Jaroslav Jaroš

Jaroslav Jaroš

Mám 22 rokov, som študentom všeobecnej fyziky v poslednom ročníku bakalárskeho štúdia na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Karlovej. Zaujímam sa o laický apoštolát a vzťah vedy a viery. Fyzika je pre mňa spôsob akým chválim Boha, keď žasnem nad jeho múdrosťou.

Strana 1

Blog
Čo ak nie som "tradicionalista" a predsa mám problém s prijímaním "do rúk" ?
Čo ak nie som "tradicionalista" a predsa mám problém s prijímaním "do rúk" ?

Stojaté vody korónového života slovenskej Cirkvi posledné dni opäť rozvírila diskusia o dočasnom povolení prijímania Pána Ježiša v Eucharistii na ruku. Vzkriesila sa tak polemika spred dvoch mesiacov, ktorá po zakázaní verejných bohoslužieb išla dostratena. Nejde však o novinku. V skutočnosti to naši otcovia biskupi schválili už v marci, no hneď na to boli verejné liturgické slávenia zakázané a tak sa to ku mnohým ani nedostalo ... Či predsa ?

Blog
Láska vyháňa strach alebo ako vidieť za roh
Láska vyháňa strach alebo ako vidieť za roh

Kresťan je človekom Nádeje. No kresťan je aj človekom Lásky. V mojom úplne prvom blogu som reagoval na nedostatok Nádeje a prebytok strachu, ktorý medzi nami kresťanmi pozorujem. Samozrejme, nechcel som tým nejak tvrdiť, že isté obavy nie sú prirodzené. Môžeme mať obavy, aj strach, ale nesmieme sa zľaknúť. Môžeme mať tú emóciu strachu, no nesmie sa z nej stať postoj, ktorý nás ovláda.

Blog
Kresťan je človekom Nádeje
Kresťan je človekom Nádeje

Je piatok. 21. februára 2020. Dnes sú to dva roky, čo bol drastickým spôsobom zavraždený mladý novinár Janko Kuciak a jeho snúbenica, Martinka Kušnírová. Niečo po sedemnástej večer vychádzam z metra a prichádzam na „Václavák“. Spolu s ostatnými, ktorí prichádzajú, si chcem pripomenúť toto smutné výročie.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva