Ivan  Štefanec

Ivan Štefanec

Poslanec Európskeho parlamentu, člen Predsedníctva KDH.

Strana 1

Blog
Desatoro pre seniorov v čase krízy
Desatoro pre seniorov v čase krízy

Milí seniori, ste najväčším pokladom, ktoré Slovensko má. Vaša múdrosť a životné skúsenosti nám pomáhajú posúvať sa dopredu a nezabúdať pri tom na naše korene a tradície. V súčasnej pandémii ste práve Vy najviac ohrození a celá spoločnosť Vás chráni. Dovoľte, aby som Vám predstavil desatoro jednoduchých rád, ktoré som spracoval v spolupráci s mojimi priateľmi z Vašich radov. Verím, že Vám pomôžu tieto dni a týždne prekonať ľahšie.

Blog
V Štrasburgu  sme si pripomenuli 30. výročie Novembra
V Štrasburgu  sme si pripomenuli 30. výročie Novembra

Ivan Štefanec (EPP Group): Nežná revolúcia spred tridsiatich rokov priniesla do našich životov množstvo zmien. Okrem znovunastolenia demokratického systému považujem za najdôležitejšie obnovenie náboženskej slobody a vytvorenie podmienok pre integráciu Slovenska do vyspelej Európy, od ktorej nás štyri desaťročia oddeľovala umelá a pre mnohých fyzicky neprekonateľná bariéra Železnej opony. Preto je November 1989 bezpochyby významný nielen v kontexte nášho bývalého spoločného štátu, ale aj celej Európy a považoval som za potrebné si ho pripomenúť i na pôde Európskeho parlamentu. 

Blog
Vyzývam pána Čarnogurského, aby sa ospravedlnil
Vyzývam pána Čarnogurského, aby sa ospravedlnil

Dva pochody, ktoré sa uskutočnia zajtra v Bratislave, môžu vzbudzovať rôzne emócie. V slušnej a vyspelej spoločnosti, medzi príčetnými a úprimne pravdu hľadajúcimi ľuďmi, sa debata o rodine, hodnotách a právach rôznych menšín dá viesť slušne a konštruktívne.

Blog
Podporujem tradičnú rodinu. Je nenahraditeľná
Podporujem tradičnú rodinu. Je nenahraditeľná

Rodina zohrala vo vývoji ľudstva nenahraditeľnú úlohu. Odvtedy, čo človek začal žiť rodinne, ovplyvnilo to pozitívne náš intelektuálny a sociálny rozvoj. V rodine sa učíme prvé slová, prvé kroky, prvé čísla. V rodine máme prvé vzory a formujeme si prvé myšlienky a prvé postoje.

Blog
Mýty a fakty o registrovaných partnerstvách a rodinnej politike
Mýty a fakty o registrovaných partnerstvách a rodinnej politike

Rodinná politika je pochopiteľne v centre úsilia kresťanských demokratov. V poslednom čase ale s údivom čítam na túto tému mnohé nezmysly. Dokonca nedávno z kazateľnice na Slovensku zaznelo aj toto: „Aj u nás kresťanské strany, máme len jednu, sa odkresťančuje. Máme europoslancov, ktorí v Europarlamente volia za registrované partnerstvá, lebo sa opičia po Merkelovej.“

Blog
Sto rokov spoločného štátu sme oslávili Svätou omšou v Štrasburgu
Sto rokov spoločného štátu sme oslávili Svätou omšou v Štrasburgu

V Európe neexistujú národy, ktoré by si boli bližšie ako Slováci a Česi. Dokazujú to tisíckami zmiešaných manželstiev, každodennými priateľskými stykmi, ale aj spoluprácou, ktorá presahuje rozmer našich dvoch štátov. V Európskom parlamente máme s našimi českými kolegami výborné vzťahy a v mnohých prípadoch postupujeme spoločne. Napríklad pri zriaďovaní výboru na prešetrovanie finančných a daňových podvodov, alebo pri sťažnosti proti pokutovaniu a šikanovaniu našich kamionistov vo Francúzsku.

Blog
Orbán nie je Maďarsko
Orbán nie je Maďarsko

Hlasovanie o Maďarsku v Európskom parlamente niektorí označujú za útok na krajinu samotnú, na jej vraj nezávislú politiku, alebo dokonca na konzervatívne a kresťanské hodnoty, ktoré údajne vláda Viktora Orbána zastáva a chráni. Títo Orbánovi apologéti skočili na prastarú hru všetkých autoritárskych vládcov. Keď sa poukáže na ich reálne zlyhania a prehrešky voči dohodám a hodnotám, ktoré sa sami zaviazali dodržiavať, začnú sa tváriť ako obeť, na ktorú každý nespravodlivo útočí. Správa v skutočnosti nehovorí nič o Maďarsku a Maďaroch, ani o tom, aké hodnoty majú, či nemajú vyznávať. Je popisom spôsobov, akými konkrétna osoba vykonáva vládu.

Blog
Rok kresťanských demokratov
Rok kresťanských demokratov

Kresťanskodemokratické hnutie prechádza od posledných parlamentných volieb obdobím vnútornej konsolidácie. Keď som bol v júni 2016 zvolený za člena Predsedníctva, vedel som, že nás čaká množstvo práce, ktorá musí smerovať najmä dovnútra strany, k našim organizáciám, členom a sympatizantom.

Strana 1