Jarmila Blahová

Jarmila Blahová

Som mama troch detí, učím psychológiu a angličtinu na vysokej škole, robím výskum psychickej pracovnej záťaže a snažím sa hľadať aj zdieľať to, čo môže druhých povzbudiť, potešiť alebo rozosmiať.

  Strana 1

  Blog
  Pohni balvanom (Podnet pre dušu)
  Pohni balvanom (Podnet pre dušu)

  PODUŠKA - POdnet pre DUŠu - 10. diel. Aj keď vás niečo ťaží ako obrovský balvan na duši, nestrácajte nádej. Niekedy postačí aj malá zmena, aby bolo všetko inak. Viac o tom v poslednom dieli Podušky. Dúfam, že ste našli v týchto krátkych podnetoch inšpiráciu a povzbudenie.

  Blog
  Zázrak (Podnet pre dušu)
  Zázrak (Podnet pre dušu)

  PODUŠKA - POdnet pre DUŠu - 9. diel. Môže zo zlého vzísť aj niečo dobré? Ako vnímame náš život? Máme vôbec na výber? To, aký postoj zaujmeme, určí nielen náš príbeh, ale ovplyvní mnohých okolo nás.

  Blog
  Objavy (Podnet pre dušu)
  Objavy (Podnet pre dušu)

  PODUŠKA - POdnet pre DUŠu - 8. diel. Prekážky, napätie a stres nemusia nevyhnutne znamenať zlyhanie. Môžu byť impulzom k niečomu novému, lepšiemu a zrelšiemu. D. Carnegie to raz výborne zhrnul: "Ak vám hádžu polená pod nohy, zakúrte nimi."

  Blog
  Fenomén (Podnet pre dušu)
  Fenomén (Podnet pre dušu)

  PODUŠKA - POdnet pre DUŠu - 7. diel. Vraj sa to stáva len posledné dva týždne februára, že sa tento vodopád pri západe slnka rozžiari ako tečúca láva. Fenomén, kvôli ktorému do Yosemitského parku prúdia stovky ľudí. Niekedy nás takto zasiahne aj stretnutie s druhým človekom - rozžiari náš deň. Nadhľad, humor a životná múdrosť dokážu osvetliť a meniť životy. Odpustenie má moc premeniť tmu na svetlo. Dôkazom toho je napríklad aj príbeh slávneho leteckého akrobata Hoovera a tiež obdivuhodného vynálezcu Edisona.

  Blog
  Cesta (Podnet pre dušu)
  Cesta (Podnet pre dušu)

  PODUŠKA - POdnet pre DUŠu - 6. diel. Niekedy sa cítime ako obeť okolností. Prečo musíme toľko trpieť? Občas by sme možno chceli mávnuť čarovným prútikom a urobiť zázrak. Nedá sa? Nick Vujicic nám radí: "Ak nevieš urobiť zázrak, staň sa ním." A ide nám úžasným príkladom.

  Blog
  Nový rám (Podnet pre dušu)
  Nový rám (Podnet pre dušu)

  PODUŠKA - POdnet pre DUŠu - 5. diel. Niektoré skutočnosti môžeme zmeniť už len tým, že k nim zaujmeme iný postoj. Trápenie nemusí nikoho zlomiť. "Sila vzdoru ducha" môže premeniť aj utrpenie na triumf. Schopnosť pozrieť sa na veci z iného uhla pohľadu a vsadiť ich do nového rámu môže otvoriť cestu k rastu a záchrane. Dôkazom sú svedectvá tých, ktorí prežili extrémne ťažké situácie.

  Blog
  Samuraj (Podnet pre dušu)
  Samuraj (Podnet pre dušu)

  PODUŠKA - POdnet pre DUŠu - 4. diel. Niečo nás vytočí a my vybuchne. Ovládne nás hnev a potom ľutujeme. Trápia nás negatívne emócie ako strach, smútok, či v kruhu točiace sa sebaľútostné myšlenky. Okolnosti, ktoré v nás zobudia "draka" by nás však nemali mať vo svojej moci. V priestore medzi podnetom a našou reakciou totiž vždy existuje možnosť rozhodnúť sa.

  Blog
  Zvyky (Podnet pre dušu)
  Zvyky (Podnet pre dušu)

  PODUŠKA - POdnet pre DUŠu - 3. diel. Podľa výskumov nám naše zvyky vytvárajú "stopy" v mozgu, preto je často také ťažké sa z nich vymaniť. Vedci nám však ponúkajú riešenie. V našej moci je totiž niečo, čo nám môže výrazne pomôcť. Drobný, ale účinný tip ako na to, vám prezradí tento krátky postreh.

  Blog
  Helen Kellerová (Podnet pre dušu)
  Helen Kellerová (Podnet pre dušu)

  PODUŠKA - POdnet pre DUŠu - 2. diel. Krátka inšpirácia zo života tentokrát zameraná na 8. div sveta - tak ju nazval Mark Twain. Jej život inšpiroval celý svet. A tak sa naplnili jej slová: "Ak robíme veci najlepšie, ako vieme, nikdy nemôžeme tušiť, aký zázrak sa udeje v našom živote či v živote niekoho iného."

  Blog
  Čo je tvojou kotvou v búrke?
  Čo je tvojou kotvou v búrke?

  Búrka na mori súčasnej doby. Vlny množstva stále sa meniacich a nových informácií. Vietor až víchrica rozličných názorov točiacich sa stále dokola ako hurikán. Blesky silne nabitých emócií všade navôkol. Hromy reakcií na akékoľvek vyhlásenie niekoho iného, kto nie je „z nášho tábora“. Čo nám môže dodať potrebnú rovnováhu, aby sa naša loďka nepotopila v týchto rozbúrených vodách?  

  Strana 1