Katarína Ševčíková

Katarína Ševčíková

Autorka je vyštudovaný pedagóg v oblasti dejín, filozofie, hudobnej výchovy, angličtiny s niekoľkoročnou praxou na Slovensku. Jeden rok pôsobila v školstve vo Veľkej Británií. Zaujímajú ju témy týkajúce sa vzdelávania, sociálnych problémov v spoločnosti.

  Strana 1

  Blog
  Učíme sa doma I: čítanie v angličtine
  Učíme sa doma I: čítanie v angličtine

  Domáce vyučovanie má svoje výhody i nevýhody vyplývajúce predovšetkým z toho, že zodpovednosť za vzdelávanie je na pleciach rodičov detí. Hoci vyučovanie doma môže byť pre dieťa prínosom, nie každý rodič má zručnosti, vedomosti alebo i odvahu vzdelávať dieťa. Preto väčšina rodičov bude vždy preferovať vyučovanie pedagógom. Aj hru na klavír vyučuje ten, kto ovláda hru na klavíri. Môže to byť rodič, ale často i samotní klaviristi zistia, že vedieť hrať a vedieť učiť sú odlišné zručnosti.

  Blog
  Ako sa dostať do exekúcie cestovaním v MHD?
  Ako sa dostať do exekúcie cestovaním v MHD?

  Počet nových zaznamenaných exekúcií v roku 2016 bol 453 870 Podľa Slovenskej komory exekúcie je to o 60 000 menej ako v roku 2015, ale aj tak je to obrovské číslo. Počet nevybavených exekúcií bol v roku 2016 viac ako tri milióny. ÁNO, 3 MILIÓNY EXEKÚCIÍ. Do exekúcie sa pritom môže človek dostať nielen neschopnosťou splácať dlh z pôžičky na čokoľvek, ale aj cestovaním v MHD načierno.

  Blog
  Kam na výlet? No predsa, do múzea!
  Kam na výlet? No predsa, do múzea!

  Viac ako 940 000 návštevníkov ročne prejde bránami našich múzeí. Slovenské múzeá sa kvalitatívne zlepšili a dokonca aj ich návšteva je neuveriteľne zaujímavá. V horúcom počasí i v daždi je niekedy náročné nájsť niečo, kam by sa dalo ísť na výlet s rodinou z iného mesta. Múzeum je teda veľmi príjemnou voľbou.

  Blog
  Uniformy na školách?
  Uniformy na školách?

  Pre mesiac jún je typický koniec školského roka a vysvedčenie. Škola, či škôlka však prináša so sebou i rôzne nepríjemné situácie. Už ste niekedy vysvetľovali svojmu dieťaťu, že oblečenie známej značky alebo s populárnym obrázkom nebude mať? Nie je to vždy jednoduché, pričom dôvodom na "obyčajnejšie" oblečenie vôbec nemusia byť financie, ale skôr hodnoty rodín. Míňať peniaze na značkové oblečenie s populárnym obrázkom totiž považujú za zbytočné. Pri diskusiách na tému školské oblečenie by uprednostnili aj uniformy. Slovenské štátne školy však alternatívu uniforiem neponúkajú.

  Blog
  Odpad v meste - (ne)podstatný ?
  Odpad v meste - (ne)podstatný ?

  Triedenie a recyklácia odpadu sa stalo v Európe moderným. Chvalabohu, konečne. Slovensko je však podľa štatistiky Eurostatu na predposlednom mieste v triedení odpadu. Na školách sa síce Deň Zeme slávi už desaťročia, ale tlak spoločnosti na reálne kroky k zdravšiemu životnému prostrediu je veľmi opatrný.

  Blog
  Deti a ich práva
  Deti a ich práva

  V súčasnosti sa veľmi často skloňuje pojem ľudské práva i práva dieťaťa. No hoci je žijeme v kresťanskej krajine 21.storočia a vonku sú teploty hlboko pod nulou, mnohé deti žijú v značne nedôstojných podmienkach.

  Blog
  Pôrod v ČR - úradné povinnosti
  Pôrod v ČR - úradné povinnosti

  V súčasnosti chodia mnohé ženy rodiť do ČR. Niekedy je dôvodom odlišný prístuo k pôrodu ako je pôrod vo vani, na stoličke alebo s nižšou pravdepodobnosťou nástrihu, či súkromím v samostatnom pôrodnom boxe so sprchou bez príplatku. Nech sú dôvody akékoľvek, administratíve sa nevyhnete a treba byť na ňu pripravený.

  Blog
  Bývanie najskôr
  Bývanie najskôr

  Na Slovensku ročne pribudne asi 20 000 bytových jednotiek, ale len približne 2% sú sociálne byty. Slovenské rodiny, či ľudia v bytovej núdzi sa tak ocitnú na ulici, azylovom centre, či v útulku. Projekt Housing First by problém bývania sociálne slabých rodín mohol do veľkej miery vyriešiť.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.