Ivan Čarnogurský

Ivan Čarnogurský

Volám sa Ivan Čarnogurský, pochádzam z Bratislavy. Som zakladateľom developerskej spoločnosti IPEC Group, ktorá stála pri zrode desiatich priemyselných parkov, z nich osem stojí na Slovensku. Vybudovali sme vyše 60 rôznych stavebných komplexov: bytových, obchodných, logistických a priemyselných. Bol som tiež spoluzakladateľom Ľudovej banky na Slovensku.

Strana 1

Blog
EÚ – SEVER, JUH
EÚ – SEVER, JUH

Pokúsim sa poukázať na viaceré faktory, ktoré v rôznom priestore, čase, spoločenskom kontexte, v rôznom pohľade na všeobecne známe javy, a najmä v rôznom spoločensko-organizačnom modeli, môžu viesť k dlhodobo neželateľným, ....

Blog
SKÚSENOSŤ Z COVIDU 19
SKÚSENOSŤ Z COVIDU 19

Celosvetová pandémia nás naučila globálne zdieľať jednu spoločnú skúsenosť. Konkrétne – že nie každý produkt a každá výroba sú pre život potrebné.

Blog
ŠTÁT, PRÁVO A VEREJNOSŤ
ŠTÁT, PRÁVO A VEREJNOSŤ

Tieto tri oblasti vedia byť niekedy až radikálne protichodné. Štát predstavuje reálne existujúcu skupinu ľudí na určitom území a v určitom čase. Až história, či krátkodobá, alebo dlhodobá, štát ohodnocuje.

Blog
KOLLÁROV TITUL ALEBO KDH DO PARLAMENTU
KOLLÁROV TITUL ALEBO KDH DO PARLAMENTU

Boris Kollár má dnes titul predsedu parlamentu Slovenskej republiky. Na tento titul je potrebné spísať volebný program, zorganizovať stranu, volebný boj a najmä, získať hlasy voličov. Napokon je potrebné v rámci povolebných výsledkov zostaviť koalíciu, a potom byť zvolený parlamentom. Všetko pod drobnohľadom médií.

Strana 1