Marcel Mikolášik

Marcel Mikolášik

Mám takmer 40 rokov, som manžel a otec 4 detí. Som ekonóm so zameraním na financie a dôchodky, ktoré sú mojou hlavnou odbornosťou. S manželkou som spoluzakladateľom portálu pre kresťanské rodiny ZASTOLOM.SK Snažíme sa sprevádzať rodiny na ceste viery.

  Strana 1

  Blog
  Dve možné opatrenia novej vlády proti krachu
  Dve možné opatrenia novej vlády proti krachu

  Mrzí ma, že KDH, za ktoré som kandidoval, sa do parlamentu nedostalo. Predsa sa však chcem podeliť o dve myšlienky smerujúce k odvráteniu budúceho krachu verejných financií. Teraz je čas postaviť ich na zdravšie základy a vyhnúť sa drahým chybám. Týka sa to budúcich dlhov (treba merať) a vyčleňovania celkov z verejných financií (treba odmietnuť).

  Blog
  Prečo kandidujem - KDH č.25
  Prečo kandidujem - KDH č.25

  Teším sa na parlamentné voľby, v ktorých budem kandidovať na 25. mieste kandidátky Kresťanskodemokratického hnutia - KDH. Uchádzam sa o Váš hlas a odporúčam mnohé skvelé mená na kandidátke. 29.2.2020 máme koho voliť!

  Blog
  Dôchodky treba opraviť poriadne
  Dôchodky treba opraviť poriadne

  V aktuálnej politickej diskusii pred parlamentnými voľbami sa oprašujú mnohé recepty na zásadné reformy. Budú aj potrebné. Nedávno napríklad parlamentom prešiel dokonca ústavný zákona o strope dôchodkového veku, ktorý povedie k ešte väčším finančným problémom Sociálnej poisťovne. Ak chceme dôchodky bez rizika štátneho krachu gréckou či argentínskou cestou, treba novú dohodu medzi generáciami. Ideálne je nadviazať odvody na počet detí. Rodičia si zaslúžia dostať výhody už počas výchovy detí, pretože je to spravodlivé. Kto chce čakať 40 rokov, keď zvýšené výdavky má už teraz? Okrem spravodlivosti tak môžeme dosiahnuť aj finančnú stabilitu dôchodkov a teda udržateľnosť.

  Blog
  Dôchodky a zdravie privodia krach, ak sa nezobudíme
  Dôchodky a zdravie privodia krach, ak sa nezobudíme

  Listovanie v štátnom rozpočte je obvykle riadna nuda. Minulý rok sa však medzi materiálmi priloženými k rozpočtu objavila informácia o rozpočtovej časovanej bombe. Vôbec sa o nej nepísalo a to sa pritom Rozpočtová rada môže aj rozkrájať, aby upozorňovala na riziká starnutia populácie.

  Blog
  Voľby do EP budú o krúžkovaní
  Voľby do EP budú o krúžkovaní

  Voliči na Slovensku majú určujúci vplyv na poradie zvolených kandidátov. Krúžkovanie často prehádzalo poradie z kandidačnej listiny. Dá sa očakávať, že podobne to bude aj tento rok vo voľbách do EP a budúci rok vo voľbách do NR SR.

  Blog
  Program pre Slovensko: sloboda a bezpečnosť
  Program pre Slovensko: sloboda a bezpečnosť

  29 rokov po revolúcii z novembra 1989 vidíme aroganciu moci, ako ju videli aj naši rodičia a na námestiach hovoríme „Dosť!“. Máme v rukách kľúče od budúcnosti. Tak ako bolo treba štrngať vtedy aj dnes, potrebujeme kľúče použiť aj inak. Odomknúť budúcnosť napriek tomu, že presne nevieme, čo nás v budúcnosti čaká. To sa nám podarí, ak sa sústredíme na základné slobody a bezpečnosť pre všetkých. Prosperita sa už potom dostaví.

  Blog
  Kultúru života nebudujme s Kotlebom
  Kultúru života nebudujme s Kotlebom (výber z blogov)

  Ocitli sme sa v komplikovanej situácii. Je otázne, či je správne podporiť návrh zákona, ktorý obmedzí umelé potraty na Slovensku. Či je správne podporiť ho napriek okolnostiam – že ho predložili poslanci za stranu Kotleba – ĽSNS a aké následky môže mať podpora kresťanských prolife poslancov. Prikláňam sa k názoru, že túto novelu treba odmietnuť a prísť s vlastnou, ktorá nebude zaťažená problematickými okolnosťami. Encyklika Evangelium vitae ani iné normy v učení Cirkvi nekladú na svedomie poslancovi hlasovať bezpodmienečne za akýkoľvek návrh zákona umenšujúci umelé potraty.

  Blog
  Obete komunizmu spôsobili zločinci, uchovajme v pamäti
  Obete komunizmu spôsobili zločinci, uchovajme v pamäti

  Novelou zákona o Ústave pamäti národa chce vládna moc zatiahnuť oponu za našou minulosťou. Národ, čo nepozná a nestrávil vlastnú minulosť, si koleduje o repete. Chceme žiť v pravde a slobode, preto zachráňme ÚPN. Podpisujme a šírme petíciu proti zmizíkovej novele zákona o pamäti národa (link na konci blogu).

  Blog
  Smerom k záhube (Ad. M.Hanus: Zrušme to pravicové tabu)
  Smerom k záhube (Ad. M.Hanus: Zrušme to pravicové tabu)

  Martin Hanus sa mýli, ak volá po prelomení tabu spolupráce so Smerom. Každým dňom je dôvodov udržať tabu naopak viac a viac. Pre pravicové strany a najmä konzervatívne (t.j. KDH) by vláda so Smerom znamenala bozk smrti a stratu tváre. Nejde o boj štandardnej pravice a štandardnej ľavice. Ide o spor ...

  Strana 1