Ivan Zuzula

Ivan Zuzula

Konzervatívec, vysokoškolský pedagóg, vyštudovaný fyzik a od septembra 2017 aj predseda Slovenskej konzervatívnej strany.

  Strana 1

  Blog
  Environmentalistika v praxi – recyklácia kádrov
  Environmentalistika v praxi – recyklácia kádrov

  Po voľbách v roku 2016 poslanec za stranu Sieť M. Beblavý (predtým aj podpredseda tejto strany) „prevzal zodpovednosť" za „zradu“ R. Procházku a slávnostne aj so svojimi obdivovateľkami opustil stranu, nie však parlament.

  Blog
  Koniec neobmedzeného rastu?
  Koniec neobmedzeného rastu?

  Ľudia od nepamäti pociťujú vo svojom každodennom živote účinky ovzdušia. Spravidla vnímajú jeho okamžité, krátkodobé prejavy – hovoríme o počasí, ktoré je doménou meteorológov. Počasie vo svojom dlhodobom vývoji však vykazuje určité regionálne a časové zákonitosti a pri ich štúdiu a popise hovoríme o klíme, ktorej sa venuje klimatológia.

  Blog
  Prečo by M. Truban nemal byť premiérom
  Prečo by M. Truban nemal byť premiérom

  Nie je to tak dávno, čo sa na Postoji objavila otázka, či si niekto vie predstaviť Michala Trubana ako slovenského premiéra. Keďže zjavne išlo o otázku rečnícku, odpoveďou sa veľmi zaoberať netreba.

  Blog
  S kým pásla husi Zuzana Fialová?
  S kým pásla husi Zuzana Fialová?

  Počas jednej zo série nekonečných internátnych debát sme sa bavili so spolubývajúcim – historikom, neviem prečo, o stredovekých mestách. V nich boli skutočnými celebritami bohatí mešťania a duchovenstvo, morálnymi autoritami úradníci, právnici, rodičia, učitelia. Kvôli nočnému pokoju v nich mali zavedenú bezpečnostnú poistku: pred zotmením vyhnali za hradby prostitútky, žobrákov, komediantov, kaukliarov a vyvolávačov, zamkli brány a v meste bol poriadok.

  Blog
  Aký bude vývoj spoločnosti?
  Aký bude vývoj spoločnosti?

  Americký politológ a spisovateľ Francis Fukuyama v roku 1992 skonštatoval, že rozpadom bipolárneho sveta studenej vojny nastáva „koniec dejín“. Budúcnosť sa mala vyvíjať už len vo forme súťaže jednotlivých verzií naveky víťazného liberálneho kapitalizmu. Už krvavé etnické konflikty sprevádzajúce rozpad Juhoslávie v deväťdesiatych rokoch 20. storočia však jeho vieru v liberalizmus výrazne schladili.

  Blog
  O čo ide na Blízkom východe
  O čo ide na Blízkom východe

  Predchodca súčasného prezidenta USA Barack Husssein Obama podpísal s Iránom jadrovú dohodu, ktorá však podľa súčasného správcu Bieleho Domu nie je dostatočnou poistkou proti expanzionistickým ambíciám teheránskeho islamistického režimu. D. Trump dohodu jednoducho vypovedal. Urobil tak plným právom, pretože na jej vypovedanie jeho podpis stačil.

  Blog
  "Panské deti" a súčasní politici
  "Panské deti" a súčasní politici

  Niektorí z mojich kamarátov museli občas od nás plebejcov znášať ústrky a to len preto, že ich rodičia, či skôr starí rodičia ich považovali za „panské“ deti. Názor na pančatá v bielych pančuškách v nás pomáhali vytvárať ideovo vhodné diela detskej literatúry, napríklad Čenkovej deti, Jano, Ivkova biela mať a iné podobné skvosty. Byť „panským“ dieťaťom pritom zväčša znamenalo iba zvýšené nároky na správanie sa zo strany rodičov (starých rodičov) v porovnaní s tými „obyčajnými“ deťmi.

  Blog
  Klimatická zmena: scenáre vývoja
  Klimatická zmena: scenáre vývoja

  V súčasnosti sa problematika globálneho otepľovania a s tým súvisiacej zmeny klímy prezentuje veľmi často ako odborný (vedecký) problém, ktorého základným motívom je existencia alebo neexistencia tohto fenoménu. Druhou závažnou témou na diskusiu je nevyhnutnosť prijať opatrenia súvisiace s existenciou  (neexistenciou) globálnej zmeny klímy.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.