchodnom Slovensku na jeseň roku 1944, ktorá mala spojiť povstalecké sily SNP so sovietskymi armádami. Od 8. septembra do 27. októbra 1944 tu zahynulo cca 21 tisíc sovietskych a cca 1 800 československých bojovníkov (Čechov, Slovákov, Rusínov a iných národností).

  Blog
  KDH nekupčí s hodnotami. Tie sú jasné, ukotvené v stanovách hnutia!
  KDH nekupčí s hodnotami. Tie sú jasné, ukotvené v stanovách hnutia!

  Posledné dni rezonuje v spoločnosti obava alebo lepšie povedané zdesenie z podpísania vyhlásenia o možnej predvolebnej spolupráci medzi KDH a PS-Spolu. Táto obava je zbytočne nadnesená, pretože sa jedná len o tzv. predvolebnú dohodu o „neútočení“ a hľadaní prienikových tém, dôležitých pre Slovensko a nič viac.

  Blog
  Ako funguje demokracia? Aj v KDH.
  Ako funguje demokracia? Aj v KDH.

  Tieto slová sa mi nepíšu ľahko, lebo práve my kresťania by sme mali byť vzorom pre okolitý svet a soľou zeme. Len si spomeňme na včerajšie evanjelium : "...aby ste sa aj vy vzájomne milovali, ako som ja miloval vás. Podľa toho spoznajú všetci, že ste moji učeníci, ak sa budete navzájom milovať.“ Poznajú nás podľa toho?

  Blog
  Každý si zaslúži šancu
  Každý si zaslúži šancu

  S blogmi okolo aktuálnej situácie v Kresťanskodemokratickom hnutí ako aj jeho budúcnosti sa v poslednom čase akoby roztrhlo vrece. Spochybňuje sa v nich nielen vedenie, ale aj pro-life orientácia Kresťanskodemokratického hnutia.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.