Marek Belák

Marek Belák

Ekonomický a politický publicista, poslanec mesta Martin a autor projektu #1000medvedov.

Strana 1

Blog
Moje červené čiary
Moje červené čiary

Zajtra idem voliť. Volím vždy. Po prvé preto, že som o skutočných voľbách sníval od čias, keď mi komunisti dali do ruky jeden volebný lístok, kázali mi ho hodiť do urny a na druhý deň mi povedali, že som si dobre zvolil a KSČ získala 99,99 %. Mne to ako voľba nepripadalo.

Blog
Nepovedal ani slovo
Nepovedal ani slovo

Vo včerajšej markizáckej predvolebnej debate sa mi najviac páčil Fico. Šetril si čas, nepovedal ani slovo. Bez smeráckych nenávistných rečí a ľavičiarskych klamstiev sa hneď ukázalo, že so Slovenskom to nie je až také katastrofálne. Pre tých, čo nepozerali... Fico ako jediný neprišiel. A nikomu z prítomných nechýbal.

Blog
Kedy prišli nemecké vojská a načo?
Kedy prišli nemecké vojská a načo?

Za minulého režimu boli niektoré vyučovacie hodiny hotová zábava. Občianska náuka, literatúra, dejepis. Plno rečí o blížiacom sa komunizme, v ktorom bude každý uvedomelo pracovať a nikto nebude chcieť viac, než sú jeho potreby... Tak určiteee.

Blog
Bohatí a hladní Martinčania
Bohatí a hladní Martinčania

Reťazec Kaufland si ide stavať predajňu na Podháji. Keby sa súťažilo, kde je najviac supermarketov a nákupných centier na kilometer štvorcový, tak suverénne vyhráme.

Blog
Odtrhnutí od maďarizácie
Odtrhnutí od maďarizácie

Občas sa maďarskí politici prerieknu a vtedy vyjde najavo, že ani sto rokov po povojnových mierových dohodách nechcú akceptovať, že Uhorsko a dnešné Maďarsko sú dva rôzne svety a o hraniciach sa nežartuje. Šialený pokus KGB o vymazanie Ukrajiny by mal byť dostatočným varovaním.

Blog
Jeden zo scenárov
Jeden zo scenárov

Po zaregistrovaní 25 strán do volieb je jeden z možných scenárov, že presne polovica voličských hlasov prepadne a do parlamentu prejdú len 4 strany.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.