Ján Čop

  Strana 1

  Blog
  Čo ma zaráža na pro-choice postojoch
  Čo ma zaráža na pro-choice postojoch

  Vraj sme tmári a fanatici. A žijeme v stredoveku. Tak som sa zamyslel nad pár pro-choice postojmi, aby som napokon spísal, čo ma na nich zaráža. A teraz už naozaj neviem kto je väčši fanatik a či by sme my pro-liferi na ten stredovek nemali byť vlastne aj tak trochu hrdí.

  Blog
  Otcovia biskupi, prečo?
  Otcovia biskupi, prečo?

  Ako hlboko veriaci človek si uvedomujem, že tou najlepšou službou Zlému sú vnútorné rozbroje a útoky v prvom rade na biskupov a kňazov. Áno, tento blog bude kritický aj voči otcom biskupom (ale zďaleka nielen voči nim), zdôrazňujem však, že zároveň s úctou a s modlitbou. Napísal som ho, pretože si myslím, že diskusia v Cirkvi je zdravým prvkom, pokiaľ sa drží určitých medzí. Nepíšem to na rozdelenie, ale verím, že ako "otáznik" v mene mnohých uvažujúcich veriacich, ktorí zároveň túžia po pozitívnej zmene v politike na Slovensku. Pozývam vás preto čítať tieto riadky v pravde, s nádejou, láskou a bez akejkoľvek nenávisti a zloby. Poďme teda k veci.

  Blog
  Ad: Kde robia veriaci singláči chybu?
  Ad: Kde robia veriaci singláči chybu?

  Som asi jedným z prvých "kaprov singláčov", ktorý sa chytil na návnadu článku a nedá mu nereagovať. Prvýkrát som reagoval v komentári pod príspevkom na Facebook-u. Následná autorova reakcia (ktorú si cením a za ktorú ďakujem) ma motivovala dopovedať nevypovedané a tak som si povedal, že lepšie ako odpisovať si, bude živiť diskusiu skrze blog.

  Blog
  Čo potrebuje pro-choice aby prežilo?
  Čo potrebuje pro-choice aby prežilo?

  heartbrain.jpg Odpoveď je pomerne stručná: odstaviť rozum i srdce. Čo je na tom zaujímavé je spôsob, akým sa to robí – apelom na ne. Konkrétne: 1. Záležitosť veriacich Jednou z posledných možností ako mediálne zabrániť mase kultivovane vystupujúcich ľudí, aby ich zvy...

  Blog
  Pár hodených rukavíc pre homoaktivistov, časť 4.: Nenávistná Cirkev
  Pár hodených rukavíc pre homoaktivistov, časť 4.: Nenávistná Cirkev

  To hlavné, čo som chcel v rámci predreferendového utrieďovania názorov na tému manželstva a homosexuálov povedať, zaznelo v predchádzajúcej úvahe. Ostalo však ešte pár vedľajších argumentov, na základe ktorých sa, myslím si, niektorí prikláňajú na jednu či druhú stranu. Prvý z nich hádže vinu na Cir...

  Strana 1