Lucia Drábiková

Lucia Drábiková

Lucia Drábiková je vydatá, má tri deti, s rodinou žije v Piešťanoch. Vo voľbách 2020 bola zvolená za poslankyňu Národnej rady Slovenskej republiky za OĽANO. Od roku 2017 je poslankyňou Trnavského samosprávneho kraja. Študovala psychológiu (Bratislava, Trnava), pastorálnu psychológiu (Trnava), dva roky katolícku teológiu (Bratislava). Má skúsenosti v oblasti vzdelávania, poradenstva, mládežníckej politiky, charity, sociálnej práce s rodinami, médiami, public relations. Pôsobila ako riaditeľka pobočky Centra pomoci pre rodinu v Piešťanoch. Je členkou Komunity sv. Ján Krstiteľ, a Spoločenstva Ladislava Hanusa.

  Strana 1

  Blog
  Tehotenský zákon bol zneužitý niektorými ľuďmi na ideologický a politický boj
  Tehotenský zákon bol zneužitý niektorými ľuďmi na ideologický a politický boj

  Tehotenský zákon, o ktorom sa v druhom čítaní počas aktuálnej schôdze diskutuje v parlamente, prináša konkrétnu pomoc, informácie a čas. Jeho ambíciou je pomôcť ženám v potencionálne ťažkej situácii, podporiť ich, ale aj pomenovať veci pravým menom. Zákon sa však sa stal predmetom ťažkého zavádzania niektorých ľudí, šírenia neprávd a hlavne bol zneužitý na ideologický a politický súboj, do ktorého bola zatiahnutá i liberálna internacionála.

  Blog
  Podpora a ochrana verejného zdravia versus osobná sloboda
  Podpora a ochrana verejného zdravia versus osobná sloboda

  Ako sa pripraviť čo najlepšie na tretiu vlnu? Som veľmi rada, že si môžeme aktuálne užívať relatívne neobmedzený život, až na nosenie rúšok v interiéri. Toto sa na začiatku roka zdalo ako sen. Poučení skúsenosťami z minulého bezproblémového leta a výrazným zhoršením situácie na jeseň z minulého roka však už teraz intenzívne pracujeme a rokujeme o tom, ako zabrániť ľudským stratám a prepadu ekonomiky. Aktuálne je na Slovensku plne zaočkovaných 1 194 127 ľudí, čo predstavuje 22 percent populácie. Vo vekovej skupine nad 50 rokov, ktorá je najrizikovejšia, je to niečo nad 50 percent.

  Blog
  Nešetrime na ľuďoch, to je cesta do pekla
  Nešetrime na ľuďoch, to je cesta do pekla

  V nedávnej búrlivej diskusii o úprave štátneho rozpočtu zazneli argumenty jedného kolegu, že treba šetriť. Jedným dychom s tvrdením, že potrebujeme reformy a pomáhať (to sa dá ako naraz?) Jednou z možností úspor boli podľa poslanca počty zamestnancov štátnej správy. Dosť ma jeho argumentácia prekvapila, reagovala som a potom som si uvedomila, že toto je presne ten pohľad, ktorý sme roky presadzovali. Šetrime. A šetrili sme - hlavne na ľuďoch. Pretože tí sú v konečnom dôsledku najdrahší.... Takéto šetrenie nás však dobieha

  Blog
  Hanba civilizácie i otvorená rana
  Hanba civilizácie i otvorená rana

  Hlasovanie je potrebnou deklaráciou vedomia hodnoty každého ľudského života, aj toho nenarodeného. Iba to nás nezachráni. Je zrejmé, že nezakážeme ani neobmedzíme teraz potraty. Neživme v sebe teraz takú ilúziu. Neberme to ako prehru. Našou cestou je teraz ponúknutie pomoci a podpory. Takým krokom bolo aj schválenie tehotenského príspevku a štipendia. Pripravujeme ďalšie prorodinné návrhy. Neriešme, kto je väčší kresťan.

  Blog
  Pomoc rozvedeným a rozvadeným rodičom - ako na to?
  Pomoc rozvedeným a rozvadeným rodičom - ako na to?

  Krivdou sa krivda napraviť nedá. Rodinnoprávna agenda nie je vôbec jednoduchá, ani cesta k náprave legislatívy a praxe v oblasti sociálnoprávnej ochrany a justičnej praxe. Pokiaľ rozvedení partneri volia miesto odpustenia a spolupráce pri výchove detí pomstu a boj, obetí je viacero. Najmä sú nimi deti.

  Blog
  Budujme mosty v rozdelených rodinách a pomôžme deťom
  Budujme mosty v rozdelených rodinách a pomôžme deťom

  Môžeme sa zhodnúť na tom, že rozvody v rodinách s deťmi vždy bolia. Keď už však príde k rozhodnutiu o ukončení vzťahu, treba na deti myslieť. Ony za rozvod nemôžu. Rozvodové konanie nesmie byť súťažou o lepšieho rodiča. Lebo potom prehráva vždy dieťa, ktoré potrebuje mamu aj otca a nie vyrastať a žiť v konflikte a obave, že stratí jedného či druhého.

  Blog
  O čo sa hrá pri Covide?
  O čo sa hrá pri Covide?

  S koronavírusom si nažívame už niekoľko mesiacov, ale stále mám pocit, že sme úplne nepochopili, o čo sa s ním hrá. Bolo to povedané už nespočetne veľa ráz, ale akoby to mnohí ľudia nechceli vnímať. Presviedčajú ma o tom sociálne siete i osobné stretnutia. “Je to len obyčajná chrípka, soplík, na čo rúška, je to obmedzovanie našich práv. Celé je to výmysel, testy sú falošné,” znie stále častejšie. Chápem, ľudia sú už unavení z toho, čo sa na nich neustále valí z rôznych kanálov. Či chceme, alebo nie, pôsobí to na našu psychiku. Keď sa k tomu pridajú aj existenčné problémy, katastrofa je na svete a počet konšpirácií rastie. Žiaľ aj ľahostajnosť a sebeckosť mnohých. Pokúsim sa teda o malé zhrnutie už mnoho ráz povedaného a napísaného s doložením faktov.

  Blog
  Mojich 100 dní v politike
  Mojich 100 dní v politike

  V parlamentných voľbách som bola zvolená za poslankyňu OĽANO, dostala som 7928 preferenčných hlasov. Politike sa venujem aktívne posledné štyri roky, odkedy som koncom roka 2016 vstúpila do boja za záchranu piešťanského letiska a v novembri 2017 som sa stala župnou poslankyňou Trnavského samosprávneho kraja. Mojimi hlavnými oblasťami sú rodinná politika, mládež a duševné zdravie.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.