Ivan Čarnogurský

Ivan Čarnogurský

Volám sa Ivan Čarnogurský, pochádzam z Bratislavy. Som zakladateľom developerskej spoločnosti IPEC Group, ktorá stála pri zrode desiatich priemyselných parkov, z nich osem stojí na Slovensku. Vybudovali sme vyše 60 rôznych stavebných komplexov: bytových, obchodných, logistických a priemyselných. Bol som tiež spoluzakladateľom Ľudovej banky na Slovensku.

  Strana 1

  Blog
  ČARNOGURSKÝ
  ČARNOGURSKÝ

  Chcel by som týmto článkom napraviť niekoľko nepresností. Hneď po prvé, Čarnogurský nie je iba jeden. Dokonca aj Jánov a Ivanov je viac, a mnohí Čarnogurskí sa geograficky, rodinne a aj generačne úplne odlišujú. Preto si myslím, že každý profesionálny a korektný novinár, ktorý bude písať o tom – ktorom Čarnogurskom, urobí v budúcnosti diferenciu za človekom Čarnogurským aspoň v krstnom mene, prípadne v poznámke za menom.

  Blog
  KRÍZA SYSTÉMU, ALEBO VÝZVA ŽURNALISTOM
  KRÍZA SYSTÉMU, ALEBO VÝZVA ŽURNALISTOM

  Problémy s Astra Zeneca – Ako nás obdarovala chaotická politika „Rokom vytriezvenia“ – Merkelovej alarm: „Tá vec sa nám vymkla z rúk“ – Corona-vandali z Rotterdamu – Hľadanie škôl: „Je to dráma“ – Salzburg: „Vysoko iritujúce“ – Merkelovej dôverník otriasa tabuizáciou...

  Blog
  VŠETKO ZLÉ OD NÁS A USA S NAMI
  VŠETKO ZLÉ OD NÁS A USA S NAMI

  Skúsme si prepísať kombinácie tohto nadpisu do rôznych tvarov a rýchlo zistíme, do akých nepredvídateľností sa v skutočnosti môže Slovensko zamotať. Nedávna história nás učí, že nie presne na deň, ale až v následnosti tridsiatich rokov po spustení udalostí obdobia 1989-1990 sme zažili všetky dôsledky Reaganovho boja s komunizmom. Včera sa pritom v USA začali znovu meniť dlhodobé globálne pomery.

  Blog
  ŽELANIE DO NOVÉHO ROKU POLITIKOM A NOVINÁROM
  ŽELANIE DO NOVÉHO ROKU POLITIKOM A NOVINÁROM

  Keď som dopísal moje Novoročné želanie, tak som mal silný pocit, že pre politikov a novinárov ho musím ešte doplniť. Takže, milí politici a novinári, skúsme sa na chvíľu „zidealizovať“ a zjemniť náš pohľad na veci spoločné. Možno tak napokon objavíme aspoň kúsok pozitívneho konštruktivizmu.

  Blog
  KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
  KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ

  Máme za sebou spomienku na 17. november a finišujeme v boji s Covidom. Na obe udalosti sme si už asi zvykli. Sedemnásty november si okrem radikálov a opozície pripomenulo len zopár vrcholových politikov a pandémia ukazuje, že čím sme apatickejší, tým lepšie. Očkovanie vraj príde už čoskoro.

  Blog
  HARDLAJNÁRI, SLNIEČKÁRI A INÉ SCHIZMY
  HARDLAJNÁRI, SLNIEČKÁRI A INÉ SCHIZMY

  Musím sa vždy zabávať, keď králi a kniežatá demokracie rozdávajú tituly. Osobne sa cítim byť robotníkom a poddaným súčasného sveta. Nie preto, že by som nevedel čítať a písať a zakázali by mi opustiť dedinu, skôr naopak. Pravým dôvodom je moje pôsobenie za ostatných štyridsať rokov.

  Blog
  KTO VYHRAL VOĽBY V USA?
  KTO VYHRAL VOĽBY V USA?

  Reálne Joe Biden. Dovolím si to, avšak nesmelo, povedať. Na mene nezáleží a ani na veku. Otázkou skôr zostáva, ktorí z nás nemenovaných, žijúcich po celom svete, sa môžeme cítiť rovnako víťazmi. Nechcem pritom deliť túto masu ľudí na sympatizantov Bidena, či Trumpa.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.