Katarína Eliášová

Katarína Eliášová

Vyštudovaná učiteľka biológie a geografie so zmyslom pre dobrodružstvo. Rada by som sa s vami podelila o zážitky zo sveta, ale aj nášho krásneho Slovenska a tak vás možno inšpirovala k objavovaniu nepoznaného u nás a vo svete.

Strana 1

Blog
Spomienky na Honduras
Spomienky na Honduras

Malá nepoznaná krajina, z dvoch strán obklopená oceánmi, časť roka zaliata slnkom, časť roka dažďom, porastená pralesom aj plantážami, nebezpečná aj priateľská, horská aj nížinatá, chudobná, ale pohostinná, farebná, s dávnou mayskou históriou, s bohatou faunou a flórou, obývaná ľuďmi, čo majú veľa času a nikam sa neponáhľajú. Ale to je len krátky opis. Vážení čitatelia, nechajte sa uniesť do krajiny, kde sa kokosové mlieko pije za čerstva a v pneuservise sa na opravu pneumatík čaká v hojdacej sieti.

Blog
Napospas divočine vo Východných Karpatoch
Napospas divočine vo Východných Karpatoch

Existujú rôzne typy turistov. Za turistu môžeme pokladať človeka v Tatrách ubytovaného v Starom Smokovci, vyfintenú slečnu obzerajúcu si pamiatky Ríma či pútnika na svätojakubskej ceste do Compostely. Všetci títo ľudia majú niečo spoločné. Nazvala by som ich civilizovaní turisti, ktorí majú určitý komfort. Pravdepodobne ani jeden z nich nespí v lese vydaný napospas zveri a nesprchuje sa raz do týždňa. O jednej takejto výprave naprieč Východnými Karpatmi s domom na pleciach máte možnosť si prečítať v tomto blogu.

Blog
Dobrodružky na východe alebo za Andy Warholom cez celú republiku
Dobrodružky na východe alebo za Andy Warholom cez celú republiku

Človek sa vraj celý život učí a ja som sa iba nedávno dozvedela o Warholovi, keď som prostredníctvom sesternice tak trochu pričuchla k umeniu. Smutné či smiešne, že mi to trvalo vyše 20 rokov, ale pre prírodovedca je táto oblasť tak trochu mimo kolaj. Prekvapujúce bolo však zistenie, že tento svetoznámy americký pop-artový umelec má korene na Slovensku a na východe sa nachádza jeho veľké múzeum. Viete, v ktorom meste?

Blog
Za umením do Modrého Kameňa
Za umením do Modrého Kameňa

Zahraničie sa nám stalo zo dňa na deň menej dostupným a my sme museli honbu za talianskou kultúrou vymeniť za dostupné slovenské múzeá a atrakcie. Ale v skutku som za to rada. Toto leto sme sa rozhodli navštíviť miesta na Slovensku, na ktorých sme nikdy neboli. V tomto článku vám ponúkame náhľad na náš low-cost študentský výlet na hrad Modrý Kameň, ktorý sa možno aj pre vás stane námetom na výlet pre malých či veľkých.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.