Lucia Drábiková

Lucia Drábiková

Lucia Drábiková je vydatá, má 43 rokov, tri deti, s rodinou žije v Piešťanoch. Vo voľbách 2020 bola zvolená za poslankyňu Národnej rady Slovenskej republiky za OĽANO. Od roku 2017 je poslankyňou Trnavského samosprávneho kraja. Študovala psychológiu (Bratislava, Trnava), pastorálnu psychológiu (Trnava), dva roky katolícku teológiu (Bratislava). Má skúsenosti v oblasti vzdelávania, poradenstva, mládežníckej politiky, charity, sociálnej práce s rodinami, médiami, public relations. Pôsobila ako riaditeľka pobočky Centra pomoci pre rodinu v Piešťanoch. Je členkou Komunity sv. Ján Krstiteľ, a Spoločenstva Ladislava Hanusa.

Strana 1

Blog
Mojich 100 dní v politike
Mojich 100 dní v politike

V parlamentných voľbách som bola zvolená za poslankyňu OĽANO, dostala som 7928 preferenčných hlasov. Politike sa venujem aktívne posledné štyri roky, odkedy som koncom roka 2016 vstúpila do boja za záchranu piešťanského letiska a v novembri 2017 som sa stala župnou poslankyňou Trnavského samosprávneho kraja. Mojimi hlavnými oblasťami sú rodinná politika, mládež a duševné zdravie.

Blog
Koho poškodí, ak v nedeľu zatvoríme obchody?
Koho poškodí, ak v nedeľu zatvoríme obchody?

Diskusia o voľnej nedeli prebieha už dvadsať rokov. Viacero poslancov NRSR predkladalo svoje návrhy zákonov, ale žiaden nenašiel dostatočnú podporu. Osobne v nedeľu pôjdem radšej do prírody ako do obchodu, avšak polemika o voľnej nedeli má aj ďalšie širšie aspekty.

Blog
Zostaň s nami!
Zostaň s nami!

Ak hlavnou túžbou milujúceho je byť s tým druhým, potom najťažšie je odlúčenie. Máme ten dar, že Ježiš nám neodíde. Vie, že bez Neho by sme ostali bezradní. Nedokázali by sme nič a ani by sme nemohli žiť. Môžeme ho odmietnuť, ale On neodmieta nás. Miluje nás a túži nám svoju lásku dávať.

Blog
A ja ťa rozhrešujem….
A ja ťa rozhrešujem….

Ako konvertitka veľmi oceňujem dar pokánia, ktorý mi ponúka Cirkev. Možnosť návratu, reštartu, nového začiatku. Keď som bola malá, z neznámych dôvodov sa vo mne objavila túžba po svätosti, hoci som netušila, čo tá svätosť znamená. Predstavovala som si, že svätí to sú takí, ktorí nikdy nič zlé neurobili. Takáto predstava však bola nedosiahnuteľná. Vedela som, že to už nedám, že už som prekročila tú povestnú hranicu. A rokmi to bolo stále horšie. Na čas mi táto predstava zahatala cestu.

Strana 1